Reguły tego działu - Forum Prawne

 

Reguły tego działu

Przyjmijmy regułę jeden temat- jeden wątek(problem, zagadnienie) , tak aby w temacie przykładowo o listach nie było wątków dot. widzeń w ZK/AŚ itd. Wówczas wszystkim łatwiej będzie się korzystało z tego forum. Dziękuję Moderatorzy tego ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Więziennictwo


Zamknięty temat
 
09-01-2007, 18:34  
Niuans
Moderator w spoczynku
 
Niuans na Forum Prawnym
 
Posty: 350
Domyślnie Reguły tego działu

Przyjmijmy regułę jeden temat- jeden wątek(problem, zagadnienie), tak aby w temacie przykładowo o listach nie było wątków dot. widzeń w ZK/AŚ itd. Wówczas wszystkim łatwiej będzie się korzystało z tego forum.
Dziękuję

Moderatorzy tego forum nie będą tolerować nast. kategorii postów:

- propagujących kryminogenne zachowania... zawierających "porady" które są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie RP.

- pisanych gwarą więzienną, zawierających słowa powszechnie uznane za obelżywe.

- znieważania funkcjonariuszy Prokuratury, Policji, Służby więziennej. itp. (określenia "psy", "klawisze", "gady" to też znieważenie)

- PISANYCH WIELKIMI LITERAMI Z UZYCIEM CAPS LOCK-A

- napisanych wyłącznie kolorem,

- pisanych "pod rząd" w jednym temacie, zalecane jest dodawanie nowych treści poprzez wykorzystanie opcji "EDYTUJ"


Wyciąg z Regulaminu FP.org"
Cytat:
§9 Zabronione jest umieszczanie na forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP, mające na celu jego obejście lub naruszające dobre obyczaje, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność lub zmierzające do naruszenia praw innych osób.

§10 Zabronione jest umieszczania na forum propozycji udzielania pomocy prawnej poza forum, reklamowanie lub promowanie swojej działalności, jak również umieszczanie postów, z treści których wynika, że użytkownik poszukuje pomocy prawnej poza forum. Powyższy zakaz obejmuje również nicki, podpisy, avatary, posty, Prywatne Wiadomości (PW) oraz e-maile przesyłane do użytkowników.
Zgodę na reklamowanie lub promowanie swojej działalności na forum w jakiejkolwiek formie wydać może jedynie Administrator do którego należy się w tej sprawie zwrócić za pośrednictwem systemu Prywatnych Wiadomości (PW) lub e-maila.

§11 Zabronione jest prowadzenie zbędnych polemik, składających się m.in. z dużej ilości krótkich postów bez treści merytorycznej, odbiegających w sposób znaczący od głównego tematu, a także ostrych wypowiedzi i kłótni.
Wszelkie tematy, których forma przyjmie charakter czatu internetowego lub luźnej pogawędki, a które mogą być kontynuowane drogą Prywatnych Wiadomości, komunikatorów internetowych lub e-maili będą zamykane, ewentualnie usuwane będą konkretne posty.
Ocena tematu pod kątem niniejszego § pozostaje w rękach Administratorów i Moderatorów ForumPrawnego.org.
Niuans jest off-line  
30-03-2010, 19:37  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.332
Domyślnie RE: Reguły tego forum

I jeszcze jedna zasada tego działu:

Gdy chcesz podziękować komuś za udzielenie rady użyj prywatnej wiadomości. Większość najbardziej popularnych tematów ma kilkaset stron, zatem rozbudowywanie ich poprzez wpisy typu "serdecznie dziękuję" jest ZABRONIONE.

Oraz kolejna:

Zabronione jest reklamowanie wszelkich usług czy produktów. Każdy ma swój rozum i potrafi wybrać firmę oferującą tańsze rozmowy telefoniczne, producenta tytoniu czy innych wędlin czy jogurtów.

I jeszcze jedna:

Rozmowy na temat osadzonych (na przykład co lubią, czego nie lubią, co im się śniło, co jadają na obiad i jakie gazety najchętniej czytają, jaki maja wyrok i za co) dozwolone są na przykład w temacie "wolnym". Wątki merytoryczne - w szczególności dotyczące jednostek - służą dyskusjom. Merytorycznym. Przy okazji przypominam o ochronie danych osobowych - być może nie każdy osadzony chciałby, by pisać o nim na forum.

I znów:

Nie używaj skrótów: "kkw", "kk" i innych. To, że Ty wiesz, co to oznacza, nie znaczy, że inny szukający wiedzy się domyśli. Czyli napisz na przykład "kodeks karny wykonawczy". Chyba, sytuacja jest tak oczywista - w kontekście dyskusji - że można użyć skrótu.
forg jest off-line  
01-02-2011, 13:02  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.332
Domyślnie RE: Reguły tego forum

http://forumprawne.org/ogloszenia/18...ia-postow.html
forg jest off-line  
16-12-2011, 08:46  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.332
Domyślnie RE: Reguły tego forum

Zabrania się podawania jakichkolwiek numerów kont jednostek. Na pytanie "jak mam wpłacić pieniądze na konto osadzonego" można podać link do strony jednostki (skoro ktoś jest tak nieogarnięty i nie potrafi użyć wyszukiwarki). Administracja forum nie ma zamiaru odpowiadać za to, gdy rzekomym numerem konta okaże się czyjeś konto prywatne.
forg jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy warto być vatowcem - wyjątek od reguły (odpowiedzi: 3) Hej, jestem nowy na forum, także na wstępie chciałbym przywitać Was wszystkich bardzo serdecznie ;) Niebawem planuję założyć własną działalność...
§ Reguła prawej ręki a wyjazd ze strefy ruchu (odpowiedzi: 13) Czy pojazd A musi w tej sytuacji ustąpić pierwszeństwa pojazdowi B ? Czy pojazd B włącza się do ruchu wyjeżdżając ze strefy ruchu - parkingu...
§ Reguły forum prawa karnego (odpowiedzi: 1) Automatycznie usuwane będą następujące posty: - nieczytelne pod względem stylistycznym, - PISANE WIELKIMI LITERAMI Z UZYCIEM CAPS LOCK-A, ...
§ reguły tworzenia nazwy spółki komandytowej (odpowiedzi: 9) ogólnie, wymaga się podania nazwy co najmniej jednego komplementariusza. Zazwyczaj komplementariuszem jest sp. z o.o. lub spólka akcyjna. firma...
§ Reguły na tym forum (odpowiedzi: 1) Chcialam napisac swoją opinie odnosnie niektorych zamykanych tematów. Ja rozumiem ze czest zdarza sie ze wypowiedzi w danym temacie ida w zupelnie...
§ Reguły forum prawa karnego wykonawczego (odpowiedzi: 1) Przyjmijmy regułę jeden temat- jeden wątek(problem, zagadnienie), tak aby w temacie przykładowo o zatarciu skazania nie było wątków dot. znaczków,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.