Firma Windykacyjna oraz Avon - Forum Prawne

 

Firma Windykacyjna oraz Avon

Witam. Piszę z pytaniem do Państwa, oraz o poradę. Otóż sprawa wygląda następująco - jestem konsultantem firmy Avon. W czerwcu bierzącego roku zrobiłem dwa zamówienia, o łącznej wartości 200zł, za które po dziś dzień nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja

Windykacja - aktualne tematy:

  • § Problem z firmą ECS
    Dzień dobry. Nęka mnie firma ECS. Otóż na początku roku dostałem SMS od firmy UPC, z którą umowę zerwałem, iż...
  • § Przedawnienie dlugu
    Witam! Zostalam poinformowana przez czlonka rodziny (mieszkam of 3 lat w UK), ze prababcia mieszkajaca w miejscu,...
  • § Mandat za jazde bez biletu
    Witam mam zapytanie wczoraj dostałem , z firmy windykacyjnej wezwanie do zapłaty za mandat z tytułu "jazda autobusem...

Odpowiedz
 
01-08-2011, 20:09  
mshm
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Firma Windykacyjna oraz Avon

Witam. Piszę z pytaniem do Państwa, oraz o poradę.
Otóż sprawa wygląda następująco - jestem konsultantem firmy Avon. W czerwcu bierzącego roku zrobiłem dwa zamówienia, o łącznej wartości 200zł, za które po dziś dzień nie zapłaciłem - jestem studentem, nie pochodzę z bogatej rodziny, dlatego też wolałem poczekać, aż uzbieram odpowiednią kwotę, i przekażę ją Avonowi. Dostawałem liczne ponaglenia od firmy Avon, z których wartości zdawałem sobie sprawę - ale, dzisiejszego dnia, dostałem list, w którym to firma windykacyjna skłania mnie, o uiszczenie opłaty za dług, jak i dodatkowych kosztów w wysokości 5zł opłaty administracyjnej.
Napisałem do Avonu, iż jestem skłonny spłacić dług dopiero we wrześniu - ze względu na nieprzyjemną sytuację materialą, natomiast jeśli taki sposób nie odpowiada - rozłożenie na raty w wysokości około 50zł.
Ponaglenie od firmy windykatorskiej wskazuje, iż jeżeli nie spłacę długu w terminie 5 dni (data nadania jak i stan zadłużenia wskazywał dzień 26.07.2011, natomiast list przyszedł dzisiaj, czyli 1.08.2011), wówczas sprawa skierowana zostanie do monitu ponaglającego, tudzież poprzez drogę sądową lub pozasądową, wliczając w to zwrot kosztów.
Pytanie moje brzmi - czy powinienem się przestraszyć? Na jakiej podstawie prawnej, po minionym czasie około 2 miesięcy, przy niezbyt dużym zadłużeniu (ok. 200zł) firma windykacyjna może straszyć mnie sprawą w sądzie? Oraz - czy faktycznie, jest to możliwe, nawet wówczas, gdy - we wrześniu spłacając dług prosto do Avonu - postanowiłem spłacić dług w danym terminie.
mshm jest off-line  
01-08-2011, 20:17  
Gość-555
Użytkownik
 
Posty: 325
Domyślnie RE: Firma Windykacyjna oraz Avon

Pozew w sądzie można złożyć już w pierwszym dniu po dacie wymagalności. To jakiej wysokości jest zadłużenie nie ma znaczenia.

Pytanie powinno chyba brzmieć - na jakiej podstawie prawnej mogę sam sobie przedłużyć termin płatności i niestosować się do umowy? Odpowiedź - nie ma takiej podstawy prawnej.
Gość-555 jest off-line  
01-08-2011, 20:20  
mshm
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Firma Windykacyjna oraz Avon

Rozumiem. Być może, źle ująłem pytanie, za co przepraszam. Natomiast interesuję mnie także jedna rzecz - czy mam spłacać długi firmie windykacyjnej oraz porozumiewać się z nia, czy po prostu samemu umówić się z Avon?
mshm jest off-line  
02-08-2011, 10:35  
Gość-555
Użytkownik
 
Posty: 325
Domyślnie RE: Firma Windykacyjna oraz Avon

Firma windykacyjna albo nabyła wierzytelność od wierzyciela albo reprezentuje wierzyciela. W pierwszym wypadku to firma windykacyjna jest teraz wierzycielem i trzeba z nią rozmawiać, a w drugim można rozmawiać i z wierzycielem i z jego reprezentantem.
Gość-555 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ firma windykacyjna BEST S.A (odpowiedzi: 5) Witam. Mam nietypowy zapewne problem z firmą windykacyjną. Otóż w 2007r. moja matka dostała kartę kredytową z Citi handlowy. W 2011 roku matka zmarła...
§ Dług- firma windykacyjna (odpowiedzi: 4) Mam problem z firmą windykacyjną. Cała sprawa dotyczy zgubionego dowodu, na który ktoś po 3 latach od zagubienia wziął kredyt i to nie mały. Sprawa...
§ firma windykacyjna (odpowiedzi: 3) witam wszystkich na forum I bardzo proszę o poradę W roku 2000 zdebetowalem swoje konto ze względu na utratę pracy z tego też powodu nie splacalem...
§ firma windykacyjna a dług (odpowiedzi: 7) Witam, czy firma windykayjna, która przejęła dług ma prawo zająć konto bankowe? (podobno owa firma oddała wczaśniej sprawę do sądu)
§ Firma windykacyjna (odpowiedzi: 6) witam, otrzymałem pismo od firmy windykacyjnej X, która przejęła sprawę od firmy windykacyjnej Y. Oczywiście chcą, abym zapłacił,tylko że ja mam...
§ Firma windykacyjna!!!!!!!!!!! (odpowiedzi: 7) Witam Mam jedno tylko pytanie czy jesli ja sóźniam sie ze spłaceniem kert kredytowej to czy firma windykacyjna ma prawo wydzwaniac do mmnie co pół...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.