upadłe polisy - Forum Prawne

 

upadłe polisy 4

Dołączam do klubu Także we wrześniu dostałam pismo z nakazem zwrotu prowizji. Może jednak zbiorowo mamy większe szanse na sukces niż indywidualnie? Teraz jak widzę, zaistniał podział na 2 grupy: olać sprawę i tych którzy ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Odpowiedz
 
06-10-2011, 13:01  
czymaszwiadomosc
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: upadłe polisy

Dołączam do klubu Także we wrześniu dostałam pismo z nakazem zwrotu prowizji. Może jednak zbiorowo mamy większe szanse na sukces niż indywidualnie? Teraz jak widzę, zaistniał podział na 2 grupy: olać sprawę i tych którzy sądzą, że tak łatwo może nie pójdzie... ja lubię mieć rzeczy pokończone, stąd złość mnie bierze, że temat ING w moim życiu powrócił...
czymaszwiadomosc jest off-line  
06-10-2011, 20:47  
AHM
Użytkownik
 
Posty: 201
Domyślnie RE: upadłe polisy

Ale pozwu na jakiej podstawie? Nie jestem prawnikiem ale przed przekazaniem mojej umowy osobie kompetentnej przeczytałem sobie ją jeszcze spokojnie i wynika jasno że ING zabezpieczyła się w każdy możliwy sposób. Nad tą umową na pewno siedziało kilka mądrych głów zanim dali ją do podpisania każdemu z tysięcy przedstawicieli. A my co podpisaliśmy dobrowolnie i tyle zaakceptowaliśmy system wynagrodzeń i prowizji. Ciężko będzie znaleźć jakiś łagodzący czynnik na Naszą korzyść. Choć nie przesądzam niczego przed ostateczną wizytą u prawnika.
AHM jest off-line  
07-10-2011, 15:25  
czymaszwiadomosc
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: upadłe polisy

Masz rację, że pozew jest bezzasadny. Chodzi mi o zbiorowy list-protest, nie wiem. I na pewno wizyta u prawnika jest konieczna. Grupa zawsze ma większą siłę.
czymaszwiadomosc jest off-line  
11-10-2011, 21:04  
AHM
Użytkownik
 
Posty: 201
Domyślnie RE: upadłe polisy

Pewnie że tak, ale po wielkim hura i optymizmie jakoś tych optymistów nie widzę na forum i w temacie. Co do umowy zostałem jednoznacznie poinformowany przez prawnika że jest Ona tak niekorzystanie sformułowana iż roszczenie jest ja najbardziej zasadne i nie będzie problemu by sąd zasądził wyrok zwrotu prowizji.
Mało tego, pisałem już o tym wcześniej co także jest prawdą a zostało skrytykowane, że jeśli windykacja będzie bezskuteczna to firma może wystąpić do sądu, a na podstawie umowy jaką podpisaliśmy, dokumentów polis i wezwań do zapłaty, wyrok zostanie zasądzony zaocznie przez wydział gospodarczy i otrzymamy go pocztą. Oczywiście będzie od niego przysługiwało odwołanie które skieruję sprawę do ponownego już normalnego postępowania, ale pole manewru i obrony jest żadne.
AHM jest off-line  
12-10-2011, 19:30  
marpi
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: upadłe polisy

"...Mało tego, pisałem już o tym wcześniej co także jest prawdą a zostało skrytykowane, że jeśli windykacja będzie bezskuteczna to firma może wystąpić do sądu, a na podstawie umowy jaką podpisaliśmy, dokumentów polis i wezwań do zapłaty, wyrok zostanie zasądzony zaocznie przez wydział gospodarczy i otrzymamy go pocztą..."Dlatego ja już tu na forum pytałem czy jest taka osoba która ma już sprawę w sądzie? Ma ktoś znajomych którzy już dawno dostali takie wezwania? u mnie nikt nie zapłacił i nic...
marpi jest off-line  
15-10-2011, 09:26  
AHM
Użytkownik
 
Posty: 201
Domyślnie RE: upadłe polisy

Co to znaczy nikt nie zapłacił i nic ? Jeśli mamy sobie pomóc nawzajem to musimy być konkretni w przekazywaniu informacji. Napisz dokładnie ile osób, w miarę możliwości jak wysokie kwoty, kiedy dostali wezwanie, ile ich było, czy był kontakt telefoniczny.

Windykacja miękka w takich przypadkach zaczyna się na minimum 6 mc przed przedawnienie tak by wierzyciel mógł pozostawić sobie manewr pozwu przed upłynięciem tego terminu.

Ja miałem jedno wezwanie z początkiem września i jeden telefon w październiku, w którym przekazałem że obecnie wezwanie i umowa jest u mojego prawnika i nie mogę się na chwilę obecną wypowiedzieć czy zapłacę czy nie, odnotowano tą informację i stwierdzono że skontaktują się ze mną w późniejszym okresie.
AHM jest off-line  
16-10-2011, 09:26  
zomada
Użytkownik
 
Posty: 279
Domyślnie RE: upadłe polisy

Moim zdaniem - nie chcecie płacić, to nie róbcie tego. Windykacja nic nie znaczy, mogą dzwonić, pisać itp., to nie ma żadnego znaczenia prawnego.
W razie pozwu - wynajmijcie prawnika i brońcie się do upadłego. Każda sprawa i tak będzie rozpatrywana przez sąd indywidualnie i każda napewno będzie różniła się szczegółami, które mogą przesądzić o wyniku sprawy. Wniosek jest taki, że to czy ktoś przegarł, czy wygrał, zpałacił lub nie, nie ma znaczenia dla reszty osób.

W pierwszej kolejności ustalcie, kiedy mija dla was termin przedawnienia. Może części was już minął i nie ma co się martwić. W razie pozwu podnosicie zarzut przedawnienia i po sprawie. Jeśli wniosą pozew przed upływem terminu przedawnienia - to do prawnika, przeanalizować sytuację, możliwości obrony itp. Bez prawnika skazujecie się na przegraną z tego względu, że sprawa będzie w postępowaniu gospodarczym, które ma swoje odmienne zasady (zwłaszcza dowodowe), a sąd nie poucza właściwie w żaden sposób stron postępowania.
Jeśli jest szansa na obronę to się bronić, jeśli nie ma żadnej szansy (w co wątpię), to zapłacić, aby nie powiększać kosztów.
Powodzenia.
zomada jest off-line  
16-10-2011, 19:56  
marpi
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: upadłe polisy

nie polecam pisać na forum które wiadomo jest ogólnie dostępne, żadnych konkretów i szczegółów...
marpi jest off-line  
18-10-2011, 20:07  
brzyal
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: upadłe polisy

Witam,
Ja również otrzymałem pismo z firmy ECS odnośnie moich "zobowiązań" w stosunku do ING, a w dniu dzisiejszym dotarło do mnie przedsądowe wezwanie do zapłaty. Zostało wysłane zwykłym listem, bez zwrotnego potwierdzenia odbioru, ba - nawet nie wysłali tego listem poleconym.

Mam do Państwa kilka pytań:

- czy ktoś z Państwa kontaktował się z odpowiednim działem w ING w tej sprawie a jeżeli tak to z kim i jaką informację uzyskał?
- po jakim czasie po rozwiązaniu umowy z ING (ja rozwiązałem umowę 12.2008, a pierwsze pismo otrzymałem końcem maja tego roku) zobowiązania wobec nich ulegają przedawnieniu?
- czy u kogoś z Państwa pojawił się windykator terenowy?
- czy ktoś z Państwa otrzymał wspomniane w poprzednich postach pełnomocnictwo od ING na mocy którego chcą ściągnąć od nas haracz?
- ile otrzymaliście łącznie pism z firmy ECS i czy jakiekolwiek pismo przyszło wcześniej z ING?
- dlaczego chcą aby spłatę należności uiścić na ich rachunek bankowy? Jak dla mnie nie są stroną w sprawie mojej umowy z ING. Nie otrzymałem na ten temat żadnej informacji z ING a o pełnomocnictwie przeczytałem (sama wzmianka o podpisaniu umowy pomiędzy ING a ECS a nie treść pełnomocnictwa) w pierwszym piśmie jakie do mnie wystosowali właśnie z ECS.

Pani z którą rozmawiałem po stronie ECS nie dość że nie potrafiła przedstawić mi treści paragrafów z których jednoznacznie wynika że mam im coś oddawać (powtarzała jedynie że na mocy podpisanej przeze mnie umowy), nie potrafiła powiedzieć z kim mam się kontaktować po stronie ING aby tą sprawę wyjaśnić (wg niej mam sobie zadzwonić na ogólnopolską infolinię i tam powiedzą mi co mam robić), to wspomnianego wcześniej pełnomocnictwa jak obiecała tak nie wysłała. A na koniec bezczelnie się rozłączyła.
brzyal jest off-line  
18-10-2011, 20:39  
AHM
Użytkownik
 
Posty: 201
Domyślnie RE: upadłe polisy

Odnośnie przedawnienia już pisałem kiedy wynika w poprzednich postach ( raczej 2 lata ale może też być 3, to kwestia interpretacji przez sąd podmiotu stron uwikłanych w spór ), odnośnie windykatora terenowego ktoś już coś pisał, na pewno pojawia się gdy ktoś chce podpisać ugodę i przejęcie długu z rozłożeniem na raty. Co do pełnomocnictwa według prawnika z którym się kontaktuje w tej sprawie też stwierdził że powinno On być przedstawione. Pism przeważnie jest 2 w odstępie 2-3 miesięcy. W poprzednich latach ING samo wysyłało i próbowało odzyskiwać prowizję w ostatnich miesiącach została do tego "upoważniona" zewnętrzna firma, co nie zmienia faktu iż rzekome zobowiązanie nie zostało sprzedane tylko przekazane do egzekucji i to dalej tylko firma ING może wstąpić na drogę prawną.
AHM jest off-line  
19-10-2011, 08:01  
zomada
Użytkownik
 
Posty: 279
Domyślnie RE: upadłe polisy

Cytat:
Napisał/a AHM Zobacz post
Odnośnie przedawnienia już pisałem kiedy wynika w poprzednich postach ( raczej 2 lata ale może też być 3, to kwestia interpretacji przez sąd podmiotu stron uwikłanych w spór )
A skąd te 2 lata?
I jaka może być interpertacja przez sąd podmiotu stron?
Przy umowie agencyjnej obie strony to zawsze przedsiębiorcy, do których stosuje się 3 letni termin przedawnienia.
zomada jest off-line  
19-10-2011, 13:05  
AHM
Użytkownik
 
Posty: 201
Domyślnie RE: upadłe polisy

NO właśnie ponoć chodzi o strony czyli czy umowa była między firmami czy osobami itp, nie chce jednoznacznie pisać po prostu, tak zostałem poinformowany i nie dociekałem ile dokładnie lat bo w moim przypadku nie upłynęło nawet 2 lata wiec jest to dla mnie nie istotne
AHM jest off-line  
19-10-2011, 13:24  
zomada
Użytkownik
 
Posty: 279
Domyślnie RE: upadłe polisy

Jeśli ktoś świadczył usługi ING nie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, to nie będzie go łączyła z ING umowa agencyjna, lecz jakaś inna, nienazwana, ale wątpie.
Domyślam się, że wszyscy z Państwa mieli założoną działalność gospodarczą.
zomada jest off-line  
20-10-2011, 19:10  
brzyal
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: upadłe polisy

W mojej umowie jest napisane:

Umowa zawarta pomiędzy ING... reprezentowaną przez.... a panem Janem Kowalskim... Nie ma żadnej wzmianki o mojej firmie.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy czas który musi upłynąć aby sprawa uległa przedawnieniu liczy się od momentu rozwiązania ze mną umowy czy od momentu padnięcia polisy?
brzyal jest off-line  
20-10-2011, 20:53  
marpi
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: upadłe polisy

Jan Kowalski czyli jednoosobowa Działalność Gospodarcza zarejestrowana na Jana Kowalskiego...
marpi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ upadłość konsumencka a kupno mieszkania z masy upadłościowej (odpowiedzi: 14) Witam. Na początku opiszę sytuację, w której się znajduję. Razem z narzeczonym zajmujemy mieszkanie na podstawie umowy użyczenia (miesięczny...
§ Masa upadłościowa w upadłości konsumenckiej a rozdzielność majątkowa. (odpowiedzi: 1) Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy poprawnie interpretuję przepisy. A mianowicie w upadłości konsumenckiej majątek wspólny małżonków wchodzi do...
§ Rekalkukacja polisy OC po uwzględnieniu szkód z polisy AC (odpowiedzi: 7) Witam, Mam problem z Towarzystwem Ubezpieczeniowym AXADIRECT. Sprawa dotyczy wyliczenia składki do obowiązkowej polisy OC dla pojazdów...
§ Polisy (odpowiedzi: 1) Witam ! Wraz z mężem odkładaliśmy przez kilka lat pieniądze na polisę dla córki aby w przyszłości miała pieniądze na studia oraz inne potrzeby...
§ równoległe korzystanie z polisy własnej oraz polisy sprawcy w przypadku zalania (odpowiedzi: 1) witam nie wiem czy to forum jest właściwym, ale zadam pytanie. Moje mieszkanie zostało zalane przez sąsiada. Posiada on polisę ubezpieczeniową i...
§ Firma spółki w upadłości - z oznaczeniem "w upadłości" ?? (odpowiedzi: 4) Art. 74 § 4 KSH stanowi: "Likwidację prowadzi się pod firmą spółki z dodaniem oznaczenia "w likwidacji". Czy są jakieś przepisy regulujące nazwę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.