getBACK - Forum Prawne

 

getBACK 2

Wiesz, a może którejś z rat nie spłaciłeś w terminie i stąd odsetki? Rata została w końcu spłacona a odsetki pozostały....Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Odpowiedz
 
30-04-2012, 06:09  
firondel
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.315
Domyślnie RE: getBACK

Wiesz, a może którejś z rat nie spłaciłeś w terminie i stąd odsetki? Rata została w końcu spłacona a odsetki pozostały.
firondel jest off-line  
30-04-2012, 09:28  
Mexaris
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: getBACK

Wszystkie raty na 100% były spłacone terminowo.Wynika to nawet z pisma które dostałem a mianowicie same zera jeśli chodzi o kredyt.Jest jeszcze coś , o czym czytałem na innym forum.Firma getBACK to firma , której podobno właścicielem jest właściciel Getin Banku.Na innym forum pisali ludzie że bank , celowo księgował jakiś czas temu ostatnią ratę później , żeby można było kiedyś wystąpić o jakieś odsetki karne.Nauczka że trzeba trzymać papiery do końca życia.Tylko że pytanie " Jak od tego się odwołać ?" pozostaje i nie bardzo wiem co z tym zrobić.
Mexaris jest off-line  
30-04-2012, 09:53  
marcel20
Stały bywalec
 
Posty: 556
Domyślnie RE: getBACK

To jest dług sprzed 5-6 lat ? Jeżeli tak to jest już przedawniony. Czy wysłałeś do nich pismo tak jak pisałem wcześniej ?
marcel20 jest off-line  
30-04-2012, 19:06  
killer2424
Użytkownik
 
Posty: 110
Domyślnie RE: getBACK

getBACK należy do grupy kapitałowej Getinu. także windykują swoje długi.
killer2424 jest off-line  
01-05-2012, 09:50  
Mexaris
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: getBACK

marcel20 jeszcze nic nie pisałem...Po tym długim wolnym jakoś spróbuję to ogarnąć i jakieś pismo sklecić.
Mexaris jest off-line  
02-05-2012, 20:36  
volkodav
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: getBACK

spotkałem się z tą samą sytuacją,kredyt w GETIN BANKU (ściągany już przez komornika),i niby wszystko ok,aż tu nagle pismo z GET BACK I GETIN BANKU.TERAZ GET BACK che pieniądze (odsetki),komornik nadal zabiera,bo żadnego pisma nie dostal,GETIN BANK uważa ze nie ma w swojej bazie kredytobiorcy.SZOK
volkodav jest off-line  
09-07-2012, 22:05  
sielekelemelek
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: getBACK

Oh zgrozo!
Re Mexaris:
Jestem windykatorem, postaram Ci się wyjaśnić istotę Twojego zobowiązania. Najprawdopodobniej było tak, że rata lub raty nie były płacone terminowo. Nie jesteś w stanie tego ocenić na 100% bo nie wiesz kiedy dokładnie kwoty księgowały się na rachunku. Odsetki są odrębnym przedmiotem, który idzie swoją drogą a kapitał swoją. Zawsze ale to zawsze powtarzam, niezależnie z jaką instytucją zawierałeś umowę proś po zakończeniu współpracy (najlepiej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - tylko taki ma wartość prawną w pl) o zaświadczenie o spłacie zadłużenia. Dowody wpłaty pozwolą Ci nieco rozeznać się w sprawie, być może wyjaśnić kilka kwestii ale w ostatecznym rozrachunku na nic Ci one. Bank nie ma prawa przeksięgowywać pieniędzy dłużej niż 48 h, a Ty jesteś zobowiązany dostarczyć w dniu daty wpłaty raty kasę na konto.

Re volkodav:
To bardzo proste i logiczne. Kapitał został w banku a odsetki zostały przekazane na mocy cesji do Getback. Ty napisałeś: "spotkałem się z tą samą sytuacją,kredyt w GETIN BANKU (ściągany już przez komornika),i niby wszystko ok(...)" Dla Ciebie komornik na pensji to ok? Widziałeś jakim samochodem jeździ? Nie? To wyjrzyj następnym razem, bo to są Twoje pieniądze

Z przedawnieniem jest najzabawniej Nigdy nie słyszałam większej bzdury niż to że dług znika Aby zadłużenie zostało przedawnione należy podnieść takowy zarzut przed sądem a jeśli sąd Wam to klepnie, to jedyne co zyskacie to to, że wierzyciel nie będzie mógł egzekwować zobowiązania na drodze prawnej. To że zadłużenie jest przedawnione, nie oznacza że Wy jesteście zwolnieni ze spłaty. Wierzyciel ma prawo cały czas domagać się i upominać o swoje pieniądze i będzie to robił, bo dlaczego miałby zrezygnować?
Minęły już dawno czasy, kiedy windykatorzy są źli fe be. UOKiK i reszta ekipy nakłada takie kary na te firmy, że nie opłaca im się ryzykować. Pamiętajcie, że zawsze lepiej rozdysponowywać pieniądze samemu i spłacać zobowiązania w oparciu o zaufanie do negocjatorów. Najwięcej negatywnych spięć bierze się z niewiedzy, dzwońcie i pytajcie. Ale nie oczkujcie wiedzy kompletnej, kiedy wykonujesz telefon pracownik ma czas na zapoznanie się ze sprawą w trakcie rozmowy, co nie jest łatwe, ale możesz mieć pewność że przy kolejnych próbach porozumienia współpraca będzie przebiegać gładko.
Życzę powodzenia i mało spięć
sielekelemelek jest off-line  
20-03-2013, 17:12  
iii52iii
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: getBACK

Witam, mam pytanie Jeżeli firmie Get Back , sprzedano wierzytelność, w tym przypadku chodzi o mandat za brak ważnego biletu za przejazd komunikacją miejską,którego nie zapłaciłam(mandat dostalam w sierpniu 2011r) to ma ona prawo domagać się spłaty zadłużenia tylko w przypadku, gdy od terminu zapłaty mandatu nie minął rok prawda? art.77 prawo przewozowe mówi o przedawnieniu z upływem roku w przypadku roszczeń tego typu,więc gdyby firma wytoczyła mi proces sądowy mogłabym powołać się na ten art? Dodam, że w lutym 2013 dostałam właśnie takie pismo o wezwaniu do zapłaty zadłużenia z Get Back,jednak ostatni mandat za brak biletu dostałam w roku 2011. Więc przedawnienie powinno nastąpić?
iii52iii jest off-line  
21-03-2013, 10:28  
BlackDevil
Stały bywalec
 
Posty: 924
Domyślnie RE: getBACK

Jeśli wcześniej nie uznałaś długu to przedawnienie nastąpiło
BlackDevil jest off-line  
21-03-2013, 20:28  
iii52iii
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: getBACK

Jedynie przyjęłam mandat od kontrolera i go nie zapłaciłam. Od tamtej pory nie dostałam żadnego pisma, aż do lutego b.r.
iii52iii jest off-line  
22-03-2013, 10:42  
BlackDevil
Stały bywalec
 
Posty: 924
Domyślnie RE: getBACK

To nie kontaktuj się z windykacją, czekaj na pismo z sądu - nakaz zapłaty i wtedy złożysz sprzeciw.
BlackDevil jest off-line  
30-01-2014, 09:37  
umii
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: getBACK

Witam, rownież mam problem z firma windykacyjna Get back. U mnie sytuacja wygląda następujaco. W 2009 roku, miałam sprawa w Sadzie ,w której Orange domagało sie spłaty 2 nie opłaconych faktur , oraz kary umownej za zerwanie umowy ponad 1000 zł( której ja z nimi nie zerwałam). Sad nakazał mi spłate jedyne faktur, natomiast oddalił powództwo dotyczące kary umownej, gdyż według jego opinii była ona nienależna bo to nie ja zerwałam z nimi umowę, lecz oni ze mną ,Wyrok się uprawomocnił, przez 4 lata cisza a tu nagle w sierpniu dostaje pismo od firmy windykacyjnej , która odkupiła dług od Orange, ze mam dług w wysokosci 1300 zł z czego ponad 300 zł to odsetki.Odrazu do nich zadzwoniłam, pani która u nich pracuje zaczęła wjezdzac mi na psyche, dlaczego nie splacam swoich długów, nawet nie dala wyjaśnić całej sytuacji .Wystapiłam do Sądu o odpis wyroku, uzasadnienia, pozwu , ktory Orange kierował do Sadu, i załaczyłam do pisma, które im wysłałam w mc-październiku, opisując cała sytuacje, i podkreślając , ze skutkiem oddalenie powództwa jest to, iz miedzy stronami orzeczenie takie korzysta z powagi rzeczy osadzonej. W sytuacji tej brak jest możliwości skutecznego wniesienia pozwu o to samo roszczenie co skutkowało by jego odrzuceniem na podstawie art.199&1pkt.2 k.p.c. Jendocześnie zaznaczyłam, ze nie zycze sobie dalszego nękania mojej osoby telefonicznie oraz listownie.Po moim liscie telefon ucichł, listy z wezwaniami do zapłaty nie przychodziły, az do wczoraj kiedy otrzymałam pierwszy telefon( po 4 miesiącach).Ręce mi opadają na ta firmę ,nie liczą się z niczym, nawet z wyrokiem Sadu.Teraz moje pytanie, czy w takiej sytuacji mogle zglosić sprawę na prokurature, ze firma windykacyjna mimo oddalającego wyroku sadowego chce wyłudzic ode mnie pieniądze?Proszę o pomoc, bo juz nie wiem jak mam rozmawiać z tymi ludźmi
umii jest off-line  
30-01-2014, 10:41  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: getBACK

Cytat:
Napisał/a umii Zobacz post
Sad nakazał mi spłate jedyne faktur, natomiast oddalił powództwo dotyczące kary umownej
Zapłaciłaś należność z wyroku sądu, tzn., kwotę z 2 faktur, koszty sądowe, odsetki? Jeśli nie, to nadal masz obowiązek to zrobić. Kwota z kary umownej oczywiście się nie należy.
Z prokuraturą się nie wygłupiaj, wszak dostałaś po prostu kilka telefonów i listów. To jak jest z Twoim długiem za niezapłacone faktury?
 
30-01-2014, 11:44  
ferdek125
Stały bywalec
 
Posty: 344
Domyślnie RE: getBACK

Cytat:
Napisał/a Robilee Zobacz post
....Z prokuraturą się nie wygłupiaj, wszak dostałaś po prostu kilka telefonów i listów. To jak jest z Twoim długiem za niezapłacone faktury?
A dlaczego ma "postanowienie sądu" prawomocne itd. W tej sytuacji dług powinien być wyksięgowany a nie sprzedany. Spokojnie może zgłosić do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego np "próbie bezpodstawnego wzbogacenia" i "próbie wyłudzenia" należności nieistniejącej /zgłaszając musi zaznaczyć PODEJRZENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA/.

Z tepsą może powojować o odszkodowanie za poniesione straty

Błędnie ściągali wysokie rachunki od sąsiadki | rp.pl

Kolego Robilee - takich spraw nie można odpuszczać bo przez to rozwydrzają się sprzedawcy i nabywcy nieistniejących i fikcyjnych długów.

Cytat:
Napisał/a Mexaris Zobacz post
....... z tytułu umowy wynosi 114,94 złotych , na którą to to kwotę składa się:
- kapitał 0,00 - odsetki umowne 0,00 - opłaty i prowizje 0,00 - odsetki karne 114,94..
Dziwne to wyliczenie - przy wszelkiego rodzaju kredytach zasada księgowania "powinna" być odsetki kapitał - czyli jeśli jakaś rata wpadła po terminie to z kolejnej raty najpierw pokrywa się odsetki a potem ratę kolejną i pozostaje niedopłata w racie.

Wyslij zapytanie w tej sprawie niech Ci odpowiedzą jak to naliczyli...
ferdek125 jest off-line  
30-01-2014, 12:17  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: getBACK

Cytat:
Napisał/a ferdek125 Zobacz post
Kolego Robilee - takich spraw nie można odpuszczać bo przez to rozwydrzają się sprzedawcy i nabywcy nieistniejących i fikcyjnych długów.
Na razie jeszcze nie znamy szczegółów sprawy. Opowieść dłużniczki była mało zrozumiała w materii niezakwestionowanego długu przez sąd.
Zgadzam się, że nie można odpuszczać przestępcom, lecz nie można też zasypywać organów ścigania bezzasadnymi doniesieniami, bo w tłoku głupich wniosków o ściganie przepadną te właściwe. Wysłanie wezwania do zapłaty, nawet bezzasadnego, czy częściowo bezzasadnego nie jest przestępstwem, gdy nie było zamiaru wprowadzenia w błąd. Wierzyciel uważa, że mu się należy dana kwota i ma prawo wezwać dłużnika do jej uiszczenia, dłużnik zaś może zakwestionować istnienie takiej należności i jej nie płacić. To są zwykłe stosunki cywilne między stronami. Co innego by było, gdyby wierzyciel napisał kłamliwie np.: "w dniu takim i takim, sąd taki i taki wydał wyrok uchylający wyrok taki i taki i nakazał zapłatę kwoty takiej i takiej temu i temu natychmiast pod rygorem zabrania siłą wszystkiego dłużnikowi i jego krewnym, dlatego wzywam do zapłaty tej kwoty za godzinę". Tu być może mielibyśmy do czynienia z wprowadzeniem w błąd (oczywiście organy ścigania a potem ew. sąd badałyby, czy takie kłamstwo mogło spowodować negatywny dla dłużnika skutek, czyli czy było odpowiednio wiarygodne) z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ getBack (odpowiedzi: 11) Witam wszystkich, chciałabym przedstawić pewną historię pewnego znajomego - jego imię to Dżentelmen. Oto ów Dżentelmen podpisał pewną umowę pożyczki...
§ Getback... (odpowiedzi: 7) Witam. Mam problem z firmą Getback. Otóż podpisałam z nimi ugodę i spłacałam wszystko w terminie, nawet z większym wyprzedzeniem. Mimo tego w...
§ Czy GetBack Może ? (odpowiedzi: 1) Witam dzwoniłem dzisiaj do firmy getback by się dowiedzieć czy mogę zacząć spłacać dług jaki mam w wysokości 4000 zł pani odpowiedziała mi, że sprawa...
§ Pismo o ponowną zapłatę długu i dodatkowe koszty postępowania sądowego (odpowiedzi: 11) Witam. Mam taki problem. W kwietniu dostalam pismo z wyzej wymienionej firmy o splate dlugu z sieci plus na kwote okolo 130zl. Wiedzialam o takowym...
§ getBack (odpowiedzi: 12) od stycznia 2015r, dostaję telefony, smsy, była wizyta inspektora terenowego firmy getBack z Wrocławia. Twierdzą, że podpiasłem umowę z getin...
§ SMS-y od getBACK S.A. (odpowiedzi: 22) Witam. Od jakiegoś czasu (jakoś od maja czy czerwca 2014) dostaję sms-y, rzekomo od firmy getBACK. Najpierw zupełnie anonimowe z prośbą o kontakt,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:14.