Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II - Forum Prawne

 

Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II 4

Inea: mają rację, że trzy miesiące to niedługo (jeśli złożyłaś skargę na klauzulę), dlatego odradzamy jej składania. Rheinlander: Oczywiście, że tak. Zresztą wiarygodność doręczenia można podważać: a. z uwagi na niewypełnienie przez listonosza wszystkich "rubryczek" ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Zamknięty temat
 
17-11-2012, 06:39  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Inea:

mają rację, że trzy miesiące to niedługo (jeśli złożyłaś skargę na klauzulę), dlatego odradzamy jej składania.

Rheinlander:

Oczywiście, że tak. Zresztą wiarygodność doręczenia można podważać:
a. z uwagi na niewypełnienie przez listonosza wszystkich "rubryczek" - co w esądzie dzieje się bardzo, bardzo często;
b. jeśli pozwany wykaże, że mu nie doręczono korespondencji - wystarczy ksero dowodu, że mieszka w innym miejscu;

Do wszystkich:

po kiego chodzicie do tego swojego sądu???!!!

Przecież napisałem już kilka razy do esądu MOŻNA zadzwonić i zapytać się. Jeśli potrzebujecie bardziej szczegółowych informacji (typu co jest w aktach) wtedy można złożyć wniosek o wydanie KODU DOSTĘPU (bezpośrednio do esądu). Oczywiście w aktach NIE MA żadnych dowodów. Będzie tylko pozew, nakaz i zwrotne potwierdzenie odbioru oraz postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności.

CZY TERAZ jest to wreszcie czytelne??
rafal_26 jest off-line  
17-11-2012, 12:05  
Inea
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

A można to jakoś przyspieszyć?
I ile to może trwać.... rok?
Inea jest off-line  
17-11-2012, 12:39  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Można przyspieszyć - należy napisać do MF i MS, żeby dali więcej etatów do esądu.

Można płacić większe podatki (aby państwo lepiej funkcjonowało).

Można, co najprościej, nie wnosić czegoś, co nie ma sensu, a przedłuża sprawę.

Rok nie, ale jeszcze kilka miesięcy (2-3) pewnie tak...

Wszystko zależy od szczęścia.
rafal_26 jest off-line  
17-11-2012, 15:02  
Rheinlander
Użytkownik
 
Posty: 45
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

[QUOTE=rafal_26;1956508]
Rheinlander:

Oczywiście, że tak. Zresztą wiarygodność doręczenia można podważać

Jeśli zdążymy i wiemy jak podważyć. W rzeczywistości wygląda to tak ,że setki ludzi płaci za nieprawdziwe długi lub długi trzy krotnie przedawnione tylko dlatego, że ustawodawca powołał twór, który pozwala nabijać cwaniakom i hochsztaplerom kasę (i to za pieniądze podatnika). Tak naprawdę zwykły obywatel, a tym bardziej nie mający dostępu do Internetu i nie znający się na prawnym bełkocie ma takie szanse na powodzenie w swojej sprawie jak chory, że go uzdrowi nasza służba zdrowia. Jednym słowem Presco i inni nie korzystają z tego tworu jakim jest EPU dlatego, że mają prawo do długów (jakie by one nie były) tylko dlatego, że im dano narzędzie do zarabiania na zasadzie - uda się to mamy zysk, nie uda się to nic nie tracimy bo odbijemy sobie na innym niekumatym. W Niemczech oczywiście są sądy elektroniczne ale nie po to aby były narzędziem w rękach cwaniaków i tym samym być zawalone sprawami typu Presco - Niemiecki Gericht to nie Polski E-Sąd -po prostu nie ta liga.

Do wszystkich:

po kiego chodzicie do tego swojego sądu???!!!

Przecież napisałem już kilka razy do esądu MOŻNA zadzwonić i zapytać się.

Zgadzam się, sam niejednokrotnie dzwoniłem i faktycznie można porozmawiać z miłymi Paniami. Jednak dzwoniąc nie liczcie Państwo na to, że się dowiecie kiedy wasza sprawa się zakończy. Dodzwonić się tam to już inna historia


Oczywiście w aktach NIE MA żadnych dowodów. Będzie tylko pozew, nakaz i zwrotne potwierdzenie odbioru oraz postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności.

No i tu jest całe sedno kodu dostępu - po co mi on? skoro w aktach prawomocnego wyroku nie ma dowodów, tylko pismo które wydał sąd na wniosek (pozew wypełniony hurtowo na stronie E-Sądu) hochsztaplera? Co wnosi do sprawy kod dostępu o który muszę się ubiegać miesiąc lub dwa?, skoro mam na odwołanie 7 dni.
Rheinlander jest off-line  
17-11-2012, 16:57  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Windykacja działała od dawna i od dawna były te problemy, o których piszesz, tylko że - niestety - nie było to rozpoznawane w jednym wydziale, co dla prawników nawet rodziło problemy.

Dzisiaj wszystko jest, jak jest, mamy jednolitą praktykę i trzeba się z tego cieszyć.

Porównujesz to do służby zdrowia.

Ok, lubię takie porównania. Tylko, że "pacjent" od lat wie, że jak chce coś "uzdrowić" to idzie do lekarza, natomiast ludzie - między innymi tacy, jak Ty - nie chodzą do prawnika po poradę, co dla mnie nie jest zrozumiałe.

Set razy z osobami Twojego pokroju prowadziłem tutaj dyskusję, niestety ale zaliczasz się do tej samej grupy, Kali ukraść, to dobrze, Kalemu ukraść to źle.

Zawarłeś kiedyś umowę, dlaczego jej nie wykonałeś? Udało Ci się odroczyć bezprawnie płatność? Udało, więc teraz z czym masz problem?

Na Twoim miejscu cieszyłbym się, że w ogóle istnieje coś takiego, jak przedawnienie, w przeciwnym razie płaciłbys zgodnie z umową (za ISTNIEJĄCY dług) i nie byłoby problemu "złego esądu".


Przyśpieszyć rozpoznanie sprawy??

Co tu przyśpieszać, skoro znaczną część sprzeciwów mam rozpoznaną w kilka dni...

Praktykuję od wielu lat i znam jedną, jak i drugą stronę medalu, nic się nie zmienia poza tym, że ludzie coraz częściej nauczyli się na własnych błędach, że do prawnika trzeba czasem pójść, jak do lekarza, jak coś się zepsuje.

Twoja logika sprowadza się do tego, że winny konieczności zmiany opon jest śnieg i państwo, że nie odśnieża wszystkiego. Rozwiązanie jest proste, jak nie chcesz zmieniać opon, nie jeździj samochodem (wide płać WSZELKIE zobowiązania).
rafal_26 jest off-line  
17-11-2012, 20:24  
Rheinlander
Użytkownik
 
Posty: 45
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Nie wiem dlaczego nie znając mojej sprawy twierdzisz, że komuś jestem coś winien. Wrzucanie wszystkich ludzi dręczonych przez Presco do jednego wora zalatuje syndromem Macierewicza (wszyscy przestępcy, dłużnicy etc. ). W gwoli ścisłości dług, który mam zapłacić hochsztaplerom jest fikcyjny ponieważ powstał w taki oto sposób:
1. rzekomo nie oddałem dekodera Wizji firmie przejmującej czyli Canal+, co jest nieprawdą bo mam wszystkie kwity potwierdzające zwrot.
2. nie opłaciłem 1 miesiąca abonamentu, za dostęp do platformy Canal+ , a to dlatego, że nie podpisywałem z nimi umowy, a umowę z wizją wymówiłem na co mam również kwity. Pomimo to Canal+ liczył sobie kasę mimo że dekoder oddałem. Pewnie liczyli by sobie do dziś gdybym nie przesłał im powtórnego pisma z potwierdzeniem zwrotu dekodera i wymówienia umowy.
Pewnie od razu zapytasz dlaczego wcześniej tego nie odkręciłem? ano dlatego, że nikt mnie do sądu nie wołał tylko pisał mi głupoty na które nie zamierzałem marnować czasu. Jak widzisz nie wszyscy są cwaniakami niepłacącymi długów.
Co do e sądu
Nie napisałem, że e-sąd jest zły, napisałem tylko że nie powinien dawać możliwości cwaniakom się bogacić. Na jakiej zasadzie działa e-sąd wszyscy wiemy – z zaskoczenia i bez badania winy oraz wysłuchania winnego. Moje zdanie jest jedno i wcale nie proszę abyś się z nim zgadzał , a mianowicie jeśli jakakolwiek instytucja (a tym bardziej niepaństwowa) oskarża cię o coś co rzekomo zrobiłeś 10 lat temu, to powinieneś mieć możliwość obrony . Jeśli Państwo tego nie gwarantuje tworząc twór typu e –sąd to można tylko domyślać się jaki tak naprawdę był cel i kto o tego typu instytucję zabiegał.
Nasuwa się więc pytanie – jakie sprawy oprócz windykacyjnych ów sąd rozpatruje i ilu prawników szczególnie tych na dorobku straciłoby niezły grosz.
P.S.
Nie miałem na myśli leczenia prywatnego bo to może i jest skuteczne. Prawnika rządnego kilku stów za kilka słów nie porównywałbym do konowała, który dostaje wypłatę z naszych podatków.
Rheinlander jest off-line  
17-11-2012, 22:08  
refio
Użytkownik
 
Posty: 129
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

witam
Ja też miałem taki przypadek i do czynienia z firma presco. Skorzystałem z waszych porad, dziękuje wszystkim za pomoc przy poprzednim temacie o presco (ponad 1000 postów), dodatkowo skorzystałem z pomocy prawnika.
Napisałem 3 pisma:
1) zażalenie, na nadanie tytułu wykonalności do sądu -wpłaciłem 30 zł, taki jest koszt zażalenia. Generalnie jest do napisania skarga, ewentualnie zażalenie, wszystko zależy od tego kto nadał tytuł wykonalności.
2) wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu - tutaj są dwie możliwości, wszystko zależy od tego jak do tego podejdzie sąd. W moim przypadku było tak, że pisma trafiały na inny adres niż adres zamieszkania i tak naprawdę, sprawa nie nabrała biegu - w tym przypadku zależy czy sąd to uwzględni i nada bieg sprawie od nowa, ewentualnie od razu przejdzie do mojego sprzeciwu i anuluje dług.
3) sprzeciw od nakazu zapłaty
Aktualnie czekam na decyzję sądu (może to trochę potrwać), aktualnie mam już egzekucję komorniczą i tak naprawdę w każdej chwili może do mnie zapukać komornik po pieniądze. Niestety będę musiał zapłacić (nic nie wskóramy u komornika, bez pisma od sądu), ale i tak będę walczył, bo dług jest niesłusznie naliczony.
Jeśli macie podobne sytuacje z "nie waszym" lub niesłusznym długiem, walczcie, bo takie firmy jak presco żyją z takiej działalności. Pamiętajcie, że macie krótki termin na napisanie pism do sądu, bo ich upływie (przekroczeniu terminu), walka z waszym długiem może okazać się ciężka i nawet przegrana - niestety takie mamy prawo.
refio jest off-line  
18-11-2012, 06:53  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Rheinlander:

1. cieszę się, że zmieniłeś ton;
2. instytucja - jak to określasz - braku obrony i wysłuchania przed skazaniem istnieje w każdym prawie i istniała przed esądem; problemem jest weryfikowanie adresów, a dokładniej fakt, że niektóre FW (niektóre, bo z racji wykonywania praktyki znam wszystkie) nie podają w sądzie ZNANYCH (bo przedstawionych im przez klienta) adresów zamieszkania; jest to nieuczciwość FW, za które one powinny być karane przez UOKiK WYSOKIMI karami;
3. pamiętajmy, że w esądzie można łatwo to odkręcić; łatwo, bowiem esąd uznaje teorię braku doręczenia, co oznacza że w każdej chwili możemy złożyć SAM sprzeciw i wykazać, że w dacie doręczenia adres był BŁĘDNY ( w ten sposób udało mi się odkręcić wiele spraw, gdzie dłużnik uchybił terminowi tygodniowemu - od dnia dowiedzenia się - czy terminowi ROCZNEMU od dnia wydania orzeczenia ); w normalnym sądzie wiele razy przegrywałem sprawy ( i to nawet w okręgu ) bowiem ktoś uważał, że upłynął rok na złożenie wniosku o przywrócenie terminu ( w d. miał orzecznictwo itp.);
4. jest to jedyny sąd, który przez telefon udziela ZAWSZE (jakichkolwiek informacji);

Jestem realistą i wiem, że nikt nie zmieni prawa i doręczenie zastępcze, jak było, tak będzie. Zmienić się musi myślenie istytucji dookoła. Poczty i zabieganych jej pracowników, którzy MUSZĄ nauczyć się, że jak ktoś im mówi, że adresat się wyprowadził, to oni taką informacje przekazują do sądu, a sąd ocenia, czy jest to wiarygodne, czy nie. Nie mówiąc już o sytuacjach, gdzie doręczają zastępczo, pomimo że adres nie istnieje (o czym muszą wiedzieć). Również UOKiK, który powinien karać niewłaściwe praktyki w sposób odczuwalny dla wierzycieli. Nie tylko FW, ale tak, jak w Twoim przypadku cyfrę, która sprzedała nieistniejący dług.

Wreszcie musi zmienić się system myślenia przeciętnego Kowalskiego. Mam problem, idę do prawnika. Ktoś mi coś wysyła, a ja się z tym nie zgadzam, idę do prawnika.

Tyle w temacie.

Pamiętajmy, że FW działąją nadal w systemie tradycyjnym i tam również są te same problemy, co w epu.

refio:

1. nie jest to zażalenie, tylko skarga i jest BEZPŁATNE (jak każdy środek odwoławczy w esądzie);
2. komornik nie puka, chyba że prywatnie...;

Niestety chyba z naszych (moich) porad nie skrzystałeś do końca.
rafal_26 jest off-line  
18-11-2012, 10:58  
Rheinlander
Użytkownik
 
Posty: 45
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Rafal _26

Co do całości - mamy prawo mieć własne zdanie na temat E-sądów i instytucji wokół nich. Ty jak zrozumiałem uważasz, że EPU to dar od Boga ja natomiast, że to twór stworzony przez człowieka w określonym celu (niekoniecznie przyjazny obywatelowi i niekoniecznie mu potrzebny). Każdy z nas patrzy na to wszystko z innej perspektywy - Ty, widocznie masz za sprawą E- sądów jakieś profity lub coś E-sadowi zawdzięczasz, ja mam tylko kłopoty przez EPU bo pozwolił cwaniakom zabrać moją ciężko zarobiona kasę mimo iż ta im się nie należała (czy ktoś Cie kiedyś okradł w świetle prawa?). Jedno jest więc pewne żaden z nas raczej nie będzie się na ten temat wypowiadał bezstronnie - bo i jak?. Ale zapewniam - ja Twoje zdanie szanuje.
Ale żeby się tu nie przekomarzać zadam Ci pytanie troche z innej beczki, a mianowicie co w przypadku prawidłowego adresu, ale nierzetelnego listonosza których w Polsce jest na pęczki?. Przykładowo w mieście Wrocławiu w co drugim bloku nie doręcza się poleconych wyżej jak 2 piętro bo listonosz ma gdzieś wdrapywanie się po schodach za kasę którą płaci mu Poczta. Często gęsto zostawia awiza w skrzynkach i tyle go widzieli, ale są i przypadki że nawet nie wypisuje awiz bo mu się nie chce, a tego czy wypisał czy nie nikt nie jest wstanie udowodnić. Efekt końcowy jest taki,ze pozwany nie wie o liście i dowiaduje się o nim do komornika, a poczta twierdzi że wykonała swą robotę prawidłowo bo ten sam listonosz który nie wypisał awiaza nabazgrolił na przesyłce że awizowana. co w tym przypadku?
Rheinlander jest off-line  
18-11-2012, 11:51  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Wyjaśnijmy sobie - niczego nie zawdzięczam esądowi.

Wskazałem tylko, że taka sytuacja o której piszesz zdarza się również w normalnym sądzie. Mam obecnie na biegu kilka spraw podobnych do Twojej. Dług nie istniał, bo reklamacje były uwzględnione przez firmę go sprzedającą. Pomimo tego FW doręczyła na adres nieaktualny, pomimo że prawdziwy adres znała i pod nim prowadziła korespondencję.

Zawiadomiłem oczywiście UOKiK i toczy się w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.
Dlatego uważam, że jeśli Ty i kolejna setka klientów tych firm zacznie składać skargi do urzędu, coś powinno się zmienić.

Z wrzucaniem awizo do skrzynki jest znacznie większy problem.
Wynika to z kliku okoliczności:
1. trudno wykazać okoliczność negatywną (że coś nie miało miejsca);
2. sądy niestety wierzą poczcie.

Rozwiązanie bywa często bardzo proste:
1. trzeba zgłaszać każdą taką sprawę na pocztę i na policję;
bowiem jest to przestępstwo (można się nawet pokusić o poświadczenie nieprawdy przez "udzędnika" - listonosza, ale na pewno jest to przestępstwo przeciwko korespondencji);
2. można łatwo takiego cwaniaka przyłapać na gorącym uczynku;

Odnosząc się do punktu pierwszego, można przyjąć że wszczęcie postępowania karnego w sprawie jest uprawdopodobnieniem okoliczności. Bowiem przy przywracaniu terminu wystarczy okoliczność tę uprawdopodobnić - nie udowodnić.

Jest przy okazjie ciekawe orzeczenie NSA, z którego wynika, że takie twierdzenia strony, jeśli są podparte okolicznościami, należy przyjąć za prawdziwe. Co znaczy podparte okolicznościami: na przykład, gdy były reklamacje co do pracy tego listonosza - ktoś zgłaszał z sąsiadów, czy sam adresat, czy też ktoś z sąsiadów widział "walające się po klatce awiza".

Zgłaszanie reklamcji na pocztę przez przeciętnego Kowalskiego jest więc w miare sensowne, jednak osobiście kilka razy - jako reprezentant strony - wygrałem takie sprawy. Niestety, ale wiele też przegrałem.

Wygrałem, bo zdarzało się, że listonosz niedokładnie wypełnił rubryki na zwrotce, lub też w ogóle w tym dniu nie pracował (a miał awizować przesyłkę).

Wszystko jest więc do zwalczenia, ale trzeba szybko i bezwzględnie reagować.
rafal_26 jest off-line  
18-11-2012, 14:09  
Rheinlander
Użytkownik
 
Posty: 45
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

[QUOTE=rafal_26;1958033]"Wyjaśnijmy sobie - niczego nie zawdzięczam esądowi."

Napisałem "widocznie" czyli pisząc przypuszczałem. Sam jednak napisałeś, że prowadzisz sprawy związane z FW, a więc korzystasz z tej całej sytuacji bo czerpiesz jak by nie było z tego korzyści w formie świadczenia usług prawniczych. Innymi słowy gdyby ustawodawca nie dał firmom typu Presco narzędzia do robienia kasy Twoje miesięczne wpływy były by o sporą sumę uszczuplone, a i kancelaria którą pewnie prowadzisz musiała by znaleźć pomysł na inny produkt. Jak sam widzisz chyba nie do końca jesteś bezstronny wypowiadając się za E-sądami i ich sensem istnienia. Oczywiście nie odbieraj tego jako mój atak na Twoja osobę bo tak nie jest. Próbuję tylko zwrócić uwagę na złożoność całej dyskusji.

Wracając do tematu

"Dlatego uważam, że jeśli Ty i kolejna setka klientów tych firm zacznie składać skargi do urzędu, coś powinno się zmienić."

Mój przypadek jest inny - mój problem polega na tym, że adres był ok. tylko listonosz okazał się nie ok.

"Z wrzucaniem awizo do skrzynki jest znacznie większy problem.
Wynika to z kliku okoliczności:
1. trudno wykazać okoliczność negatywną (że coś nie miało miejsca);
2. sądy niestety wierzą poczcie."

I tu rafal_26 jest sedno sprawy i naszej dyskusji. Od początku próbowałem wskazać w swoich postach, że brzydko mówiąc "gniot" w postaci EPU nie gwarantuje obywatelowi płacącemu uczciwie rachunki obrony swoich racji nawet gdy uda mu się na czas wnieść wniosek o przywrócenie terminu i sprzeciwu. Dlaczego ? ano dlatego, że wystarczy iż jeden nieuczciwy, do tego jak to się często zdarza zaszczepiony tanim trunkiem listonosz nie dostarczy nam poczty lub awiza i zwykły obywatel nie mający nigdy długu zostaje okradziony w majestacie prawa. Krótko mówiąc cała zabawa na tym polega i po to została wymyślona, bo w EPU nie chodzi o uczciwość tylko o zaskoczenie i wyciągnięcie kasy jaka by ona nie była.

"Rozwiązanie bywa często bardzo proste:
1. trzeba zgłaszać każdą taką sprawę na pocztę i na policję;
bowiem jest to przestępstwo (można się nawet pokusić o poświadczenie nieprawdy przez "udzędnika" - listonosza, ale na pewno jest to przestępstwo przeciwko korespondencji);
2. można łatwo takiego cwaniaka przyłapać na gorącym uczynku;"

Pracuje od godziny 8 do 16 a więc w godzinach roznoszenia poczty przez listonosza świadczę usługę pracodawcy. Takich jak ja są miliony, czy naprawdę w 21 wieku dochodzenie swoich praw ma polegać na czatowaniu na listonosza? Czy za to płacimy podatki?

"Odnosząc się do punktu pierwszego, można przyjąć że wszczęcie postępowania karnego w sprawie jest uprawdopodobnieniem okoliczności. Bowiem przy przywracaniu terminu wystarczy okoliczność tę uprawdopodobnić - nie udowodnić.
Jest przy okazjie ciekawe orzeczenie NSA, z którego wynika, że takie twierdzenia strony, jeśli są podparte okolicznościami, należy przyjąć za prawdziwe. Co znaczy podparte okolicznościami: na przykład, gdy były reklamacje co do pracy tego listonosza - ktoś zgłaszał z sąsiadów, czy sam adresat, czy też ktoś z sąsiadów widział "walające się po klatce awiza"."

W dzisiejszych czasach człowiek nie ma czasu się przeżegnać a co dopiero szukać na listonosza lub całą pocztę haka. Który z sąsiadów w pierwszej lepszej polskiej wiosce powie coś na listonosza mimo że ten leci w kulki.

"Zgłaszanie reklamcji na pocztę przez przeciętnego Kowalskiego jest więc w miare sensowne, jednak osobiście kilka razy - jako reprezentant strony - wygrałem takie sprawy. Niestety, ale wiele też przegrałem.

Wygrałem, bo zdarzało się, że listonosz niedokładnie wypełnił rubryki na zwrotce, lub też w ogóle w tym dniu nie pracował (a miał awizować przesyłkę)."

Kto zgłasza reklamacje przed powstaniem wady? Nikt, a po piśmie od komornika to składamy w pośpiechu ale wnioski o przywrócenie terminu i sprzeciwu. Reklamację na pocztę zawsze można złożyć tyle że udowodnienie reklamacji (powstania błędu) leży po stronie reklamującego. Innymi słowy reklamujący będący w pracy gdy niezgodność doręczenia powstała ma udowodnić listonoszowi, że ten nie wrzucił do jego skrzynki awiza. Ma chodzić po sąsiadach i zbierać wywiad na temat listonosza a i to nic nie da bo dowodu na to konkretne niedoręczenie nie ma. Dowodem na to może dysponować tylko listonosz i może urząd pocztowy, a na ich uczciwość w tej kwestii chyba nie ma co liczyć. Jednym słowem koło się zamyka – no chyba że teraz pójdziemy w monitoring na klatce bloku i przy każdej skrzynce pocztowej.
Rheinlander jest off-line  
18-11-2012, 19:38  
piotrekbielsko
Stały bywalec
 
Posty: 430
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Cytat:
Napisał/a rafal_26 Zobacz post
...Zawiadomiłem oczywiście UOKiK i toczy się w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.
Dlatego uważam, że jeśli Ty i kolejna setka klientów tych firm zacznie składać skargi do urzędu, coś powinno się zmienić...

.
Prosimy wiec o wzór, najlepiej przyklejony i wydzielony w odrębnym temacie.
Jestem pewien powodzenia i zapewne większośc wysle taka skarę jeśli będzi miała gotowca.
piotrekbielsko jest off-line  
18-11-2012, 20:44  
refio
Użytkownik
 
Posty: 129
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Witam
Rafal_26 skorzystałem z waszych rad.
W moim przypadku sprawa w e-sądzie tak się potoczyła, że musiałem napisać zażalenie i wnieść opłatę. Akurat korzystałem z porady prawnika, który już w kilkunastu sprawach miał do czynienia z presco, tutaj nie sądzę, aby popełnił błąd. Za zażalenie wnosi się opłatę w wysokości 30zł, a skarga, faktycznie jest bezpłatna.
Co do pukania komornika do drzwi, to była tylko przenośnia .
refio jest off-line  
18-11-2012, 20:51  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

refio:

może miał starą ustawę o kosztach - bo aktualna mówi wprost w art. 95 ust 4.

Nie pobiera się opłat od skargi na orzeczenie referendarza sądowego i zażalenie w elektronicznym postępowaniu upominawczym.

Ps. ja jestem wybitnym weterynarzem, dlatego udzielam się na forum prawnym...

Rheinlander:

Napisałem Ci tylko, że Twój problem powstałby niezależnie od tego, czy esąd by istniał czy nie. Masz rację czerpię korzyści z faktu, że konieczni są w Polsce prawnicy. Jednak epu, co już kiedyś wyjaśniałem, traktuję prawie "darmowo".
rafal_26 jest off-line  
18-11-2012, 21:04  
refio
Użytkownik
 
Posty: 129
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

może i tak, nie wnikam w szczegóły, prawo to nie moja działka, a 30 zł to nie pieniądz, przynajmniej mam spokojny sen.
Dla mnie najważniejsze, ze zmieściłem się w terminie z pismami i teraz czekam na decyzję e-sądu.
refio jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dług na allegro , sprawa w firmie windykacyjnej Intrum Justitia (odpowiedzi: 25) Witam Otóż moja prowizja za sprzedaż sprzętu na allegro wynosi 38,75 gr , list od allegro dostałem około 20 lipca , zlekceważyłem to , potem dali mi...
§ Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. III (odpowiedzi: 999) ________________ Niniejszym otwieram III część wątku o problemach z firmami windykacyjnymi ________________ wezwanie w charakterze strony.A...
§ Presco Investments s.a.r.l (odpowiedzi: 2) Witam, W styczniu tego roku komornik zajal mi konto z tytulu dlugu wobec wierzyciela firmy Presco Investments s.a.r.l. Po telefonie do firmy...
§ Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l. czy przedawniony?? (odpowiedzi: 997) Witam, mam wielki problem w dniu 13.02.2010 dostałem sądowy nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym w sprawie długu wobec firmy Presco.Sprawa...
§ Presco Investments S.á r.l. (odpowiedzi: 1) Prosze o pomoc!Co mam odpisac?Mo im zdaniem sprawa jest przedawniona!Jak to sformulowac zeby dobrze wygladalo! N A K A Z Z A P Ł A T Y W...
§ Presco Investments???!!! (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich, Prosze o pomoc w sprawie pisma ktore otrzymalem od komornika gdzie wierzycielem jest juz znana z forum firma Presco....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.