Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II - Forum Prawne

 

Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II 7

Cytat: Napisał/a kismen a czy w umowie rachunku jest napisane że Twoich pieniędzy jest więcej ? jeśli nie domniemywa się że macie po tyle samo Wspólne konto bankowe komornik zajmie za długi jednego współwłaściciela | ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Zamknięty temat
 
22-11-2012, 08:35  
Reńka
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Cytat:
Napisał/a kismen Zobacz post
a czy w umowie rachunku jest napisane że Twoich pieniędzy jest więcej ? jeśli nie domniemywa się że macie po tyle samo

Wspólne konto bankowe komornik zajmie za długi jednego współwłaściciela | rp.pl

Art. 891.1 &1 kpc
Bank nie chciał się zgodzić na nierówne udziały w koncie, tłumacząc, iż na umowie do rachunku nie ma informacji o procentowych udziałach w koncie. Umowa zawierana jest z dwoma użytkownikami konta na prowadzenie wspólnego rachunku bankowego i tyle. czyli jeśli moje wpływy miesięczne są ok. 2500 zł a narzeczonego 1800 zł to po przekroczeniu trzykrotności średniej krajowej bank ma obowiązek przekazać na rachunek komornika 50 % łącznych wpływów? A drugie 50 % pozostawić na koncie? czy dobrze to rozumuje?
Reńka jest off-line  
22-11-2012, 17:54  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Różne są praktyki, większość banków pozostawia to do określenia komornikowi.
rafal_26 jest off-line  
23-11-2012, 10:14  
Reńka
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

hmm... komornik zgodnie z prawem może ze wspólnego konta zabrać w 100% zgromadzone środki należące również do współwłaściciela konta, który nie ma żadnego dłudu? I ten "bogu ducha" winny wpółwłaściciel może zostać bez środków do życia bo musi spłacać cudzy dług (osoby z która wcale nie jest spokrewniony)? czy to jest zgodnie z prawem?
Co wtedy ta osoba ma zrobić?
Reńka jest off-line  
23-11-2012, 11:24  
KAMI7577
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Witam
Z góry przepraszam, bo być może odpowiedź na moje pytanie jest już na forum, naprawdę dużo już przeczytałam ale mój 6-miesięczny bobas skutecznie utrudnia mi dojście do końca. Zgodnie z Waszymi radami już część zrobiłam, proszę jednak o pomoc w kolejnym etapie.

1. po otrzymaniu pisma komornika, w którym powołuje się on na nakaz zapłaty wysłałam:
- do e-sądu w Lublinie sprzeciw od nakazu zapłaty, wniosek o uchylenie klauzuli wykonalności, zarzut przedawnienia, wniosek o przywrócenie terminu oraz dowody na to, że nie zamieszkiwałam w miejscu na które wysyłane były wcześniejsze pisma
- do komornika - wniosek o zawieszenie postępowania oraz ww dowody

2. dostałam odpowiedź od komornika, w której stwierdza on, że nie widzi przesłanek do zawieszenia postępowania i że z wnioskiem o zawieszenie postępowania powinnam się zwrócić do wierzyciela (presco)

3. dostałam odpowiedź z e-sądu
- odrzucenie wniosku o przywrócenie terminu z uznaniem skutecznego wniesienia sprzeciwu i utratę mocy nakazu zapłaty w całości
- informację o przekazaniu sprawy do rozpoznania do sadu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania

4. dostałam następnie pismo od komornika w którym
- na wniosek wierzyciela (presco) umarza postępowanie egzekucyjne
- ustala koszty postępowania i dzieli je na pół pomiędzy wierzyciela i mnie jako dłużnika

Moje pytania:
a) czy koszty te muszę zapłacić ? nie jest to dużo al wolałabym nie
b) czy aby nie płacić powinnam wysłać do komornika wniosek o obciążenie kosztami wierzyciela, czy skoro dostałam od niego pismo mogę to jeszcze uczynić? czy mam na to 7 dni od otrzymania pisma od komornika?
c) czy mimo wniosku wierzyciela o umorzenie postępowania skierowanego do komornika zostanę jeszcze wezwana przez sąd rejonowy? i czy dopiero tam mój zarzut przedawnienia zostanie uznany ?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź
KAMI7577 jest off-line  
23-11-2012, 13:14  
parken
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Witam !
Sprawa ma się następująco:
a)01.01.12r zerwałem umowę z Orange:
-umowa ta była zerwana przed czasem prze co udałem się do salonu aby pani w salonie wyznaczyła kwotę do spłaty :275,84 zł. Była ona płatna do 22,01,12r. Wpłaciłem tą kwotę w należytym terminie. Myślałem że to już wszystko...
b)-Dnia 02,11,12r. Dostałem pismo od Intrum Justitia "Dług kupiony, wezwanie do zapłaty" w kwocie 135,24zł. Zadzwoniłem do tej firmy aby wszystko wyjaśnić: Pani była nie miała powiedziała aby wysłać ksero dowodu wpłaty, Ksero wysłałem dnia 09,11,12r. Pare dni później zadzwoniła osoba z tej firmy i powiedziała, że data wpłaty na dowodzie wpłaty jest nie czytelne i aby to poprawić. W między czasie 12,11,12r zostało nadane pismo z firmy windykacyjnej "Zawiadomienie o wizycie inspektora terenowego". Dnia 16,11,12r. Wysłałem ponownie Dowód wpłaty z poprawioną datą. Nie było żadnego odzewu. Wkońcu dnia 20,11,12r. nadano kolejne pismo tym razem "Wniosek o osobiste stawiennictwo" W którym jest napisane iż, "Wnosimy o osobiste stawiennictwo do dnia 27,11,12r godz 12:30 w siedzibie .............. lub dokonanie płatności 136,03 do dnia 30,11,12r na numer konta ..............
Brak kontaktu z Pana strony traktujemy jako potwierdzenie dokonania płatności we wskazanym wyżej terminie" Dodam że nie pojadę do Warszawy ponieważ mam do stolicy 450 km. Nie wiem co robić pomocy ;/
Z góry dziękuję za jak najszybszą odpowiedź co mam dalej robić
parken jest off-line  
24-11-2012, 13:12  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

KAMI:
a i b) wyjaśnione jest w wątkach przyklejonych, że wówczas w terminie tygodnia od dnia otrzymania od komornika pisma należy złożyć skargę na czynność komornika i wnosić o zmianę postanowienia w przedmiocie podstawy umorzenia (nie na wniosek wierzyciela, a z urzędu bo upadł nakaz zapłaty i powiązana z nim klauzula wykonalności) oraz o obciążenie wierzyciela kosztami, gdyż na skutek podania w pozwie błędnego adresu doprowadził do bezpodstawnego wszczęcia egzekucji;
c) też to wyjaśniliśmy, SR miejsca zamieszkania wezwie presco, aby przedłożyło dokumenty, presco ich nie przedłoży, więc sąd umorzy postępowanie.

parken:

Było to set razy wyjaśniamy, jeśli nie chcą z nami rozmawiać pomimo przesłania im dowodu wpłaty, należy czekać na pozew z sądu. Można też próbować zawiadomić policję, czy urząd ochrony konkurencji i konsumentów o próbie wyłudzenia pieniędzy.
rafal_26 jest off-line  
25-11-2012, 18:33  
milka1974
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Moj problem zaczął sie tydzien temu.
Otóz w puszce na listy zwykłą przesyłką ,nie poleconą dostałam pismo o tym ze komornik z W-WY w nie podanym dniu zaczyna procedure i odwiedzi mnie w asyscie policji aby sciagnac zadłuzenie wobec firmy prokura.
Chwyciłam za telefon ,dzwonie do tego komornika,dodam ze strasznie chamski ,usłyszałam ze jesli do dn 26ego listopada nie wpłace 200zl,on w dniu 28ego listopada odwiedzi mnie celem przeprowadzenia swoich czynnosci.
Tłumacze ze nie wiem o co chodzi ,skąd to zadłuzenie i usłyszałam ze wyrok zapadł w esądzie w styczniu tego roku w Lulinie,pierwszym wierzycielem był BRE BANK, zadłuzenie wobec wierzyciela to kwota 1400zl a czynnosci komornicze 1000zl.
ze do 26ego dnia kolejnego msca mam wpłacac po 100zl.
przezyłam szok bo nie brałam kredytu,nie miałam debetu,nie kupowałąm tez nic na raty w tym banku!
wiec skad zadłuzenie owe?

fakt ze kiedys miałam okolo 2004 r konto w multi banku ale zaznaczam nie wykonywalam na tym koncie nic,wpływów tez nie było.
wiec chyba opłaty uległy przedawnieniu za prowadzenie konta?
po kolejne wyrok wydany zostal na moje nazwisko panienskie- slub 3 lata temu.
zadnym wykazów od firmy prokura nie otrzymałam wyszczegolniajacych owe zadłuzenie jest.
w roku 2007-2008 mieszkalam poza miejescem zamieszkania,w roku 2003 lipiec do roku 2004 styczen byłam w czmp -szpital.
mieszkam w kamienicy,w moim podwórku jest 7 kamienic z tego kazda ma u siebie lokal z takim numerem jak i ja,awiza sa notorycznie wrzucane do puszek bo listonoszowi sie nie chce wejsc i szukac ,zreszta czesto jest zmiana na kolejnego listonosza, puszki sa demolowane i AN nie nadaza ich naprawiac.
Zeby nie narazac dzieci 13, 8 ,4 lataw tym dwojka z nich choruje córka ma nowotwor i ostatnio nastapily przerzuty ,młodsza mimo zabiegow i badan ma niedosłuch a mały syn bałby sie akcji typu -wpada komornik z policja wpłaciłam te 200zl pozyczajac je poprostu.
oswadczyłam komornikowi ze- moje pieniadze to zasilki rodzinne dzieci,plus alimenty z urzedu na córke ,wsio idzie na konto,jestem zarejetrowana w urzedzie pracy bez prawa do zasiłku.
jego to nie interesuje ,on tylko wrzeszczy.
tłumaczyłam mu ze corka po zabiegu ma przerzuty,ze obecnie bedzie terapia sterydami,zakupialm 2 dni temu stabilizator z szyna za 150zl dla niej,ptem wstawienie metalowej płytki w nadgrstek ja czeka i w dn.4.12.2012 corka znow idzie do czmp a młodsza 11.12.2012. ma kolejne badania sluchu ze nie mam takich pieniedzy ,itd ale to bezduszny ......

czy mam szanse na przywrócenie terminu,zniesienie tego tytułu wykonawczego i odzyskac pieniadze wplacone na konto komornika?
Boje sie ze załozy mi blokade na koncie i pieniazki ktore wplywaja na dzieci zablokuje a na to nie moge sobie pozwolic bo nie bede miec srodkow na zycie ...

co mam zrobic wobec powyzszego?
prosze o pomoc.
milka1974 jest off-line  
26-11-2012, 10:17  
kaja_p
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Taka rola komornika niestety.
Aby uchronić pieniądze na dzieci, najlepiej złożyć dyspozycję, aby wypłaty odbierać na poczcie.
Na złożenie pism do e-sądu miałaś 7 dni od momentu odebrania pisma od komornika.
Wszystko jest na forum, zapraszam do lektury.
kaja_p jest off-line  
26-11-2012, 12:30  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Termin tygodnia dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE skargi na klauzulę!!!
rafal_26 jest off-line  
27-11-2012, 13:09  
KAMI7577
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

RAFAL_26 bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz jednak doczytałam, że opłata sądowa za wniesienie skargi to 100 zł a koszty postępowania egzekucyjnego jakie mi naliczono to 55 zł więc jednak je zapłacę ciesząc się, że dzięki pomocy forum uda mi się nie płacić znacznie więcej.
KAMI7577 jest off-line  
27-11-2012, 14:28  
olak87
Użytkownik
 
Posty: 37
Domyślnie intrum justitia i nakaz zapłaty

Witam
Moja sprawa wygląda następująco:

Intrum twierdził, że mam dług 300zł względem polkomtel, oczywiście takowy miałam i zapłaciłam go jakieś 3 lata temu innej firmie windykacyjnej ponieważ inna firma się tym zajmowała, kiedy intrum w tym roku skontaktowała się ze mną że mam ten dług przesłałam im dowód wpłaty i wyjaśniłam , że dług ten kiedyś miała inna firma i ja go zapłaciłam, w lipcu tego roku przyszło do mnie pismo z sądu elektronicznego z nakazem zapłaty, złożyłam sprzeciw, sąd odpisał mi że sprzeciw uznaje i że nakaz zapłaty stracił moc w całości i że sprawę przenosi do sądu do mojego miasta, teraz pod koniec listopada przyszło pismo z intrum w którym posługują się tym pierwszym nakazem zapłaty,(który stracił moc) i piszą że mam to zapłacić bo inaczej skierują sprawę do komornika, skontaktowałam się z nimi przesłałam im pismo które dostałam z sądu bo oni twierdzą że nie dostali w co mi się nie chce wierzyć, oni twierdza ze mam to zapłacić i koniec,dalej w sadzie sprawy nie kontynuują .
co mam z nimi zrobić jak z nimi rozmawiać ? oni ciągle mówią ze maja ten stary nakaz zapłaty i że mam to zapłacić. Mimo że sąd jak wspomniałam jak narazie nakaz uchylił.
olak87 jest off-line  
27-11-2012, 14:34  
Tom Cruise
Użytkownik
 
Posty: 132
Domyślnie RE: intrum justitia i nakaz zapłaty

zignorować i nie rozmawiać z nimi
Tom Cruise jest off-line  
28-11-2012, 15:46  
cammie83
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Cytat:
Napisał/a cammie83 Zobacz post
Witam,
mój tata właśnie otrzymał informację z organu rentowego MSW, że część renty będzie zajęta z tytułu egzekucji komorniczej. Wcześniej nie dostał żadnego pisma, a z pisma załączonego przez komornika wynika, że wszystkie pisma adresowane były pod zupełnie inny adres, pod którym mój tata nigdy nie był zameldowany ani tam nie zamieszkiwał (kiedyś była tam administracja Spółdzielni Mieszkaniowej, a od 8 lat jest przychodnia).
Od strony załatwienia sprawy w e-sądzie jest dla mnie wszystko jasne - zapoznałam się z wątkami na forum.
Ale prosiłabym o kontakt kogoś, kto dostał nakaz zapłaty lub egzekucję komorniczą, a stroną była firma Presco, która wykupiła "dług" od CANAL+. Mój tata nigdy nie podpisywał umowy z CANAL+, a rzekoma umowa podobno pochodzi z 2003 roku. I tutaj moje pytanie: czy w chwili obecnej, po 9 latach, jest szansa, żeby w systemie Canal+ znaleźć dane dotyczące tej umowy? Gdzie ewentualnie zwrócić się o udostępnienie takowych danych? Nie za bardzo orientuję się w obecnej sytuacji na rynku telewizji cyfrowej, ale czy to nie było tak że kilka lat temu CANAL+ był indywidualną spółką (taką jak CYFRA+) i to z nimi bezpośrednio podpisywało się umowę? W taj chwili wygląda to tak, że wszystkie sprawy związane z CANAL+ należałoby załatwiać przez CYFRĘ+. Może znajdzie się tutaj osoba, która jest w podobnej sytuacji - nigdy nie podpisała umowy, a otrzymała nakaz zapłaty dotyczący CANAL+ i napisze jak wyglądało załatwienie sprawy w jej przypadku.
W dniu dzisiejszym e-sąd wydał postanowienie o skutecznym wniesieniu sprzeciwu i utracie mocy nakazu zapłaty w całości oraz o przekazaniu sprawy do sądu właściwego wg miejsca zamieszkania. Ponieważ komornik wystąpił do Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW o dokonywanie potrąceń z renty, to od 1 grudnia (najbliższy dzień dokonywania potrąceń) do 5 grudnia Zakład Emerytalno-Rentowy przystąpi do realizacji egzekucji. Czy teraz mój tata powinien wystąpić do komornika o umorzenie postępowania egzekucyjnego? Jeżeli zostanie dokonane potrącenie z grudniowej renty, a komornik będzie już poinformowany o utracie mocy nakazu zapłaty, to zakładam, że nie przekaże wyegzekwowanej kwoty do Presco? W takim wypadku tata powinien dochodzić zwrotu tej kwoty od komornika?
cammie83 jest off-line  
29-11-2012, 05:53  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

cammie83: tak to mniej więcej wygląda...
rafal_26 jest off-line  
29-11-2012, 13:41  
Grzech25
Początkujący
 
Posty: 28
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Witam. Wczoraj listonosz przyniósł do firmy pisemko z sądu odnośnie zajęcia części wynagrodzenia. Nie jestem do końca pewien o co chodzi i czy muszę wiedzieć? Czy na podstawie sygnatury mogę od razu pisać do sądu w Lublinie:
1 Wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty
2 Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym?
Grzech25 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dług na allegro , sprawa w firmie windykacyjnej Intrum Justitia (odpowiedzi: 25) Witam Otóż moja prowizja za sprzedaż sprzętu na allegro wynosi 38,75 gr , list od allegro dostałem około 20 lipca , zlekceważyłem to , potem dali mi...
§ Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. III (odpowiedzi: 999) ________________ Niniejszym otwieram III część wątku o problemach z firmami windykacyjnymi ________________ wezwanie w charakterze strony.A...
§ Presco Investments s.a.r.l (odpowiedzi: 2) Witam, W styczniu tego roku komornik zajal mi konto z tytulu dlugu wobec wierzyciela firmy Presco Investments s.a.r.l. Po telefonie do firmy...
§ Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l. czy przedawniony?? (odpowiedzi: 997) Witam, mam wielki problem w dniu 13.02.2010 dostałem sądowy nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym w sprawie długu wobec firmy Presco.Sprawa...
§ Presco Investments S.á r.l. (odpowiedzi: 1) Prosze o pomoc!Co mam odpisac?Mo im zdaniem sprawa jest przedawniona!Jak to sformulowac zeby dobrze wygladalo! N A K A Z Z A P Ł A T Y W...
§ Presco Investments???!!! (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich, Prosze o pomoc w sprawie pisma ktore otrzymalem od komornika gdzie wierzycielem jest juz znana z forum firma Presco....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.