Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II - Forum Prawne

 

Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Niniejszym otwieram drugą część jakże popularnego wątku o PRESCO . Dla przypomnienia: Cytat: Napisał/a rafal_26 Fajnie, że wątek się rozwija, ale wprowadzacie wiele nieścisłości. Może przedstawię formułkę: W momencie doręczenia zajęcia, czy innego pisma od ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Zamknięty temat
 
13-11-2012, 17:52  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.943
Domyślnie Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Niniejszym otwieram drugą część jakże popularnego wątku o PRESCO.
Dla przypomnienia:
Cytat:
Napisał/a rafal_26 Zobacz post
Fajnie, że wątek się rozwija, ale wprowadzacie wiele nieścisłości.

Może przedstawię formułkę:

W momencie doręczenia zajęcia, czy innego pisma od komornika mamy kilka informacji, najważniejszą jest SYGNATURA AKT SPRAWY oraz wskazanie sądu.

Na tej podstawie w 90% przypadków wiemy, że będzie to SR w Lublinie (e-sąd).
W takiej sytuacji mamy wybór:
udajemy się do najbliższego Sądu Rejonowego, gdzie MUSZĄ nam dać internetowy dostęp do akt sprawy (wynika to wprost z regulaminu sądowego). Oczywiście musimy mieć ze sobą dowód osobisty.
Tam dowiemy się, gdzie i komu doręczono przesyłkę (nakaz zapłaty). Jeśli wysłano nam przesyłkę na adres NIEAKTUALNY, wówczas wnosimy do SR w Lublinie:

1. wniosek o przywrócenie terminu, gdzie podnosimy okoliczności BŁĘDNEGO adresu. Wystarczy napisać coś w stylu: Pozwany wnosi o przywrócenie terminu z uwagi na fakt, że nie mógł wnieść sprzeciwu w terminie, bowiem nakaz doręczono mu pod nieaktulany adres. Do tego pisma dołączamy dokumenty: zaświadczenie o zameldowaniu, ewentulanie inne świadczące, że nie mieszkamy pod starym adresem: umowa najmu mieszkania, umowa o pracę (jęśli wskaże, że jest to inne miasto), pisma z organów administracji publicznej oraz banków wskazujące jako adres - NOWY adres, ostatecznie pomocne mogą być też oświadczenia osób trzecich (sąsiadów, że tam nie mieszkamy, sąsiadów, że tutaj mieszkamy, czy w ostateczności członków rodziny);
2. wnosimy odrębne pismo i określamy je jako sprzeciw, podnosimy zarzut przedawnienia roszczenia, braku legitymacji powoda, braku wykazania wierzytelności itp (co w naszej sprawie piszczy);
3. co ważne: zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności i tutaj ponownie opisujemy okoliczności z pkt 1 (wniosku o przywrócenie terminu).

Wszystkie pisma musimy ODRĘBNIE podpisać. W nagłówku wskazać SĄD oraz SYGNATURĘ sprawy. Pisma nadajemy poleconym z poczty polskiej. Oczywiście najlepiej w jednej kopercie (po co przepłacać).

Jeśli mamy czas i cierpliwość, sprzeciw możemy wnieść na urzędowym formularzu sprzeciwu w 3 egzemplarzach (wówczas nie będziemy musieli dosyłać tych dokumentów po przekazaniu sprawy do właściwego sądu).


Ważne jest wniesienie tych trzech pism, bowiem ułatwi to nam umorzenie egzekucji, do tego potrzebne jest uchylenie klauzuli. Takie pismo po otrzymaniu pocztą z e-sądu wysyłamy lub osobiście doręczamy na adres komornika (warto dla siebie zrobić kserokopię). Wnioskujemy komornikowi o umorzenie egzekucji oraz obciążenie jej kosztami wierzyciela, który z uwagi na podanie BŁĘDNEGO miejsca zamieszkania pozwanego, bezcelowo wszczął egzekucję. Jeśli komornik nie uwzględni pisma i obciąży nas kosztami, musimy wnieść skargę na orzeczenie komornika do właściwego Sądu Rejonowego (dostaniemy pouczenie).

Jeśli sąd przyjmie sprzeciw (a tak uzasadniony MUSI), spraw pójdzie do sądu właściwości ogólnej zgodnie z obecnym miejscem zamieszkania i ew. ten sąd wezwie nas do jakiś czynności.
Oraz lektura obowiązkowa: http://forumprawne.org/windykacja/36...kie-pismo.html
Ag_Maz jest off-line  
13-11-2012, 19:22  
agata1616
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie re: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

dostałam: wezwanie do zapłaty wierzytelności , zajecie wierzytelności, to na adres poprawny i w tej kopercie również zawiadomienie o wszczęciu egzekucji ze stycznia na stare dane , wezwanie do wskazania mienia też n styczen i stare dane,nie dostałam wyroku sądu i nic wiecej... jak sie do tego u stosunkować?
agata1616 jest off-line  
13-11-2012, 22:51  
Milenium
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie re: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

witam

Jak dotąd dotarłem do 20 strony 1 częsci wątku z PRESCO. Niestety ponieważ czas nagli zabiorę głos i poproszę o pomoc.

oczywiście dotarłem do postu z radą:
• ZAŻALENIE NA POSTANOWIENIE O NADANIU TYTUŁOWI EGZEKUCYJNEMU KLAUZULI WYKONALNOŚCI
• WNIOSEK O PRZYWRÓCENIE TERMINU DO ZŁOŻENIA SPRZECIWU OD NAKAZU ZAPŁATY
• SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY


A teraz pokrótce moja sprawa:

Otrzymałem dziś 13.11.2012 pismo od Komornika z sądu gdzieś tam w Polsce z dwoma pismami:
1. Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji i wezwanie do zapłaty
2. kopia wniosku o zajęci wynagrodzenia dla mojego obecnego pracodawcy na podstawie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym SR w Lublinie VI wydział cywilny z dnia 05.06.2012 sygnatura akt.... zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 12.09.2012r

Szczere to nie przypominam sobie pisma z sądu o tym ze odbyło się jakieś postępowanie i jest wyrok tytuł wykonawczy czy coś takiego. Pół dnia główkowałem co to w ogóle może być.

Historia: około 2004r wziąłem na swoją firmę telefon w POLKOMTELU, po jakimś czasie z powodu problemów finansowych miałem 3 miesięczną obsuwę w rachunkach. Rachunki ostatecznie wtedy uregulowałem ale w tak zwanym międzyczasie POLKOMTEL rozwiązał ze mną umowę. Tu szkoda że nie prowadziłem z nimi korespondencji papierowej a sprawy załatwialiśmy w salonie firmowym, ponieważ ja chciałem kontynuować umowę na dotychczasowych warunkach, prosiłem o wznowienie umowy (rachunki opłaciłem), a POLKOMTEL utrzymywał że może jedynie podpisać nową (dla mnie zdecydowanie gorszą pakiet/ceny itd) nie doszliśmy do porozumienia wiec POLKOMTEL obciążył mnie kara umową 840 pln wynikającą z zerwania umowy Której nie zapłaciłem. Firmy od lat nie prowadzę

należność ta datowana jest na 2005.06.10. (ponad 7 lat temu)

Pomijam już fakt że ewentualna korespondencja mogła przychodzić pod adres pod którym nadal formalnie jestem zameldowany ale nie mieszkam faktycznie od ponad 3 lal (mieszkam gdzie indziej mam umowę najmu) - wiec wiele z pism mogło do mnie nie dotrzeć.

dokopałem się do informacji że:
2007.12.31 - Polkomtel zbył należność do Presco HOIST Ivestments SA
2009.12.10 - PRESCO HOIST zbył należność do PRESCO Inestments S.a.r.L z siedzibą w lukembuourgu


Pytanie zasadnicze. Czy roszczenie uległo przedawnieniu?? skoro datowane jest na 2005 rok, bo widzę tu jakieś sztuczki ze sprzedażą długów miedzy powiązanymi spółkami.

Pytanie 2 czy postępować wg tej procedury? jeśli tak to jakie główne argumenty? przedawnienie roszczenia?

• ZAŻALENIE NA POSTANOWIENIE O NADANIU TYTUŁOWI EGZEKUCYJNEMU KLAUZULI WYKONALNOŚCI
• WNIOSEK O PRZYWRÓCENIE TERMINU DO ZŁOŻENIA SPRZECIWU OD NAKAZU ZAPŁATY
• SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY

pozdrawiam

Prośba o pomoc od kogoś kto przebrnął cały wątek jest na bieżąco albo ma procedurę już za sobą.
Milenium jest off-line  
14-11-2012, 10:33  
Bedek
Ekspert
 
Bedek na Forum Prawnym
 
Posty: 10.851
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Cytat:
Napisał/a Milenium Zobacz post
Czy roszczenie uległo przedawnieniu?? s czy postępować wg tej procedury?.
2 razy tak.
Bedek jest off-line  
14-11-2012, 11:00  
lustrzana
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Dzień Dobry.
Podrzucę moje pytanie z pierwszej części wątku.
Mam zakończone postępowanie komornicze sprzed miesiąca - ściągnięcie całości wierzytelności i obciążające mnie kosztami. Kilka dni temu odebrałam utratę mocy nakazu zapłaty w całosci. Napisałam do Presco wezwanie do zapłaty na całą kwotę ściągniętą z mojego wynagrodzenia.
Zgodnie z informacjami tutaj zawartymi składam jeszcze skargę na komornika do sądu rejonowego - jak rozumiem mojego sądu rejonowego? Treść wklejałam w poprzedniej częsci. Bardzo proszę o potwierdzenie, że jest prawidłowo napisana.
I jeszcze zapytam, postanowienie komornika jest sprzed miesiąca, w pouczeniu jest napisane, ze miałam 7 dni na skargę, ale nz uchylono dopiero teraz, wiec jak rozumiem mam 7 dni od odebrania tego uchylenia na złozenie skargi wraz z dowodem wpłaty 100zł?
Dziękuję za pomoc.
lustrzana jest off-line  
14-11-2012, 17:50  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Skarga do SR (swojego). Będzie spóźniona. Sąd może rozpoznać ją w ramach nadzoru nad komornikiem, ale będzie to wątpliwe.

Niestety terminów należy dotrzymywać.
W tej sytuacji należy żądać od presco zwrotu całej kwoty pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania cywilnego.

Pamiętajmy, że wnoszenie skargi na klauzulę do esądu, a nie żądanie we wniosku o przywrócenie terminu uchylenia klauzli powoduje przedłużenie postępowania o kilka miesięcy.
rafal_26 jest off-line  
14-11-2012, 20:01  
wojtaszek
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Witam ,

Dostałem dziś pismo od komornika z zajęciem wierzytelności z rachunku bankowego na podstawie tytułu wykonawczego sądu rejonowego w Lublinie z dnia 08,10,2010 wierzycielem jest oczywiście "Presco Investments S.a r.l" na szczęście na konie było 0zł . Szczerze mówiąc mogę się tylko domyślać że chodzi to o niezapłacone rachunki cyfry + z przed ponad 5lat,ale na 100%tego nie jestem pewien.Gdzie mogę się dowiedzieć czego dokładnie tyczy się zajęcie ? Tak jak napisałem tylko przypuszczam że to może chodzić o cyfrę + .Nie pamiętam czy dostawałem wcześniej jakieś pisma od firmy Presco ,czy jeżeli nawet jeżeli odebrałem od nich jakiś list to będę musiał zapłacić komornikowi? Po jakim czasie dług się przedawnia,czy mogę uniknąć zapłaty z powodu przedawnienia?Będę wdzięczny za każdą podpowiedź co zrobić by uniknąć zapłacenia,i za każdą serdeczne dzięki .
wojtaszek jest off-line  
14-11-2012, 22:55  
Bedek
Ekspert
 
Bedek na Forum Prawnym
 
Posty: 10.851
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Cytat:
Napisał/a wojtaszek Zobacz post
co zrobić
Roszczenie uległo przedawnieniu, pisaliśmy jak można uzyskać dostęp do akt sprawy.

Proszę postępować zgodnie z tym :
http://forumprawne.org/komornik-post...kie-pismo.html
Bedek jest off-line  
15-11-2012, 09:16  
imodi
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Witam. Dostałam z zakładu pracy zajęcie wynagrodzenia przez BEST I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.
Wierzytelność jak się dowiedziałam pochodzi z LUKAS banku z 2003r.
Akt wykonawczy w postępowaniu upominawczym w Elblągu z dn 17.12.2010 zaopatrzony klauzulą wykonalności z dn 21.04.2011 postanowieniem Sądu Rejonowego w Elblągu. sygn. akt. I Nc xxxxx/10
Zakład otrzymał pismo od komornika dn 13.11.2012 i w tym czasie dowiedziałam się o wierzytelności.
Wszelka korespondencja wysyłana była na adres w którym nie zamieszkuje od 2003r. (adres już nie istnieje, w tym miejscu przebiega obwodnica miasta)

Mam pare pytań:
1.Czy sąd w Elblągu też jest epu (wcześniej czytałam tylko o lublinie)
2. Czy odnośnie mojej sprawy też mają zastosowanie te 3 pisma podawane wcześniej?
3. Czy sądem właściwym do składania skarg itp. Jest Sąd Rejonowy w Elblągu?
4. Czy istnieje możliwość zawieszenia zajęcia mojego wynagrodzenia, które otrzymam na 1.12.2012?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
imodi jest off-line  
15-11-2012, 09:23  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

1. Nie;
2.tak; - tataj 3 pisma na pewno!! i to w terminie tygodnia od dnia dowiedzenia się o sprawie;
3.oczywiście, bo ten sąd wydał nakaz zapłaty;
4.nie - jednak rozpoznanie skargi na klauzulę doprowadzi do umorzenia postępowania przez komornika (a nie jego zawieszenia);
rafal_26 jest off-line  
15-11-2012, 09:59  
imodi
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Jeszcze dwa pytania:
1. Czy wystarczającym dowodem na fakt nie przebywania prze ze mnie pod tamtym adresem będą dla sądu PiT-40A z innym adresem z roku 2004, Faktura Vat z UM w Piotrkowie tryb. z 2009 na wynajem gruntu, Decyzja z ZUS o wstrzymaniu Renty rodzinnej z 2007 oraz pisma z banku z 2009r. Oczywiście wszytkie te pisma adresowane na inny adres niż w sprawie.
2. Ile trwa średnio rozpatrzenie skargi na klauzulę wykonalności?
imodi jest off-line  
15-11-2012, 10:18  
lustrzana
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Cytat:
Napisał/a rafal_26 Zobacz post
Skarga do SR (swojego). Będzie spóźniona. Sąd może rozpoznać ją w ramach nadzoru nad komornikiem, ale będzie to wątpliwe.

Niestety terminów należy dotrzymywać.
W tej sytuacji należy żądać od presco zwrotu całej kwoty pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania cywilnego.
Oj, nie zdążyłam wczoraj juz doczytać Twojej odpowiedzi... No cóż, wczoraj był ten 7 dzień od daty odebrania postanowienia z e-sądu uchylającego NZ, postąpiłam więc zgodnie z radą z wcześniejszej częsci forum i wysłałam skargę do swojego SR. Czyli pozostaje czekać, ale raczej z tego co piszesz na oddalenie skargi, a 100zł uważać za "wydane na wspomaganie sądów"

Presco wezwałam do zapłaty całosci.

Będę Was informować.
A na razie wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
lustrzana jest off-line  
15-11-2012, 11:20  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Cytat:
Napisał/a imodi Zobacz post
Jeszcze dwa pytania:
1. Czy wystarczającym dowodem na fakt nie przebywania prze ze mnie pod tamtym adresem będą dla sądu PiT-40A z innym adresem z roku 2004, Faktura Vat z UM w Piotrkowie tryb. z 2009 na wynajem gruntu, Decyzja z ZUS o wstrzymaniu Renty rodzinnej z 2007 oraz pisma z banku z 2009r. Oczywiście wszytkie te pisma adresowane na inny adres niż w sprawie.
2. Ile trwa średnio rozpatrzenie skargi na klauzulę wykonalności?
1. masz uprawdopodobnić miejsce zamieszkania na dzień próby doręczenia zastępczego, a nie na 2004, czy 2007 rok; dlatego ksero dowodu i zaświadczenie o zameldowaniu DOŁĄCZAMY i nie kombinujemy;
2. nie znam statystyk; ostatnio zaprzestałem tej procedury, ale zawsze nie krócej niż 2-3 miesiące; sprzeciw przyjmują po maksymalnie miesiącu;

lustrzana:

tydzień był od doręczenia postanowienia komornika o obciążeniu kosztami;
rafal_26 jest off-line  
15-11-2012, 11:55  
Reńka
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Nie bójmy się PRESCO czy innych firm windykacyjnych, z nimi też da się wygrać.
Mój mąż od komornika dowiedział sie o nakazie zapłaty. Wnieśliśmy tak jak wielokrotnie już było pisane;
1. Wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w post. upomin.
2.Wniosek o uchylenie nakazu zapłaty oraz oddalenie pozwu z uwagi na upływ terminu przedawnienia
3.Wniosek o obciażenie kosztami sądowymi powoda
4.Wniosek o skierowanie sprawy do sądu wg. w/m
5.Wniosek o zawieszenie post. egzekucyjnego

Zanim przyszło postanowienie z sądu komornik ściągnął całą należność od męża mimo iż pisalam o wstrzymanie egzekucji do czasu rozpatrzenia przez sąd sprzeciwu od nakazu zapłaty dołanczając kopię mojego pozwu do sądu (ale komornicy to hieny żadnej złotowki nie przepuszczą)

Na postanowienie z e-sądu nie czekałam w sumie długo. Sąd;
1.odrzucił wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty
2.stwierdził skuteczne wniesienie sprzeciwu i utratę mocy nakazu zapłaty w całości
3.przekazał rozpatrzenie sprawy do mojego sądu

Ponieważ wiem, iż PRESCO oddaje tylko kwotę główną wystąpiłam do PRESCO z wezwaniem do zwrotu na podane konto wyzaczając 5 dniowy termin zwrotu nienależnego świadczenia całej kwoty ściągnietej mi przez komornika sądowego (2.480 zł), na którą składały się:
1. należność główna 1034,23 zł
2.koszty procesu 210 zł
3.koszty zastępstwa adwokackiego w egzekucji 150 zł
4.opłaty komornicze i odsetki 1.085,77

PRESCO z kwoty 2.480 zł, którą zabrał mi komornik zwróciło mi 2.120,77 zł - nie bardzo wiem dlaczego właśnie taką kwote.

Zamierzam dalej na kolejnej sprawie już w moim mieście w sądzie dochodzić zwrotu reszty brakującej kwoty od firmy PRESCO.

Tak więc warto walczyć bo można realnie wygrać.
Reńka jest off-line  
15-11-2012, 12:03  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. II

Witam, moja sprawa wygląda podobnie. E-sąd napisał ze przekazuje sprawe do sądu właściwego, komornik odblokował konto i ponformował zakład pracy (dostałam pełna wypłate) lecz sąd własciwy nakazał mi zaplacic 1500 zł zaliczki na tłumaczenie pism i załączników dla PRESCo(posiadam potwierdzxenia zapłaconych faktur). Nie wiem co robic nie stac mnie tyle zapłacic. Jezeli nie zapłace to sprawe oddaląi nic nie uda mi sie załatwić??
 
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dług na allegro , sprawa w firmie windykacyjnej Intrum Justitia (odpowiedzi: 25) Witam Otóż moja prowizja za sprzedaż sprzętu na allegro wynosi 38,75 gr , list od allegro dostałem około 20 lipca , zlekceważyłem to , potem dali mi...
§ Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l., INTRUM JUSTITIA lub innej FW cz. III (odpowiedzi: 999) ________________ Niniejszym otwieram III część wątku o problemach z firmami windykacyjnymi ________________ wezwanie w charakterze strony.A...
§ Presco Investments s.a.r.l (odpowiedzi: 2) Witam, W styczniu tego roku komornik zajal mi konto z tytulu dlugu wobec wierzyciela firmy Presco Investments s.a.r.l. Po telefonie do firmy...
§ Dług w firmie PRESCO INVESTMENTS s.a.r.l. czy przedawniony?? (odpowiedzi: 997) Witam, mam wielki problem w dniu 13.02.2010 dostałem sądowy nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym w sprawie długu wobec firmy Presco.Sprawa...
§ Presco Investments S.á r.l. (odpowiedzi: 1) Prosze o pomoc!Co mam odpisac?Mo im zdaniem sprawa jest przedawniona!Jak to sformulowac zeby dobrze wygladalo! N A K A Z Z A P Ł A T Y W...
§ Presco Investments???!!! (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich, Prosze o pomoc w sprawie pisma ktore otrzymalem od komornika gdzie wierzycielem jest juz znana z forum firma Presco....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.