8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA - Forum Prawne

 

8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA

Witam, Przedstawię sytuację od początku. 31.05.2013 r. upłynął termin płatności za fakturę(usługa wyświetlania reklamy). Od 29.05 do dnia dzisiejszego przebywałem z rodziną na urlopie i telefon służbowy zostawiłem w domu. Fakt nie uregulowałem faktury przed ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Odpowiedz
 
08-06-2013, 21:33  
0001mk
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie 8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA

Witam,
Przedstawię sytuację od początku. 31.05.2013 r. upłynął termin płatności za fakturę(usługa wyświetlania reklamy). Od 29.05 do dnia dzisiejszego przebywałem z rodziną na urlopie i telefon służbowy zostawiłem w domu. Fakt nie uregulowałem faktury przed wyjazdem to fakt (i oczywista moja wina). Po powrocie otrzymałem kilka maili. 1 -szy z 03.06.2013 - ze zgodnie z umową moja reklama w związku z niezapłacona fakturą przestaje być wyświetlana, zachwycony nie byłem, no ale do tego wierzyciel ma prawo , a ja nie mam prawa miec o to pretensji. po czym odebrałem kolejne maile juz dzisiaj, że jestem oszustem i naciągaczem i ze sprawę kieruje do e-sądu i następnie bardzo szybko do komornika i że nie omieszka poza tym przysłać do mnie swoich ludzi z windykacji w celu ściągnięcia długów. Naświetlę że chodzi tu o kwotę ok 1000 zł i zlecenie przelewu zostało dzisiaj przeze mnie złożone.

Moje pytanie brzmi czy obrażanie ludzi przez e-mail i zastraszanie jakimiś szemranymi windykatorami jest w jakikolwiek sposób karalne. Ogolnie nie mam zamiaru się z gościem specjalnie szarpać, bo wina wynikająca z przeterminowana płatności jest moja, ale reakcja zważywszy na termin przeterminowania i kwotę, jest moim zdaniem mocno przesadzona i chciałbym szybko i stanowczo współpracę z w/w podmiotem zakończyć, ale nie chcę puścić płazem obrażania mnie.

Zaznaczam, że w pomiędzy przeterminowaniem f-ry a dniem dzisiejszym nie przyszło żadne wezwanie do zapłaty - od razu e-mail z pogróżkami i obelgami.

Proszę o pomoc
0001mk jest off-line  
09-06-2013, 02:45  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.768
Domyślnie RE: 8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA

Naruszył Pan umowę. Kontrahent ma prawo mieć różne podejrzenia, w tym o próbę oszustwa. Wiedział Pan, że termin upływa 31.05, lecz pozwolił sobie lekceważyć zobowiązanie i wyjechać na urlop. Rozumiem, że telefonów się nie odbierało, na maile nie odpowiadało.Zlecenie przelewu złożono dopiero 08.06, co nie oznacza, że przelew wykonano.
"Zastrzszanie windykatorami" - a co, powiedziano/napisano, że będą Pana bić, czy co?
I nie ma co powoływać się na krótki termin porzedwnienia: umowy nalezy wykonywać. Nie chce Pan być obrażany? No to trzeba nie dawać powodu i wykonywać swoje zobowiązania w terminie.
Natomiast wierzyciel ma wszelkie podstawy do wniesienia pozwu do e-sądu. Prawo nie wymaga wstępnego wzywania do zapłaty. O swoich zobowiązaniach przedsiębiorca przecież wie.
natalie-s1959 jest off-line  
09-06-2013, 11:19  
0001mk
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: 8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA

czyli reasumując, jeżeli nie zapłaciłem w terminie, wierzyciel może mnie bezkarnie obrażać, a ja z pokorą powinienem to przyjąć tak ?
0001mk jest off-line  
09-06-2013, 13:20  
100problemów
Stały bywalec
 
Posty: 722
Domyślnie RE: 8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA

Jeśli czujesz się zagrożony zgłoś sprawę na policję.
Zapłać za usługę i podziękuj panu za współpracę, 8 dni spóźnienia w płatności nie jest usprawiedliwieniem dla takich zachowań, tym bardziej że koszt wyświetlania reklam jest bliski 0, więc ciężko mówić ze ktoś włożył kasę w twoja usługę i teraz nie ma za co jeść.
Poszukaj sobie bardziej kulturalnego reklamobiorcy.
100problemów jest off-line  
13-06-2013, 17:01  
szymon.bednarczyk
Użytkownik
 
Posty: 110
Domyślnie RE: 8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA

8 dni to fakt zaden okres natomiast inna sprawa,ze tym postem powyzej tylko utwierdzasz ludzi w przekonaniu,ze nie nalezy placic na czas.

Koszt wyswietlania reklam bliski 0 ?A pracownicy,reklama takowego serwisu to rozumiem,ze za darmo?

Zeby ktos zarobil tez musi poniesc koszty,wiec zastanow sie jak cos napiszesz...
szymon.bednarczyk jest off-line  
15-06-2013, 07:13  
100problemów
Stały bywalec
 
Posty: 722
Domyślnie RE: 8 - dni przeterminowania - OBELGI ZE STRONY WIERZYCIELA

Długi trzeba spłacać, ale rozmawiając z dłużnikiem należy trzymać pewien poziom, tak aby ewentualnie móc z nim dalej współpracować, nabluzgać klientowi bo spóźnił się 8 dni i go stracić to głupota, klientów idealnych jest coraz mniej, a nawet duże i bogate agencje reklamowe, potrafia sie opóźniać, albo wydłużają terminy płatności.
Koszt wyświetlania reklam to tylko koszt energii, natomiast koszty nośnika, pracowników itd to koszty ogólne, niezależne czy będzie wyświetlana autoreklama czy reklama klienta.
100problemów jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ obelgi (odpowiedzi: 8) Witam wszystkich ! Opiszę moją sytuacje.Rok temu wspólnie z koleżankami z pracy wpadłyśmy na pomysł ułożenia śmiesznych (wtedy dla nas śmiesznych )...
§ Obelgi ze strony ojca (odpowiedzi: 9) Witam, sprawa jest dość niemiła, a więc ja - studentka pierwszego roku, otrzymuje alimenty od obojga rodziców, zamieszkuje sama, mam lekki stopień...
§ Zarządzenie Komornika o przekazaniu sprawy do US - od strony wierzyciela (odpowiedzi: 10) Witam, Dzisiaj dostałem pismo od komornika (jestem wierzycielem) z zarządzeniem o zamknięciu sprawy oraz o przekazaniu akt sprawy Naczelnikowi...
§ Przeterminowania (odpowiedzi: 1) Witam Mam pewne pytanie odnośnie mojej pracy, mianowicie o daty ważności produktów spożywczych. Pytanie brzmi, czy mogę ponieść odpowiedzialność...
§ Postępowanie komornicze ze strony wierzyciela. (odpowiedzi: 5) Jestem wierzycielem. Wynająłem kancelarię prawniczą, sprawa trafiła do sądu - wygrałem, a następnie do komornika. Dłużnik jest jubilerem i wiem,...
§ Zażalenie na policjanta ,kontrola drogowa, chamstwo i obelgi ze strony funkcjonariusz (odpowiedzi: 4) Proszę przeczytajcie bo to ważne :) Witam, wczoraj 15.12.2010 wracając autem do domu jechałem za patrolem policji. Na skrzyżowaniu gdy już byłem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.