Dłużnik - Forum Prawne

 

Dłużnik

Moja firma wykonała usługę zgodnie z ustaleniami, jednak dłużnik nie płaci wymyślając coraz to nowe rzeczy, które chce, żeby wykonać w ramach usługi, przeciągając zapłatę. Czy mogę tą sprawę dać w postępowaniu upominawczym dając jako ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Odpowiedz
 
21-11-2013, 20:00  
djbabunia
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie Dłużnik

Moja firma wykonała usługę zgodnie z ustaleniami, jednak dłużnik nie płaci wymyślając coraz to nowe rzeczy, które chce, żeby wykonać w ramach usługi, przeciągając zapłatę.

Czy mogę tą sprawę dać w postępowaniu upominawczym dając jako dowód jedynie wystawiony rachunek?

Czy jeżeli dłużnik się odwoła i trafi to na postępowanie zwykłe będę mogła dodać do dowodów przesłuchanie świadka (mojego pracownika) oraz mail z ustaleniami, czy wszystkie dowody powinnam przedstawić już w pierwszym pozwie pomimo, że jest to postępowanie upominawcze?
djbabunia jest off-line  
21-11-2013, 20:27  
Miocen
Użytkownik
 
Posty: 115
Domyślnie RE: Dłużnik

Powołaj wszelkie dowody w pozwie, także dowód ze świadków i przesłuchania stron - z tym, że te "na wypadek skutecznego wniesienia sprzeciwu przez pozwanego".

Jeśli zrobisz inaczej sąd będzie mógł uznać powołane dowody za spóźnione i ich nie dopuścić.
Miocen jest off-line  
21-11-2013, 22:13  
jerry23
Stały bywalec
 
Posty: 2.047
Domyślnie RE: Dłużnik

dobra rada - jeśli rachunek/faktura jest niezaakceptowana/niepodpisana, to poza tym rachunkiem należy przede wszystkim udowodnić wykonanie usługi, za ktorą jest rachunek/faktura
jerry23 jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.