Profi Credit - Forum Prawne

 

Profi Credit 9

Też się użeram z PC tyle że tu chodzi o sprawę ojca. Na początku jak przyjechało dwóch to porządna zjebkę dostali. Zastosowałem chwyt ten co oni stosują a więc zastraszenie. Grozili mi Policją więc zaproponowałem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Odpowiedz
 
12-08-2016, 12:07  
karaczoch
Stały bywalec
 
Posty: 867
Domyślnie RE: Profi Credit

Też się użeram z PC tyle że tu chodzi o sprawę ojca. Na początku jak przyjechało dwóch to porządna zjebkę dostali. Zastosowałem chwyt ten co oni stosują a więc zastraszenie. Grozili mi Policją więc zaproponowałem żeby ją wezwali - efekt pojechali w siną dal. Więcej ich nie widziałem. Złożyli sprawę w sądzie nakaz z weksla w Bielsku. Coś tam naskrobałem, sprawa będzie przeniesiona bliżej , nakaz zapłaty wstrzymany. Sędzia ładnie tam wszystko to opisał. Można podobne uzasadnienia w internecie znaleźć. Sąd w Bielsku-Białej jest po stronie ludzi, na PC są uczuleni tak że ich punktują. I jak już ktos ma coś płacić to są to o wiele mniejsze kwoty niż to co chce PC.


Nie bać się ich. Poczytać trochę w internecie spraw z Bielsko-Biała. Zapewne uzasadnienia wyroków są jeśli o PC chodzi praktycznie takie same.

Da się z nimi wygrać.


Ps. To że u niektórych z Was nie korzystają z weksla to normalna sprawa, do momentu jak płacicie jakieś sumy to oni nie ruszą weklsa, jak przestaniecie płacić to wpiszą sobie jakaś kwotę żeby Was jeszcze bardziej wydoić.

Prokuratura w Bielsku-Białej prowadzi sprawę przeciwko PC więc tez możecie się dowiedzieć czy czasem nie mozecie swojej sprawy tam zglosic
karaczoch jest off-line  
02-09-2016, 12:07  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Profi Credit

Witam serdecznie
Bardzo proszę o pomoc.
Piszę ponieważ mam problem z Firmą Profii Credit otóż nakreśle po krótce temat. W grudniu 2015r. zaciągnełam u nich pożyczkę w wysokości 3000 zł. wpłacałam ją regularnie zgodnie z harmonogramem. Rata wynosiła 248 zł na okres 36 miesięcy. W lutym br. otrzymałam w ramach opcji Dobry Klient propozycje pożyczki w wysokości 2000 zł. Rata na 36 miesięcy wynosiła 138 zł. Rata również była regularnie dokonywana. Z racji problemów zdrowotnych o których od razu poinformowałam Profi w formie pisemnej poprosiłam o zmianę terminu płatności na koniec miesiąca. Po 28 dniach otrzymałam informację ” niestety nie zmiennimy Pani
terminu płatności” (gdzie przed wysłaniem korespondencji otrzymałam telefonicznie informacje wtedy od jeszcze miłej konsultantki że nie będzie problemu tylko mam wysłać forme pisemną.)a dwa dni później otrzymałam wezwanie do zapłaty za zaległe raty ( jedna 248 zł druga 138 zł ) Raty wpłaciłam z opóźnieniem bo jak informowałam Profi miałam problemy zdrowotne i związane z nimi wydatki. Niestety wypowiedzieli mi umowę. Łącznie wziełam od nich 5 tyś pożyczki. Od grudnia 2015r. do sierpnia br. wpłaciłam im 3282 zł. Po wypowiedzeniu umowy zaczął nachodzić mnie windykator gdzie powiem tak jego metody były naprawdę upokarzające moją osobę tj. nachodzenie do domu, nachodzenie do miejsca pracy, wydzwanianie straszenie policją straszenie poinformowaniem o zaistniałej sytuacji tj. mojego długu wszystkich sąsiadów itp. Padła nawet opcja oklejenia moich drzwi domowych!. Nie byłam w stanie porozumieć się z windykatorem chciał pieniądze na już i teraz. Obiecał, że po wpłacie 1500 zł rozłoży mi resztę na raty. Nic mylnego. Po wpłacie i przesłaniu mu potwierdzenia mailem zadzwonił i żądał pozostałej kwoty. Bo skoro wpłaciłam 1500 to mogę wpłacić resztę. W trakcie rozmowy z nim powiedział, że jak wpłacę dokonają mi zwrotu opłaty za ubezpieczenie. Kolejna rzecz jak się okazało nie ma odzwierciedlenia z prawdą. W dniu dzisiejszym zgodnie z ustaleniami ( mam wszystkie rozmowy windykatora nagrane) dokonałam spaty całości zobowiązania w firmie. Wykonałam telefon na infolinię gdzie bardzo niekulturalna osoba powiedziała o jakim zwrocie Pani ( nazwisko moje) myśli co pani sobie wyobraża itp. skoro umowa mi została wypowiedziana przez Nich to jakim prawem ja chcę jakiś zwrot za ubezpieczenie. Tłumacząc, że przecież skoro mi wypowiedziliście umowę w lipcu, skoro wpłata całości pożyczki dzisiaj została dokonana nie ponosicie żadnych kosztów za moje ubezpieczenie. Pani z infolini zaczeła się śmiać ( mam również tą rozmowę nagrana – oni też mnie nagrywali). Reasumując wziełam pożyczkę łącznie 5000 zł wpłaciłam łącznie 16658,84 zł. Proszę o poradę co mam zrobić. Z infolinią nie ma możliwości rozmowy jak spytałam się czy mam do nich napisać pismo o zwrot to zaczeła się śmiać z komentarzem „może Pani sobie pisać gdzie tylko Pani chce”. W życiu nie wezmę żadnej pożyczki w żadnej firmie. Proszę o pomoc
ANNA Fra jest off-line  
02-09-2016, 13:03  
digiton
Stały bywalec
 
digiton na Forum Prawnym
 
Posty: 4.128
Domyślnie RE: Profi Credit

Masz chociaż potwierdzenie od nich ze sprawa jest zamknięta? Co Ci zaraz z wekslem nie wyskoczą.
digiton jest off-line  
02-09-2016, 14:01  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Profi Credit

Dzisiaj dopiero została o 10 dokonana wpłata. Wczoraj mojaj mama rozmawiała z windykatorem i mam nagraną rozmowę ( wszystkie rozmowy z tą firmą). Potwierdził, że weksle zostaną zwrócone, że sprawa nie trafiła do sądu. Dzisiaj konsultantka (chociaż mam ochotę ją inaczej nazwać) powiedziała (wyśmiała mnie) że weksel nie jest wypisany a jak chcę to mogę sobie pisać gdzie i co chcę. Nie wiem wiem tylko że dzisiaj przed wpłatą dzwoniłam i pytałam się o dokładną kwotę spłaty do zamknięcia. Taką wpłaciłam ( też mam to nagrane). Wysłałam od razu do nich maila z tą informacją. Wiem że oni mówią jedno robią drugie. Przyznam że czekam na ich odpowiedź do 30 dni. Po tym czasie sama ide do sądu z całą tą sytuacją. Ja przez nich 26 sierpnia br. trafiłam do pogotowia diagnoza porażenie nerwów na tle nerwowym.
ANNA Fra jest off-line  
02-09-2016, 14:28  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Profi Credit

Na mojego maila wysłanego w dniu dzisiejszym o godzinie 11.17 treści
"Proszę o przesłanie na mój adres kopii umów, pożyczek, które zawarłam z Państwa firmą.
Numer umowy: .....
Numer umowy: .....
Ponadto proszę o przesłanie kopii dokumentów wypowiedzenia umowy wraz ze specyfikacją kosztów.

Tak jak wspomniałam w rozmowie telefonicznej w dniu dzisiejszym dokonałam spłaty pełnych kwot zobowiązania wobec "

Po prawie 4 godzinach otrzymałam odpowiedź
"Informacja dot. Twojego zgłoszenia PROFI CREDIT Polska S.A.

Odpowiedz


2 wrz 2016 14:30 (7 minut temu)
Obsługa Klienta
do mnie
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że działanie adresów email: info@proficredit.pl / biuro@proficredit.pl, zostało wyłączone.

Wszelkie zapytania do PROFI CREDIT Polska S.A. należy kierować pisemnie na adres:
PROFI CREDIT Polska S.A.
ul. Browarna 2,
43-300 Bielsko-Biała

lub telefonicznie pod numerem 801700999, lub osobiście w biurach regionalnych i terenowych Spółki.

Z góry dziękujemy z zrozumienie.

Z poważaniem
PROFI CREDIT Polska S.A."

Idę na pocztę.
ANNA Fra jest off-line  
02-09-2016, 14:32  
digiton
Stały bywalec
 
digiton na Forum Prawnym
 
Posty: 4.128
Domyślnie RE: Profi Credit

Mając to wypowiedzenie umowy, umowę, dowody wplat, mozesz złożyć do sądu pozew o zwrot tej "składki". Postaraj się o rozliczenie tej pożyczki. Tam jeszcze są te koszty windykacji pewnie z czapy doliczone. Wlaściwie to lepiej było działać defensywnie i podnosić te zarzuty do nakazu z weksla. Niech Ci to leiej jakis radca zrobi.
digiton jest off-line  
02-09-2016, 15:28  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Profi Credit

Wysłałam już pismo. Czekam teraz na odpowiedź. Już skontaktowałam się z Firmą Prawniczą. Prowadzą takie sprawy i są już na terenie Gdańska. Zobaczymy co mi odpiszą wysłałam również do wiadomości Rzecznika i Ministerstwa Finansów. Będę walczyć. Już mam to spłacone o czym wiedzą. Wpłata na ich konto była bezpośrednio. Wiem że weksla jeszcze nie wypisali chociaż ta ... z infolinii powiedziała ze dzisiaj wypiszą pomimo ze mówiłam ze spłacone. Wysłałam też maila do Prokuratury w Bielsku Białej. Czekam na co kolwiek jakie kolwiek informacje.
ANNA Fra jest off-line  
02-09-2016, 16:40  
marian.pazdzioch
Zbanowany
 
Posty: 6.669
Domyślnie RE: Profi Credit

Zasadnicze pytanie: po co w ogóle cokolwiek wpłacałaś?
marian.pazdzioch jest off-line  
02-09-2016, 18:40  
karaczoch
Stały bywalec
 
Posty: 867
Domyślnie RE: Profi Credit

Wejdź sobie na swoje konto u nich na stronie i porób screeny bo zapewne zaraz jak nie już to wykasują cię od siebie z systemu. Ten windykator to nie taki tucznik z bródką czasem ?
karaczoch jest off-line  
02-09-2016, 20:27  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Profi Credit

Dostałam przed chwilą odpowiedź od Benefii

"Potwierdzenie otrzymania wiadomości id #O#145817#O#

Odpowiedz


2 wrz 2016 11:47 (9 godzin temu)
Biuro Obsługi Klienta
do mnie
Dziękujemy za przesłaną wiadomość.

W najbliższym czasie podejmiemy stosowne działania w związku z otrzymaną wiadomością lub w razie potrzeby skontaktujemy się z Państwem.
Informujemy, że Biuro Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00 w soboty 9:00-14:00.
Pozdrawiamy,
Zespół Benefia
Wiadomość wygenerowana automatycznie. Prosimy na nią nie odpowiadać."
oraz odpowiedź od Rzecznika Finansowego
"Rzecznik Finansowy

Odpowiedz


2 wrz 2016 12:05 (9 godzin temu)
Rzecznik Finansowy
do mnie
Dziękujemy za przesłanie wiadomości e-mail do Biura Rzecznika Finansowego.


Informujemy, że na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym (Dz. U. 2015 poz. 134 z dniem 11 października 2015 r. instytucja Rzecznika Ubezpieczonych została przekształcona w Rzecznika Finansowego.


Jeśli Państwa wiadomość dotyczy wątpliwości powstających na tle interpretacji przepisów i problemów z zakładami ubezpieczeń, UFG, PBUK, PTE, PPE, IKE, IKZE czy z podmiotami rynku bankowo-kapitałowego - banki, SKOK-i, instytucje płatnicze, biura usług płatniczych, instytucje pieniądza elektronicznego, oddziały zagranicznej instytucji pieniądza elektronicznego, instytucje kredytowe, instytucje finansowe, fundusze inwestycyjne, firmy inwestycyjne, instytucje pożyczkowe - zostanie ona zarejestrowana i przekazana ekspertowi, który przygotuje odpowiedź. Czas udzielania odpowiedzi na zadane w ten sposób zapytanie mailowe wynosi do 2 tygodni.


Natomiast jeżeli chcecie Państwo złożyć wniosek o podjęcie interwencji - wzór wniosku i wymogi z nim związane znajdują się na stronie internetowej RF w zakładce Złóż wniosekNa podstawie wiadomości e-mail przesyłanej jedynie „do wiadomości", Rzecznik Finansowy nie będzie podejmował żadnych dalszych działań.Jeśli potrzebują Państwo pomocy Rzecznika Finansowego, zapraszamy do skorzystania z jednej z form kontaktu:


- porady@rf.gov.pl


- Telefoniczne dyżury ekspertów


- Złożenie skargi w indywidualnej sprawie

Zapraszamy również do zapoznania się z odpowiedziami na często zadawane przez poszukujących pomocy pytania.
Z poważaniem,

Biuro Rzecznika Finansowego

www.rf.gov.pl"

Jutro złożę wniosek o którym Rzecznik Wspomina.

Odpowiadam do Mariana Paździoch - bo miałam dość nękania przez windykatora. w dniu 26 trafiłam na pogotowie diagnoza była " uszkodzenie nerwów prawej strony ( nie mogłam się poruszać) najprawdopodobniej na tle nerwowym. Tucznik to mało powiedziane.
ANNA Fra jest off-line  
02-09-2016, 20:43  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Profi Credit

Dzięki za podpowiedź. Już zrobiłam prin scream Dzięki za podpowiedź. Może się przyda . Zastanawiam się nad jednym dlaczego w Kontakcie znikneły numery telefonów i adresy e-mail. Jest adres tylko biura regionalnego. Wcześniej były numery kontaktowe itp.
ANNA Fra jest off-line  
02-09-2016, 21:26  
karaczoch
Stały bywalec
 
Posty: 867
Domyślnie RE: Profi Credit

Wizytówkę tego knura co Panią nachodził tez warto zatrzymać jeśli zostawił.

Jeśli przez nachodzenie Pani uraz powstał to trzeba by było i z tej strony ich zaatakować. Jedni są podatni na takich spaślaków inni potrafią im się postawić. Pamiętać trzeba że on nic nie może zrobić , nastepnym razem telefon na Policje i niech oni się z nim bawią.
karaczoch jest off-line  
03-09-2016, 12:35  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Profi Credit

Zbieram teraz dokumentacje. Mam potwierdzenie przez neurologa, mam nagrane jego rozmowy zastraszania itp. Biorąc pod uwagę fakt iż ich infolinia również nagrywała ja ściągnęłam sobie program do nagrywania rozmów. Mam ewidentnie nagrane jak oni postępują jak rozmawiają jak wyśmiewają i obrażają. Wiem, żetakie nagrywanie z mojej strony jest niezgodne z prawem jednak ja nie miałam już wyjścia bo inaczej nic bym im nie mogła udowodnić. Mogę ponieść z tego tytułu konsekwencje ale oni też powinni je ponieść. Teraz zaczynam konsultacje z psychologiem bo jeżeli jest to na tle nerwowym to innej możliwości nie ma bo paraliż dalej trzyma. Dostałam już dokumenty z Kancelarii aby dać im pełne pełnomocnictwo do reprezentowania mojej osoby. W poniedziałek zawiozę je bezpośrednio do ich biura regionalnego i będę od nich żądała natychmiastowego potwierdzenia. Tak jak oni żądali. TU I TERAZ. Wiem, że nie tylko mnie tak wykończyli swoimi metodami. Jeżeli ktoś chciałby się do mnie dołączyć to zapraszam.
ANNA Fra jest off-line  
03-09-2016, 18:44  
ANNA Fra
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a karaczoch Zobacz post
Wizytówkę tego knura co Panią nachodził tez warto zatrzymać jeśli zostawił.

Jeśli przez nachodzenie Pani uraz powstał to trzeba by było i z tej strony ich zaatakować. Jedni są podatni na takich spaślaków inni potrafią im się postawić. Pamiętać trzeba że on nic nie może zrobić , nastepnym razem telefon na Policje i niech oni się z nim bawią.
wizytowki nie zostawil. ale mam jego dane adres email pelne dane osobowe. najsmieszniesze jest ze czytam teraz dokladnie umowe i tak wypowiedzieli mi bezpodstawni umowe poniewaz ja nie wplacilam jednej raty a w umowie jest inf ze moga mi wypowiedziec po pelnych dwoch okresach rozliczeniowych z zachowaniem 30 dni wypowiedzenia czyli wychodzi lacznie 90 dni za ochrone ubezpieczeniowa placa jak sie okazalo Generalii co miesiac skladke za mnie czyli w przypadku gdy mi umowe wypowiedzieli nie ponosza zadbych kosztow z tyt ubezpieczenia bo umowa wygasla pozyczke -patrze na ta druga- wzielam 2000 koszt ubezpieczenia 2300 zl. jest w umowie ze moga na wekslu wypelnic kwote i zadac jej z uwzglednieniem kwoty pozyczki +kkwoty za ubezpieczenie + koszty windykacji i korespondencji plus odswtki Ale tu pojawia sie pewna niejasnosc dla mnie bo nie minal okres i ktorym mowa w umowie czyli 90 dni w zwiazku z czym weksel nie mial prawa byc wystawiony ! i nie powinien opiewac na te kwoty. ja w sumie wzielam 5 tys wplacilam calkowita kwote 16 tys z chaczykiem wiec tak naprawde wszelkie ich rzadania byly nieprawne. w poniedzialek jade do nich. po wyjsciu od nich odczekam 7 dni na jakakolwiek odpowiedz i ide do sadu. w poniedzialek mam spotkanie w tej kancelarii ktora upowazniam do uzyskiwania wszelkich inf w tej sprawie
ANNA Fra jest off-line  
04-09-2016, 14:14  
marian.pazdzioch
Zbanowany
 
Posty: 6.669
Domyślnie RE: Profi Credit

Cytat:
Napisał/a ANNA Fra Zobacz post
Odpowiadam do Mariana Paździoch - bo miałam dość nękania przez windykatora.
Rozumiem że dla świętego spokoju zapłcisz wszystko i każdemu?
Cytat:
Napisał/a ANNA Fra Zobacz post
w poniedzialek jade do nich. po wyjsciu od nich odczekam 7 dni na jakakolwiek odpowiedz i ide do sadu. w poniedzialek mam spotkanie w tej kancelarii ktora upowazniam do uzyskiwania wszelkich inf w tej sprawie
Radzę ochłonąć, bo znów wylądujesz na pogotowiu. Pismo wystarczy, w razie braku zwrotu pieniędzy - pozew. Twoje awantury, mimo że słuszne, nic nie wniosą do sprawy
marian.pazdzioch jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problem w profi credit (odpowiedzi: 70) Witam.Chciałbym zapytać co mam zrobić ponieważ proficredit zerwali ze mną umowę za nie wywiązywanie się z płatności. Dotychczas płacilem raty w...
§ Dług w Profi Credit (odpowiedzi: 1) Mam takie zapytanie mąż wziął swojej siostrze kredyt w tej instytucji ona płaciła raty póżniej jednak zaprzestała co skutkowało wypowiedzeniem...
§ Profi Credit (odpowiedzi: 18) Spóżniłem się z jedną ratą,resztę płacę w terminie,ale naliczyli mi odsetki ,5000zł co mam robić,czy jest jakaś szansa aby uniknąć odsetek,
§ Kłopoty z profi credit (odpowiedzi: 23) Witam,prosze o fachową poradę.W grudniu żona wzięła pozyczkę w Profi Credit,krótko potem straciła prace z umowa na czas nieokreślony.Za zgoda...
§ Profi Credit (odpowiedzi: 1) Witam. Mam problem z firmą profi credit. Otóż przez jakieś 3/4 msc nie spłacałem rat, ponieważ sytuacja w mojej rodzinie mi na to nie pozwalała....
§ Profi Credit (odpowiedzi: 1) Czy ktoś miał problemy z kredytem w Profi Credit ? Spóźniłam się z jedną ratą i natychmiast wypowiedziano mi umowę naliczjąc niebotyczne kwoty. Brak...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.