Armada-usadzić ich - Forum Prawne

 

Armada-usadzić ich

W nieznanej dla mnie sprawie kontaktuje się telefonicznie ze mna kancelaria Armada. Ich rozmowa zaczyna się od: proszę podać swoje dane osobowe. Zwariowali? Każdy może zadzwonić i wyłudzić dane osobowe, więc nie podaję. Każę się ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Zamknięty temat
 
06-08-2014, 07:09  
Wróbelek Elemelek
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Armada-usadzić ich

W nieznanej dla mnie sprawie kontaktuje się telefonicznie ze mna kancelaria Armada. Ich rozmowa zaczyna się od: proszę podać swoje dane osobowe. Zwariowali? Każdy może zadzwonić i wyłudzić dane osobowe, więc nie podaję. Każę się przedstawić i żaden z moich rozmówców tego nie robi. Dzisiaj dostałam sms, ze wczoraj nie zastali mnie w domu, będą znowu dzisiaj. o 7 rano zbudził mnie pojedynczy dzwonek a gdy zwlokłam się z łóżka nikogo nie było. Sąsiedzi opowiadają mi, że ktoś mnie szukał, przynoszą karteczki z kim mam się kontaktować. Dodam, ze urzędowa droga komunikacji jest pocztowa i papierowa a ja nie otrzymałam od tej kancelarii ani jednego pisma z podstawą prawną do naszych kontaktów. Zamierzam zgłosić to i każdy następny ich występ do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa. Oczywiście wolno im się kontaktować, ale po podaniu podstawy prawnej. Na anonimowe żądania nie odpowiadam a kancelaria nie ma prawa chodzić po moich sąsiadach czy przysyłać mi kogoś do domu..To zwykłe zastraszanie a to już powód by wystąpić na drogę sądową.

Ludzie, skarżcie takich cwaniaków choćby do Konsumentów, bo nie można im dać poczucia bezkarności.
Na temat: właśnie otrzymałam od nich sms, zacytuję treść: Ostrzegamy, ze brak kontaktu tel na 717227020 lub fax 717112332 dziś do 15:00 zmusi nas do kolejnej wizyty na adresie. Radzimy zadzwonić TERAZ!

Ja sobie zapisuję te smsy dzisiaj wyślę im list polecony z ostrzeżeniem, ze złożę sprawę do prokuratury za usiłowanie wyłudzenia i stalking, bo podstawy prawnej mi nie podali. Poza tym nie maja prawa nachodzić moich sąsiadów.
Wróbelek Elemelek jest off-line  
06-08-2014, 08:25  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a Wróbelek Elemelek Zobacz post
urzędowa droga komunikacji jest pocztowa i papierowa
Jesteś urzędnikiem i spodziewasz się urzędowej korespondencji od Armady?
Cytat:
Napisał/a Wróbelek Elemelek Zobacz post
do prokuratury za usiłowanie wyłudzenia i stalking, bo podstawy prawnej mi nie podali
Przestępstwa wyłudzenia i staltingu polegają na wysłaniu esemesów, czy dzwonieniu bez podania podstawy prawnej? W ogóle aby do kogoś zadzwonić, to trzeba mu podać podstawę prawną? To dla mnie ważne, bo zamierzam jeszcze dziś zadzwonić po pizzę. W razie czego, będę odpowiadał tylko za wyłudzenie i stalking, czy może jeszcze np. gwałt zbiorowy mi przypiszą?
 
06-08-2014, 12:15  
jerry23
Stały bywalec
 
Posty: 2.048
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Nie wyglupiaj się, przyzwyczaj się. To taka psychologiczna gra na tobie. Chyba że rzeczywiście nie ma powodu dla którego mogliby się kontaktować, to uprzedź sąsiadów że to jacyś zboczeńcy itp.
Niestety Armada ma to do siebie, że jej metody, nachalność i "kultura" pozostawiaja wiele do życzenia. Kruk czy Ultimo przy nich to wzór grzeczności.
jerry23 jest off-line  
06-08-2014, 12:25  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
Niestety Armada ma to do siebie, że jej metody, nachalność i "kultura" pozostawiaja wiele do życzenia.
Tak bez powodu? Przecież to dłużnik sam powinien do nich dzwonić, umawiać się itp. W końcu to on nawalił (nie spełnił zobowiązania). Zachowanie Armady, czy innych "bezwzględnych" windykatorów jest reakcją na nieuczciwe lub po prostu głupie zachowania dłużników (nie odbieranie telefonów, nie odpowiadanie na pisma, oszukiwanie itp.). Nasz mądry założyciel wątku nawet nie chciał podać swojego imienia i nazwiska przez telefon (bo mu podstępnie wyłudzą te dane i już nie będzie się w ogóle nazywał).
 
06-08-2014, 12:35  
jerry23
Stały bywalec
 
Posty: 2.048
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Robilee, dobrze wiesz jak działa Armada. Każda FW chce robić biznes ale metody Armady przekraczają wszelkie granice. O ile ciśnięcie na dłużnika rozumiem, to wydzwanianie i opierd..lanie sąsiadów że nie poszli z informacją do dłuznika skoro im Armada kazała pójść, to już przegięcie pały.
jerry23 jest off-line  
06-08-2014, 13:02  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
sąsiadów że nie poszli z informacją do dłuznika skoro im Armada kazała pójść, to już przegięcie pały.
Zgadzam się. Przegięcie. Jednak, biorąc pod uwagę, przegięcia pał nieuczciwych dłużników, i za Armadę trzymam kciuki. Może jeden głupek z drugim głupkiem, pod wpływem złych spojrzeń sąsiadów, którym się za niego dostało, zacznie choćby odbierać telefon i rozmawiać jak człowiek z wierzycielem (w konsekwencji sam na tym skorzysta). Wiadomo, że profesjonalny windykator będzie skłonny do ustępstw, gdyż kalkuluje koszty. Jednak dłużnik idiota chowa się a potem płacze.
 
06-08-2014, 13:35  
jerry23
Stały bywalec
 
Posty: 2.048
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a Robilee Zobacz post
Jednak, biorąc pod uwagę, przegięcia pał nieuczciwych dłużników, i za Armadę trzymam kciuki. Może jeden głupek z drugim głupkiem, pod wpływem złych spojrzeń sąsiadów, którym się za niego dostało, zacznie choćby odbierać telefon i rozmawiać jak człowiek z wierzycielem (w konsekwencji sam na tym skorzysta). Wiadomo, że profesjonalny windykator będzie skłonny do ustępstw, gdyż kalkuluje koszty. Jednak dłużnik idiota chowa się a potem płacze.
Słowa-klucze w przypadku Armady...
jerry23 jest off-line  
06-08-2014, 13:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
Słowa-klucze w przypadku Armady...
E, tam. Jak w każdym innym interesie, w przypadku gdy strony się dogadują, to obie mogą skorzystać. W przeciwnym razie jest walka i skorzysta tylko jedna strona. Raczej nie dłużnik. Nawet jeśli taki delikwent będzie do końca życia robił wszystko by "nie mieć nic na siebie", to co to za korzyść? Całe życie kombinować. Być uzależnionym od innych i czasami się na nich sparzyć. Itp. i itd. Banicja we własnym kraju, bo nie starczyło rozumu by odbierać telefony, negocjować, załatwić raz na zawsze ciągnącą się przykrą sprawę.
 
06-08-2014, 15:15  
jerry23
Stały bywalec
 
Posty: 2.048
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Robilee, ty w swoich wypowiedziach zakładasz wyraźnie, że wszystkie długi są wymagalne, nieprzedawnione, bezsporne i ładnie pięknie udokumentowane, bądź wręcz z prawomocnymi, nie do podważenia nakazami zapłaty. Tymczasem tak nie jest, zwłaszcza w przypadku Armady.
Zgadzam się - jeżeli sprawa wygląda jak powyżej tj. dłużnik jest w garści to należy i trzeba negocjować, dla swego dobra. Kombinacje za parę stówek czy nawet parę tysięcy w takiej sytuacji nie mają sensu - za kilka, kilkanaście lat będzie etat, emerytura itp. A komornik jak snajper - poczeka cierpliwie. Może się cel chować w pancernym samochodzie, w bunkrze - ale snajper poczeka aż ofiara otworzy drzwi...
No chyba że dłużnik nawet emerytury polskiej mieć nie będzie - ale to w przypadku drobnicy stoi ze sobą w sprzeczności; skoro zawodnik nie ma paru stówek czy tysięcy na zapłatę, to tym bardziej nie ma łba czy możliwości by dobrze zakombinować. Nie czarujmy się - ci co wiszą paręset tysięcy czy wręcz parę milionów, doskonale są zabezpieczeni na przyszłość jak również jeszcze lepiej wiedzą jak spłaty uniknąć. Nawet tej słusznej. A może zwłaszcza słusznej
Jednakże co do Armady, to w przeważającej części spraw cisną na ludzi, którzy albo dawno zapłacili, albo długi są przedawnione. Po co więc w takiej sytuacji rozmawiać, o czym? By trzysta pięćdziesiąty ósmy raz oznajmić iż dług jest przedawniony i zapłaty absolutnie nie będzie?
jerry23 jest off-line  
06-08-2014, 15:23  
rafmik
Stały bywalec
 
Posty: 850
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a Robilee Zobacz post
Tak bez powodu? Przecież to dłużnik sam powinien do nich dzwonić, umawiać się itp. W końcu to on nawalił (nie spełnił zobowiązania).


A skąd wiesz, że Armada dzwoni do dłużnika, a nie rzekomego dłużnika?

Znam dwa przypadki spraw cywilnych z Armadą, i w tych dwóch przypadkach pozwy zostały oddalone - brak istnienia zobowiązania (pomijam fakt przedawnienia)!
rafmik jest off-line  
06-08-2014, 15:36  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
Robilee, ty w swoich wypowiedziach zakładasz wyraźnie, że wszystkie długi są wymagalne, nieprzedawnione, bezsporne
Nie zakładam. Po prostu na temat takich długów się akurat tu wypowiadam (zachęcam dłużników do mądrego postępowania).
W przypadku długów spornych, czy przedawnionych, doradzam co robić, by nie płacić.
Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
Jednakże co do Armady, to w przeważającej części spraw cisną na ludzi, którzy albo dawno zapłacili, albo długi są przedawnione.
Skąd wiesz, że w przeważającej części? Ja z Armadą spotkałem się tylko na tym forum. W wątkach, w których uczestniczyłem akurat były opisywane bezsporne sprawy, tylko dłużnicy mieli ogromne pretensje, że windykatorzy zadzwonili do sąsiada z prośbą o przekazanie informacji o konieczności kontaktu. Pamiętam, nasz kol. ferdek nawet stwierdził, że to działania gorsze od gestapowskich (chyba nie zapomnę tego tekstu nigdy).
Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
By trzysta pięćdziesiąty ósmy oznajmić iż dług jest przedawniony i zapłaty absolutnie nie będzie?
Nie zauważyłem, by założyciel wątku napisał, że dzwonił do wierzyciela choć raz z taką informacją. Poradziłbym wysłanie listu poleconego o mądrej treści (tj. bez robienia z siebie idioty straszeniem wierzyciela odpowiedzialnością karną za wysłanie esemesa). Niegłupie pismo w aktach może spowodować, że ktoś zdecyduje, że tu już nie ma co dzwonić (niepotrzebne koszty). Za to głupie pismo (takie z "wzywam do usunięcia danych osobowych ..." itp. itd.) wskazuje, że dłużnik nie wie o czym pisze i skopiował brednie z jakiś "genialnych porad" internetowych, więc jeszcze jest szansa go zmanipulować w drugą stronę.
Cytat:
Napisał/a rafmik Zobacz post
Znam dwa przypadki spraw cywilnych z Armadą, i w tych dwóch przypadkach pozwy zostały oddalone - brak istnienia zobowiązania (pomijam fakt przedawnienia)!
Na pewno takich przypadków jest wiele. Tam obracają ogromnymi pakietami (takimi z gorszej półki).
Cytat:
Napisał/a rafmik Zobacz post
A skąd wiesz, że Armada dzwoni do dłużnika, a nie rzekomego dłużnika?
Nie wiem. Założyciel nic o tym nie napisał. Moja wypowiedź odnosiła się do stosunków pomiędzy prawdziwymi dłużnikami i prawdziwymi wierzycielami.
 
06-08-2014, 15:58  
jerry23
Stały bywalec
 
Posty: 2.048
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Robilee, brak ci spójności w tych postach dot. Armady. Raz piszesz że o Armadzie wiesz tyle ile z forum, za moment że obracają gorszymi pakietami. Więc pytanie o to, "czy wiem iż w przeważającej części" uznać należy za retoryczne
Radzisz wysłać list polecony o mądrej treści. Ja twierdzę że to owszem bardzo dobra rada (jak i wiele twych innych) ale w przypadku Armady nie ma najmniejszego sensu. Wręcz sprowadza nasilenie "ciśnięcia".
Zresztą po co tyle się o Armadzie rozpisywać, wiemy co robią, co potrafią i tego nie zmienimy. Ja sam miałem okazję z nimi pogawędzić, poproszony przez nękaną znajomą kuzynki sąsiadki (mniejsza o powiązania ). Chyba wierzysz że rozmawiać potrafię w odpowiednim stylu i tonie, bez ośmieszania się typu straszeniem nasłaniem ABW itp. Niestety argumenty logiczne i merytoryczne nie działały, skończyło się na ostrej wymianie słów (i to nie ja zacząłem...). Nie bawilismy się w policję i art 190a, chociaż można było próbować ("dłużniczka" miała dowód zapłaty faktury sprzed 6 lat). Skończyło się oddalonym powództwem Armady. Szkoda, że do żadnego BIG-u nie wpisali...
A rozmowa z Armadą to jak gadka z tresowanym, zaprogramowanym szympansem. Nie dociera argument że jest dowód zapłaty i kopię można podesłać. Chcą otrzymać... oryginał!!!
A jak się nie zapłaci to dług jest państwowy i będzie do końca życia.... Gdybym tego nie doświadczył, to niektórym postom bym nie dowierzał (zgadzam się z tobą, że dłużnicy potrafią kręcić i kręcą - no bo co mają do stracenia?)
jerry23 jest off-line  
06-08-2014, 16:10  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
Raz piszesz że o Armadzie wiesz tyle ile z forum
Prawda.
Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
obracają gorszymi pakietami.
Wnioski z opisywanych spraw.
Cytat:
Napisał/a jerry23 Zobacz post
czy wiem iż w przeważającej części" uznać należy za retoryczne
Również te gorsze pakiety na pewno nie zawierają spornych wierzytelności w przeważającej części (w stosunkowo dużej, ale nie przeważającej).
Nie ma co ciągnąć tematu. Ogólnie rzecz biorąc, zapewne masz rację co do Armady, skoro masz osobiste doświadczenia z ich oślim uporem.
 
15-08-2014, 12:38  
Jacek_883432
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

Cytat:
Napisał/a Wróbelek Elemelek Zobacz post
Ludzie, skarżcie takich cwaniaków choćby do Konsumentów, bo nie można im dać poczucia bezkarności.
Taaaaak, jest!
Oszuści wszystkich gmin i powiatów łączcie się! Nie po to kradliśmy, żeby teraz oddawać! Bezczelni mają tupet żądać oddania kasy, którą jestem winny? Do prokuratury tych oszustów!

usadzić wszystkich windykatorów, wtedy będziemy mogli kraść i oszukiwać dalej jak to robimy dziada pradziada i jak nasze wnuki kraść będą
Jacek_883432 jest off-line  
15-08-2014, 13:21  
backyard
Użytkownik
 
Posty: 87
Domyślnie RE: Armada-usadzić ich

A co jeżeli ktoś wziął kredyt albo jakąś pożyczkę aby kupić dla ukochanej osoby leki lub opłacić kosztowną operację ? Też jest złodziejem i krętaczem ? kombinatorem ?
Ja tak właśnie zrobiłem , pomogłem komuś uratować życie , mam na karku 12 000 zł za leki i zabiegi , mam windykatora i sąd w zanadrzu. Ich nie obchodzi dłużnik że nie ma , proponuje się raty w miare możliwości a oni dalej "malooooo" .... straszą , ubliżają , wydzwaniają , wiele jest osób które wzięły kasę nie dla własnej przyjemności tylko żeby "coś" przedsięwziąć. I tak uchylam się przed spłatą gdyż uważam iż zapłaciłem więcej niż ode mnie oczekują. Windykacja jest jak pijawka , żerują w głównej mierze na ludziach którzy nie mają zielonego pojęcia o prawie cywilnym , przepisach i są analfabetami wtórnymi. Wiele jest takich sytuacji iż pozwany "zapłacił" mimo to że mógł tego nie płacić z różnych powodów , przedawnień, braków konkretnych dowodów , a zapłacił tylko dlatego iż poddał się bandyckim zastraszeniom ze strony windykacji oraz dla własnego świętego spokoju.Amen.
backyard jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Armada- windykacja (odpowiedzi: 14) Dzień dobry, Od pewnego czasu zmagam się z firmą windykacyjną ARMADA. Dziś okazało się, iż faktycznie jestem dłużny tej firmie niecałe 80 zł, gdyż...
§ Armada windykacja (odpowiedzi: 12) Mam chwilówkę ratalną, no i miałam poślizg i nie zapłaciłam kilku rat. Dzisiaj do moich drzwi zapukał jakiś Pan, nie było mnie w domu, rozmawiał z...
§ Armada problem (odpowiedzi: 4) Witam. Czytałam na forum o tej strasznej firmie i ja też mam jej dość. ...dzwonią grożą itp. Mój problem polega na tym ze ja nie jestem pewna czy...
§ armada (odpowiedzi: 23) witam. mam problem z firmą armada. wujek który jest u nas zameldowany widocznie wziął kiedyś jakiś kredyt którego oczywiście nie spłacał bo jak...
§ Armada (odpowiedzi: 27) Witam! Od września 2013 roku mam problem z firmą windykacyjną Armada Polska. Dzwonią i grożą,że mam im zapłacić 20 tysięcy,że wysyłają do mnie...
§ Łacina. Czy Nauczyciel może mnie ,,usadzić"? (odpowiedzi: 16) Witam! Jest to mój pierwszy post/temat na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Zacznę od początku. Jestem uczniem drugiej klasy liceum i męczy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.