Kancelaria *** jako przedstawiciel *** - Forum Prawne

 

Kancelaria *** jako przedstawiciel ***

Dzień dobry. Założyłem lata temu kartę kredytową w *** , na której zadłużenie na dzień dzisiejszy wynosi 6400pln. Niestety, z racji sytuacji koronawirusowej, utraciłem we wrześniu zeszłego roku płynność finansową, którą odzyskałem dopiero teraz. Skontaktowałem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Windykacja


Odpowiedz
 
11-02-2021, 08:25  
S1_WSZX
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Kancelaria *** jako przedstawiciel ***

Dzień dobry.

Założyłem lata temu kartę kredytową w ***, na której zadłużenie na dzień dzisiejszy wynosi 6400pln. Niestety, z racji sytuacji koronawirusowej, utraciłem we wrześniu zeszłego roku płynność finansową, którą odzyskałem dopiero teraz.

Skontaktowałem się z kancelarią ***, który jest przedstawicielem *** w sprawie spłaty należności i otrzymałem informację, iż wymagają oni spłaty długu w przeciągu 12 miesięcy. Nie mam z tym problemu, ale jednocześnie poinformowano mnie, że koszta sądowe, jeżeli takowe się pojawią, mogą oscylować w granicach 1200pln.

Kancelaria poinformowała mnie, iż jeśli nie mam możliwości spłaty zadłużenia do 1 marca 2021r w jednej wpłacie, to oni przy płatności ratalnej miesięcznie w wysokości 551pln będą "musieli skierować sprawę na drogę sądową celem zabezpieczenia kancelarii".

Jednocześnie poinformowano mnie, że najpierw w 12 ratach spłacę dług względem ***, a później, jeśli koszta sądowe zostaną naliczone - w dwóch kolejnych ratach będę mógł zapłacić owe koszta.

MOJE PYTANIE JEST NASTĘPUJĄCE:
Czy owe "konieczne do zabezpieczenia wierzyciela" koszta sądowe to bujda i próba wystraszenia mnie, próba wyłudzenia dodatkowych środków czy może faktycznie tak to prawnie wygląda?

Dodam, iż mój dług NIE ZOSTAŁ SPRZEDANY kancelarii. Jest ona jedynie przedstawicielem ***.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za informację,
Tomek


moderacja
S1_WSZX jest off-line  
11-02-2021, 15:39  
wiegol
Stały bywalec
 
Posty: 2.188
Domyślnie RE: Kancelaria *** jako przedstawiciel ***

Przecież nie musisz godzić się na ugodę ma ich warunkach. Niech skierują pozew o zapłatę i będziesz wiedział ile, za co, komu masz zapłacić.
wiegol jest off-line  
11-02-2021, 22:29  
djmcmarco
Stały bywalec
 
Posty: 452
Domyślnie RE: Kancelaria *** jako przedstawiciel ***

a z doświadczenia powiem że czasem lepiej spłacać komornika niż "bawić" się z windykacją.
djmcmarco jest off-line  
17-03-2021, 11:50  
AgataKurant
Zbanowany
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Kancelaria *** jako przedstawiciel ***

Dzień Dobry,
Najlepszym wyjściem z sytuacji byłby kontakt z Kancelarią, która reprezentuje Wierzyciela, i próba negocjacji warunków spłaty. Skierowanie sprawy do Sądu nie jest zabezpieczeniem, a jedynie drogą do uzyskania Tytułu Wykonawczego i skierowania sprawy do komornika. Po drodze są niestety ogromne koszty. Tutaj ktoś napisał, że "lepiej spłacać u komornika niż bawić się z windykacją". Największa bzdura.
Po pierwsze koszty, które bardzo wzrosną, po drugie komornik zajmie konto i sam będzie pobierał należną kwotę. Tutaj może Pan jeszcze sam dokonywać wpłat.
Proszę dokonać wpłaty tzw. "uwierzytelniającej", która będzie najlepszym argumentem do negocjacji spłaty w ratach - Pańska dobra wola spłaty.
Proszę nie czekać, tylko działać.
Życzę powodzenia i pozytywnego zakończenia sprawy!
AgataKurant jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pracownik biurowy jako przedstawiciel handlowy (odpowiedzi: 2) Witam, zostałam przyjęta na umowę zlecenie do pracy jako powiedzmy konsultant klienta. Początkowo praca biurowa - odbieranie telefonów, wysyłanie...
§ Zatrudnienie jako "przedstawiciel" w firmie USA (odpowiedzi: 0) Witam, zostałem niedawno zaproszony do współpracy z amerykańską firmą reklamową (nazwy wole nie podawać), ale nie jestem nijak związany z tą branżą,...
§ Kto może podpisać umowę jako przedstawiciel operatora (odpowiedzi: 10) Posiadam dwie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci Plus GSM. Na każdej z tych umów widnieje to samo nazwisko jako osoby...
§ Przedstawiciel (odpowiedzi: 8) Witam Serdecznie Chciałbym poradzić się was . Wynajmuje Mieszkanie w bloku Dla kobiety starszej 50~~~. Mieszka u mnie 3 lata i nie miałem żadnego...
§ Podjęcie pracy jako przedstawiciel firmy z Rosji. (odpowiedzi: 0) Chciałbym podjąć pracę jako przedstawiciel firmy, która swoją siedzibę ma w Moskwie. Umowa zawarta między mną a pracodawcą była by na warunkach...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.