Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja - Forum Prawne

 

Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

Czy w przypadku utraty statusu bezrobotnego w urzędzie pracy na okres 3 m-cy, mogę starać się o rejestrację w PUP-ie innego powiatu?...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna

Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna - aktualne tematy:

  • § Stypendium socjalne a wyrok są...
    Witam, w tym roku będę składać wniosek o stypendium socjalne na uczelni wyższej. Wg jej regulaminu trzeba dać...
  • § renta socjalna a niezdolność d...
    Moje pytanie dotyczy orzecznictwa ZUSu - tylko i wyłącznie. Opiekunowie osób niepełnosprawnych niesamodzielnych są...
  • § renta rodzinna
    Witam. Mam pytanie,czy należy mi się renta po zmarłej żonie?Jest w tym kłopot bo zmarła w 2008roku. Ja po prostu o...

Odpowiedz
 
26-05-2010, 16:40  
parapet
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

Czy w przypadku utraty statusu bezrobotnego w urzędzie pracy na okres 3 m-cy, mogę starać się o rejestrację w PUP-ie innego powiatu?
parapet jest off-line  
29-05-2010, 17:56  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.076
Domyślnie RE: Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

Nie.
Dariusz! jest off-line  
31-08-2010, 13:53  
tsunlai
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

Opiszę pewną sytuację, proszę o odpowiedź kompetentna osobę. Mój kolega ma taki oto problem, że od ponad roku czasu nie może znaleźć pracy. Był zarejestrowany w pup gdzie ma stały meldunek, ale ostatnio kiedy poszedl zapytac o oferty dowiedział się że został już stamtad wyrejestrowany z powodu nie zgłoszenia się w terminie.
Ogólnie żadnych ciekawych ofert, żadnych propozycji staży pomimo potwierdzania gotowości, żadnych szkolen poza jedną propozycją savoir vivre na jakiejs sali gimnastycznej - komu to potrzebne!? wiadomo że ktoś bierze kase za szkolenie a chlopak po studiach wykształcony, kulturalny ma chodzic na szkolenia gdzie na kartce napisali obowiazkowa obecnosc... Smiechu warte.
Kilka dni temu miał karteczkę w drzwiach, że jest proszony o odbiór decyzji w pup - podpisal goniec . To urząd pracy nie rozsyla juz pism tylko trzeba sie po decyzję samemu zglosic?
I teraz problem jest nastepujacy, że dostał propozycję pracy w innym mieście, nie wiadomo o co dokładnie chodzi pracodawcy (może jakaś mała podpowiedź? ) ale pracodawca chce, żeby był on zarejestrowany w tamtejszym Urzedzie Pracy. Czy do rejestracji konieczne jest nadal zameldowanie tymczasowe w tym mieście? Czytam na innej www , że "bezrobotny który nie jest zameldowany lub posiada stałe zameldowanie w innej miejscowości niż miejsce czasowego zameldowania, przy dokonywaniu rejestracji składa oświadczenie, że nie jest zarejestrowany w innym powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotny". Czy takie oświadczenie urzędowi wystarczy bez meldunku tymczasowego? Czy to zależy od każdego urzędu czy zasada taka jest wszędzie?
No i oczywiście pytanie - czy on teraz może się zarejestrować w tym innym PUP, skoro 1,5 miesiąca temu został wyrejestrowany z PUP gdzie jest zameldowany na stałe ? Jeśli nie to dlaczego (jakaś podstawa prawna?).
Czym się różni rejestracja jako poszukujący pracy oprócz tego, że nie ma wtedy ubezpieczenia?
I o co właściwie chodzi pracodawcy, dlaczego mu tak zależy skoro ma byc umowa na okres próbny a nie umowa stażu, wiec dlaczego każe mu się zarejestrowac w tamtym PUP? Ma jakies wtedy dofinansowanie?
tsunlai jest off-line  
31-08-2010, 15:10  
Michal S
Stały bywalec
 
Posty: 435
Domyślnie RE: Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

zeby sie zameldowac w jakim sie chce urzedzie pracy trzeba byc albo bezdomnym (nie miec w dowodzie adresu zameldowania) albo byc zameldowanym czasowo na terenie podleglym temu urzedowi pracy do ktorego sie chcemy zarejestrowac
dane z dzis bo sie wlasnie rejestrowalem
Michal S jest off-line  
14-09-2010, 09:02  
aniołek330
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

Witam i proszę o informację!
Otóż cztery miesiące temu moja koleżanka zarejestrowała się w Urzędzie Pracy, okazało się że należy jej się staż pracy. Bardzo z tego powodu cieszyła się. Niestety w tym samym dniu dostała telefon w sprawie pracy. Zadzwoniła do Urzędu Pracy (na drugi dzień z tą informacją), prosili aby podała dane pracodawcy, jeśli podejmuje pracę. Pojechała do pracodawcy załatwić wszystkie formalności, jak się okazało pracy nie dostała i nie podjęła. Z tego wszystkiego zachorowało jej nagle dziecko i miała bardzo dużo na głowie. Nie zgłosiła się do Urzędu Pracy w terminie i dostała decyzję o wyrejestrowaniu jej. Dlatego mam pytanie:
- gdyby się teraz zarejestrowała (minęły już 3 miesiące) nadal by jej przysługiwał staż pracy?
Pozdrawiam i dziękuje za radę!
aniołek330 jest off-line  
14-09-2010, 16:17  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.076
Domyślnie RE: Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

Na staż może zostać skierowana osoba, która spełnia co najmniej jeden z warunków określonych w art. 49 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy lub jest absolwentem, o którym mowa w art. 53 ust. 2 tejże ustawy. Wszystkie te kategorie były już omawiane na forum więc proszę zerknąć do cytowanej ustawy lub poszukać w innych tematach.
Dariusz! jest off-line  
15-09-2010, 11:35  
aniołek330
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

Dziękuje za informację. Po przeczytaniu art. 49 ww. ustawy mojej koleżance należy się staż z tytułu "bezrobotnych samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia", ale nie mogę się doczytać czy nadal może jej przysługiwać staż(minęły 3 miesiąca od wyrejestrowania a ona nie podjęła żadnej pracy). Z mojej opinii myślę, że tak ale nie jestem pewna. Wiem, że dzwoniła dziś do Urzędu w tej sprawie, ale dopiero po zarejestrowaniu mogą jej udzielić odpowiedzi.
Przepraszam, że wracam do tego tematu, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na ten temat. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
aniołek330 jest off-line  
18-09-2010, 09:11  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.076
Domyślnie RE: Utrata statusu bezrobotnego, a ponowna rejestracja

No staż tylko dla bezrobotnych... więc musi być zarejestrowana.
Dariusz! jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Utrata statusu bezrobotnego (odpowiedzi: 29) Witam, Dnia 17.08.2007 roku miałem wyznaczony termin zgłoszenia się do PUP, zapomniałem o tym terminie. Co mogę zrobić żeby nie utracić statusu...
§ Utrata statusu bezrobotnego a ponowna rejstracja (odpowiedzi: 2) Witam, w pierwszej kolejności przepraszam jeżeli temat w nieodpowiednim dziale lub już się taki powtórzył ( chodź w żadnym nie znalazłem odpowiedzi...
§ Utrata statusu bezrobotnego. (odpowiedzi: 6) Witam! Jeśli stracę status osoby bezrobotnej na 120 dni, czy mogę w tym czasie podjąć pracę?
§ utrata statusu bezrobotnego i pilna rejestracja (odpowiedzi: 7) Stracilam status osoby bezrobotnej(z wlasnej winy, mialam pilne egzaminy na studiach)czyli mam kare na 3 miesiace, jednak mam juz zaklepana prace w...
§ Utrata statusu osoby bezrobotnej a ponowna rejestracja (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie! W kwietniu tego roku zarejestrowalam sie jako osoba bezrobotna w UP. Jednoczesnie ubiegalam sie o zasilek dla bezrobotnych po...
§ Utrata statusu bezrobotnego ?? (odpowiedzi: 1) 10.02.10r zostałem wezwany do urzędu pracy na giełdę pracy która polegała na tym ze było jedno miejsce pracy na 30 osób (casting) tzn stażu. Na tym...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.