Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/index.php)
-   Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna (http://forumprawne.org/forumdisplay.php?f=28)
-   -   opieka spoleczna (http://forumprawne.org/showthread.php?t=235087)

justa213 22-07-2011 07:27

opieka spoleczna
 
Witam
czy ktoś z was mógłby mi pomóc, otóż chciałabym wiedzieć czy opieka społeczna
może pomóc rodzinie(chodzi o zapomogę jednorazową bądź zasiłek)która boryka się z problemami finansowymi.
Czyli jeden z rodziców nie pracuje, z obecnych dochodów opłacane są raty i nic nie zostaje na życie. Głownie chodzi o pomoc przy podręcznikach do szkoły tzw wyprawce.
Kiedyś słyszałam, że nawet szkoła może udzielić takiej pomocy ale czy to prawda.
Proszę o pomoc.

maczek_86 22-07-2011 18:50

RE: opieka spoleczna
 
Trzeba zmieścić się w kryterium dochodowym 351 zł na osobę w rodzinie. Przekroczenie tego kryterium praktycznie uniemożliwia staranie się o pomoc.
Wasze wydatki i raty nie mają znaczenia dla pomocy społecznej, bo przecież nikt was nie zmuszał do brania kredytów i pożyczek.
Waszym dochodem jest wszystko co otrzymujecie, nawet pożyczka od znajomych, a jak braliście w ostatnich 12 miesiącach większy kredyt to też jest to wasz dochód, co ma znaczenie przy zmieszczeniu się w kryterium dochodowym.

Jeżeli się kwalfikujecie to możecie otrzymać pomoc. Na wyprawkę szkolną?- przy świadczeniach rodzinnych przysługuje dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, jeżeli nie skłądaliście wniosku to to zróbcie. Tak w lipcu to trudno składać wniosek o zasiłek na przybory i podreczniki, przecież w sierpniu czy wrześniu wasza sytuacja może się zmienić, np. drugi członek rodizny podejmie prace.

W takim przypadku można się starać o zasiłek celowy na "wyprawkę", ale należy pamiętać, że na pewno nie pokryje wszystkich wydatków, bo mamy kryzys i pomoc społeczna też nie posiada środków. W zasadzie nie wiem czy taki zasiłek pokryłby nawet połowę wydatków.

_Kinia_ 22-07-2011 19:35

RE: opieka spoleczna
 
zwrot za podręczniki zwraca szoła i u nich są wnioski niestety dochód 351 zł na osobę w rodzinie zwrot jest rożny zależy do której klasy dziecko idzie np. klasa 1 tj. 180 zł,

co do stypendium jeżeli dochód w rodzinie jest do 351 zl należy sie stypanduim na dziecko w kwocie 90 zl jest przynane na rok - by uzyskać takie stypendium trzeba do końca października przedstwić rachunki za przybory szkolne - trzeba mieć rachunek na 90 zł żeby rozliczyć się z jednego pełnego miesiąca ( tak jest u mnie w mieście wnioski już są dostępne w mops)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.