Ubezpieczenie dziecka - Forum Prawne

 

Ubezpieczenie dziecka

Studiuję zaocznie i jestem zgłoszona do ubezpieczenia przez rodziców, jednak za 2 miesiące przyjdzie na świat moje dziecko i chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób je ubezpieczyć, czy również przez moich rodziców czy w jakiś ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
09-02-2009, 21:21  
anec_zka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Ubezpieczenie dziecka

Studiuję zaocznie i jestem zgłoszona do ubezpieczenia przez rodziców, jednak za 2 miesiące przyjdzie na świat moje dziecko i chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób je ubezpieczyć, czy również przez moich rodziców czy w jakiś inny sposób?Ojciec dziecka odbywa aktualnie praktyki i jest przed egzaminem czeladniczym, więc nie ma zapewnionej pracy co więcej nie jesteśmy małżeństwem i nie mieszkamy razem. Pozatym chciałabym się dowiedzieć jakie formalności i w jakim okresie czasu należy załatwić po przyjściu dziecka na świt.
Interesuje mnie również w jaki sposób należy załatwić kwestie nazwiska. Z przyczyn praktycznych stwierdziliśmy, że pomimo iż ojciec dziecka chce je uznać to małe powinno mieć moje nazwisko, czy można tak zrobić?
Z góry dziękuje za pomoc
anec_zka jest off-line  
11-02-2009, 23:29  
Marila8
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Ubezpieczenie dziecka

Witam,
Odpowiem Ci na pytania, na które mam odpowiedzi.
W kwestii nazwiska - w szpitalu po urodzeniu dziecka spytają Cię o imię i nazwisko dziecka więc podasz jakie ustaliłaś-wybrałaś. Później w ciągu 14 dni musisz iść do Urzędu Miasta aby wypełnić akt urodzenia. Wtedy podajesz wszystkie dane ponownie. Jeśli Ty nie będziesz mogła iść, Twój rodzic może to załatwić, ale raczej Twój chłopak nie, ponieważ nie jest z Tobą spokrewniony (nie macie ślubu).
Nazwisko możesz jak najbardziej nadać dziecku własne.
Co do ubezpieczenia maleństwa to już ktoś inny musi Ci dopomóc.
Pozdrawiam, szczęśliwego rozwiązania.
Marila8 jest off-line  
12-02-2009, 16:39  
Morena
Moderator
 
Morena na Forum Prawnym
 
Posty: 5.096
Domyślnie RE: Ubezpieczenie dziecka

Dziecko może być zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego przez dziadków.
Morena jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ubezpieczenie Dziecka . (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie mam pytanie ,ponieważ za miesiąc rodzę ale ani ja ani mój partner nie posiadamy ubezpieczenia , czy dziecko bedzie ...
§ Ubezpieczenie dziecka (odpowiedzi: 1) Dzień dobry Mam takie pytanie. Dziecko przebywa na urlopie dziekańskim na uczelni i pracuje na umowie o dzieło. Ja jestem zarejestrowana w urzędzie...
§ ubezpieczenie dziecka... (odpowiedzi: 1) Mam pytanie, czy mąż może dopisać do ubezpieczenia dzieci (ojciec dzieci nie jest ich biologicznym ojcem, dzieci mają inne nazwisko)????
§ Ubezpieczenie dziecka (odpowiedzi: 1) Czy mąż może dopisać do ubezpieczenie dzieci ( nie jest ich ojcem biologicznym, mają inne nazwisko )?????
§ ubezpieczenie dziecka (odpowiedzi: 1) Witam. Obecnie Nasza 3 tygodniowa coreczka jest wpisana w ksiazeczke ubezpieczeniowa meza - niestety za ok miesiac moj maz idzie do Zakladu Karnego...
§ Ubezpieczenie dziecka (odpowiedzi: 8) Czy po urodzeniu dziecka zakłady pracy rodziców automatycznie ubezpieczają dziecko ? Jakie to ubezpieczenie ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.