Dotacja na rozpoczęcie działalności - Forum Prawne

 

Dotacja na rozpoczęcie działalności

Witam Od kilku tygodni jestem zarejestrowanym bezrobotnym. Po ukazaniu się na stronie internetowej PUP następującej informacji, złożyłem wniosek o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. "Powiatowy Urząd Pracy w ... informuje, że pozyskał dodatkowe środki ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
02-12-2013, 11:41  
stomstom
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Dotacja na rozpoczęcie działalności

Witam
Od kilku tygodni jestem zarejestrowanym bezrobotnym. Po ukazaniu się na stronie internetowej PUP następującej informacji, złożyłem wniosek o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

"Powiatowy Urząd Pracy w ... informuje, że pozyskał dodatkowe środki funduszu Pracy z rezerwy MPiPS, które jeszcze w tym roku zostaną przeznaczone na bezzwrotne dotacje na podjęcie działalności gospodarczej dla: osób bezrobotnych do 30 roku życia oraz osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy określonych w art. 49... "

Wniosek złożyłem w dniu 22.11.2013r. Zostałem poinformowany że wnioski zostaną rozpatrzone w chwili fizycznego otrzymania środków na konto PUP. W tym miejscu pojawia się problem ponieważ 30.11.2013 miałem 31 urodziny. Pracownik poinformował mnie że, jeżeli nie otrzymają środków do 30.11.13 mój wniosek stanie się nieaktualny. I tutaj moje pytanie, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia? Czy rzeczywiście liczy się data urodzin, czy data złożenia wniosku i czy jakoś można się odwołać od niechybnej odmowy?

Pozdrawiam
Łukasz
stomstom jest off-line  
02-12-2013, 11:43  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Dotacja na rozpoczęcie działalności

Liczy się data udzielenia wsparcia osobie bezrobotnej. Także na pewno nie data złożenia wniosku, a raczej zawarcia umowy/otrzymania środków na rachunek bankowy. Masz po prostu pecha.
A czy orientujesz się czy spełniasz może któryś z warunków określonych w art. 49 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy?
Kosssz jest off-line  
02-12-2013, 11:49  
stomstom
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Dotacja na rozpoczęcie działalności

No właśnie nie spełniam, parę dni po skończeniu studiów zacząłem pracować i tak mi zleciało 7 lat. Teraz niejako jestem zmuszony do rozpoczęcia swojej działalności i nie ukrywam że te śroki bardzo by mi się przydały.
stomstom jest off-line  
02-12-2013, 11:53  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: Dotacja na rozpoczęcie działalności

Przykro mi, ale w tej sytuacji nie widzę możliwości, abyś otrzymał dofinansowanie w ramach tychże środków.
Nie wiem czy zadowoli cię moja rada, ale jedyną szansą na pozyskanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej jest czekanie na pulę środków z Funduszu Pracy w roku 2014 i aplikowanie o nie ponownie w roku następnym... bądź szukanie innego źródła dofinansowania. Z reguły programy finansowane z FP nie zawierają ograniczeń wiekowych.
Kosssz jest off-line  
02-12-2013, 12:03  
stomstom
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Dotacja na rozpoczęcie działalności

Dziękuję bardzo za pomoc. Chyba będę sobie musiał poradzić jakoś bez tej dotacji. Trzeba byłoby czekać znów gdzieś do lutego na rozstrzygnięcie konkursu, a nie jestem typem który siedzi przed telewizorem i czeka aż mu ktoś coś da. Chyba że jeszcze gdzieś zatrudnię się na 3 miesiące na umowę o pracę i jeszcze raz zarejestruje w PUP.
stomstom jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dotacja unijna na rozpoczęcie działalności. (odpowiedzi: 2) Witam! Planuje razem z bratem otworzyć działalność związaną z wydobywaniem kryptowaluty Bitcoin. Wygląda to tak, że kupuje się urządzenia...
§ Dotacja de minimis na rozpoczęcie działalności (odpowiedzi: 6) Urząd pracy uważa, że dotację można wziąć raz w życiu- powołuje się na rozporządzenie, w ktòrym przepis stanowi, źe bezrobotny składając wniosek nie...
§ Dotacja z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej (odpowiedzi: 5) Witam czy ktoś może korzystał z dotacji PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
§ Dotacja na rozpoczęcie działalności (odpowiedzi: 1) Witam! Mam taką prośbę czy może mi ktoś pomóc w wypełnieniu wniosku o uzyskanie dotacji i napisaniu biznes planu, bo nie wiem za bardzo jak się za to...
§ Samozatrudnienie a dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej (odpowiedzi: 3) Witam! Proszę o pomoc w rozwiązaniu pewnego dylematu - otóż od kilku miesięcy prowadzę działalność gospodarczą, na jej założenie wykorzystałem...
§ Staż a dotacja na rozpoczęcie działalności (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Mam pewną zagwostke otóż jestem obecnie na stażu w firmie znajomego. Staż kończy mi się 30 marca. Po tym okresie chciałbym...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.