Prokurator nie chce zauważyć dowodów - Forum Prawne

 

Prokurator nie chce zauważyć dowodów

Mimo dowodów, jakie zostały zebrane w sprawie o nie wydanie umów oraz nie opłacenie składek do ZUS-u oraz do Urzędu Skarbowego dla kilkunastu osób pracujących w pewnej firmie, pan Prokurator Okarski w Prokuraturze w Staszowie, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
17-10-2014, 14:45  
villemosolka
Użytkownik
 
Posty: 239
Domyślnie Prokurator nie chce zauważyć dowodów

Mimo dowodów, jakie zostały zebrane w sprawie o nie wydanie umów oraz nie opłacenie składek do ZUS-u oraz do Urzędu Skarbowego dla kilkunastu osób pracujących w pewnej firmie, pan Prokurator Okarski w Prokuraturze w Staszowie, notorycznie NIE CHCE powoływać biegłego księgowego, który by mógł rzetelnie ocenić dowody i wykryć wiele innych nieprawidłowości.

Bo oprócz mnie, było jeszcze kilka innych osób, od których zarobków nie odprowadzono podatku czy składek do ZUS-u lub opłacono je za niewłaściwy okres czasu lub za niepełny wymiar wykazanych godzin (firma prowadziła podwójną ewidencję czasu pracy, o czym był powiadamiany PIP, Sąd, Prokuratura i nikt nie chciał uznać dowodów, które były "pod nosem" - nikt nie przeczytał do końca zebranego materiału dowodowego). piszę w pełni świadomie. Każda z instytucji popełniła bardzo wiele rażących błędów.

Jest np.osoba, która PRZED podjęciem stażu w firmie i w trakcie wykonywania go (a należy posiadać status osoby bezrobotnej na stażu) w tej samej firmie, gdzie odbywała staż, pracowała na nigdzie nie zgłoszonej umowie-zlecenie.
Prokuratura, PIP oraz Sąd mimo rażącego złamania prawa przez pracodawcę, dziwnym zbiegiem okoliczności "nie zauważyli" list obecności tego pracownika, który sam potwierdził w swoich zeznaniach na Policji, które były załączane do sprawy (stąd mam dane - byłam również pokrzywdzony i jako taki miałam dostęp do akt sprawy), że była to prawdziwa ewidencja jego czasu pracy i że płacono mu "do ręki" za prawdziwie wypracowane godziny (czasami po 22 h na dobę - śwaidczą o tym podpisy tej osoby na liście obecności).

Chodzi o to, że pracodawca chciał obniżyć sobie koszty pracownicze, zatrudniając kogoś na staż, nie podpisując ani nie zgłaszając nigdzie umowy-zlecenie, która go obowiązywała z pracownikiem jeszcze przed podpisanie umowy o staż (która odbywała się u tego samego pracodawcy)- w ten sposób nie odprowadził składek do ZUS-u, US i płacił tylko za nadgodziny na stażu tej osobie "do ręki". A oficjalnie osoba odbywała tylko staż.
A powinna była pracować tylko na umowie-zleceniu.

Jak pisałam, mimo dowodów, ani Prokurator ani PIP nie wykazali chęci powołania biegłego księgowego, co było podstawową czynnością w sprawie - jakby sami znali się na prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych, itd.

Mimo moich pism, wszyscy udają, że sprawy nie ma. A dowody i to poważne na łamanie prawa - SĄ.

Gdzie można to zgłosić? I co zrobić?
villemosolka jest off-line  
23-10-2014, 15:29  
villemosolka
Użytkownik
 
Posty: 239
Domyślnie RE: Prokurator nie chce zauważyć dowodów

czy ktokolwiek doradził by mi co można w tej sprawie zrobić?
fajnie by było to nagłośnić, bo jest niezła afera.
jak na razie z decyzji prokuratorskich wynika, że dopóki osoby, których prawo zostało naruszone przez pracodawcę nie zeznają, że chcą ścigać pracodawcę ( w co wątpię, bo dostawały pieniądze "do ręki" i pracodawca nie zapłacił za godziny składek, które nie zostały wykazane w żadnej oficjalnej ewidencji ), to Prokurator nie kiwnie palcem, żeby potwierdzić dowody, które ma przed nosem i które świadczą o łamaniu prawa - między innymi o podwójnej ewidencji czasu pracy.
A wystarczyłoby powołać biegłego księgowego, który wyliczyłby kwoty składek, które powinny były zostać zapłacone - a nie zostały lub zostały zaniżone.
Niestety żyjemy w państwie bezprawia.
villemosolka jest off-line  
06-11-2014, 20:53  
villemosolka
Użytkownik
 
Posty: 239
Domyślnie RE: Prokurator nie chce zauważyć dowodów

JAK TO JEST, ŻE Sąd mając dowody o łamaniu prawa, nie przekazał ich np. ZUS-owi???
villemosolka jest off-line  
06-11-2014, 22:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Prokurator nie chce zauważyć dowodów

A może maja układy???napisz skargę do prokuratury okręgowej.
 
10-11-2014, 17:33  
villemosolka
Użytkownik
 
Posty: 239
Domyślnie RE: Prokurator nie chce zauważyć dowodów

A ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe propozycje?
villemosolka jest off-line  
10-11-2014, 20:34  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 13.192
Domyślnie RE: Prokurator nie chce zauważyć dowodów

Zależy jaka jest kwalifikacja prawna czynów, których dotyczy to postępowanie. Jeśli np. chodzi tu o przestępstwa ścigane nie z urzędu, a wyłącznie na wniosek pokrzywdzonego, to być może prokurator ma podstawy do nie podejmowania ścigania tam, gdzie pokrzywdzeni nie złożyli wniosków o ściganie.
kadi jest off-line  
20-11-2014, 13:01  
villemosolka
Użytkownik
 
Posty: 239
Domyślnie RE: Prokurator nie chce zauważyć dowodów

dotyczy zaniżania kwot składek odprowadzanych do ZUS-u... Czyli z urzędu, jakby nie patrzeć...
villemosolka jest off-line  
20-11-2014, 13:45  
villemosolka
Użytkownik
 
Posty: 239
Domyślnie RE: Prokurator nie chce zauważyć dowodów

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o zamiecenie sprawy pod dywanik, bo urzędy i osoby wykształcone udają, że nie rozumieją albo nie chcą zauważyć, że prawo zostało złamane.
W ten sposób pozwalają na łamanie praw pracowniczych przez pracodawców - i to bezkarnie i uczestniczą w pełni świadomie w tym procederze.
villemosolka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prokurator chce zabezpieczyć Mój samochód. (odpowiedzi: 18) Witam. Proszę o poradę prawną w związku z zaistniałą sytuacją. Wczoraj w skrzynce na listy znalazłem zawiadomienie z KWP wydział...
§ Czy prokurator ma obowiązek zbierania dowodów na niewinność oskarżonego? (odpowiedzi: 1) Czy prokurator ma obowiązek zbierania dowodów na niewinność oskarżonego? Ma, na podstawie zasady prawdy materialnej, obiektywizmu i domniemania...
§ Czy to bójka? Czego chce prokurator? (odpowiedzi: 6) Witam. Jestem nowym użytkownikiem i z wyszukiwarki nie korzystałem bo moj przypadek moze i jest podobny jednak nigdy nie jest tak samo. Wiec,...
§ Policja nie chce oddać dowodów rzeczowych (odpowiedzi: 5) Dwa lata temu policja zatrzymała nośniki CD i komputery jako dowód w sprawie. Prokuratura umorzyła postępowanie w związku z brakiem oznak...
§ Allegro-Prokurator chce postawic zarzut??;/? (odpowiedzi: 3) Witam jakis czas temu wystawilem telefon na aukcji, zadzwonil do mnie facet i powiedzial ze chce kupic ale wplaci mi kase tj 300 zl i pozza allegro...
§ proszę o pomoc, prokurator nie chce dać mi widzenia, dlaczeg (odpowiedzi: 3) Mój narzeczony przebywa od miesiąca w areszcie w Krasnymstawie. Sledztwo już się zakończyło sprawa trafi do sądu. Mamy adwokata on już kilka razy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.