Przepadło mi świadczenie pilęgnacyjne, o co innego mogę się starać???
Witam,
Jestem mamą 3letniej córci, która miała orzeczenie o niepełnosprawności praktycznie od urodzenia. Za każdym razem po upływie poprzedniego orzeczenia kolejne dostawała bez problemu (dziecko co 4,5h dostaje leki, ma krzywe i słabe nóżki, problemy z chodzeniem, konieczna jest rehabilitacja oraz co średnio 3misiesiące wizyty w szpitalu). A w tym roku uznali że jest niepełnosprawna ale nie wymaga stałej opieki (chodzi o pkt 7, który był na nie). Ja zaraz po macierzyńskim zrezygnowałam z pracy aby opiekować się córką. Moja sytuacja jest dodatkowo ciężka, gdyż mój mąż jest również osobą niepełnosprawną, jest na rencie i nie radzi sobie z większością czynności tzw "samoobsługowych".
Do tej pory pobierałam na dziecko świadczenie pielęgnacyjne, dodatek do świadczenia, zasiłek rodzinny i dodatek.
To nie są jakieś powalające kwoty, ale dawaliśmy radę z pomocą rodziny. Natomiast w tym roku odebrali nam ten pkt 7 w orzeczeniu, przez co nie należy mi się już świadczenie pielęgnacyjne. Oczywiście napisałam odwołanie, które złożyłam następnego dnia, ale odpowiedzi na razie brak. Problem polega na tym że zaczynam nie mieć środków do życia. nie bardzo wiem o co mogę sie starać o jakie pieniążki i skąd. Nie jestem w tych sprawach oblatana, po prostu się na tym nie znam.
Czy wiecie o jakie pieniążki i skąd mogłabym się starać w swojej obecnej sytuacji??
A czy jeśli przyjmą moje odwołanie to czy będą wyrównywać mi kwotę świadczenia? Bardzo proszę o pomoc, bo jestem zrozpaczona.
|