Emeytura po męży górniku - Forum Prawne

 

Emeytura po męży górniku

Witam, powiem Państwu szczerze że im więcej czytam tym jestem głupszym. Mój ojciec zmarł w wieku 47 lat (2010) i przebywał na emeryturze od kilku lat (bodajże od 2-3 lat). Moja mama w dniu śmierci ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
05-01-2016, 07:03  
PrzemyslawB
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Emeytura po męży górniku

Witam,
powiem Państwu szczerze że im więcej czytam tym jestem głupszym.

Mój ojciec zmarł w wieku 47 lat (2010) i przebywał na emeryturze od kilku lat (bodajże od 2-3 lat). Moja mama w dniu śmierci męża miała ukończone 44 lata (2010).
Z ZUSu mama otrzymywała przez rok rente rodziną. Wg przepisów aby otrzymać emeryture po mężu należy do 5 lat od daty śmierci współmałżonka ukończyć 50 lat. Niestety moja mama się na to nie łapie.

Moje pytanie jest takie czy emerytura, ciężko wypracowane pieniądze, po moim ojcu przepada na wieki czy jest szansa że mam w jakiś sposób otrzyma emeryturę?

Z góry Państwu dziękuje za każdą odpowiedź i kierunek działania.
PrzemyslawB jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Emerytura po zmarłym górniku. Prosze o pilną pomoc. (odpowiedzi: 2) Witam, jestem tu nowy, choć wolałbym nie mieć okazji do tego pytania. Zmarł mój tata po 2ch latach emerytury, żona zmarłego ma 44 lata, nie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:33.