Czy pracownik socjal może przychodzić do klienta z psychologiem, bez zgody klienta? - Forum Prawne

 

Czy pracownik socjal może przychodzić do klienta z psychologiem, bez zgody klienta?

Witam Mieszkam samotnie i mam niepełnosprawność w stopniu znacznym, przyznaną bezterminowo. Od jakiegoś czasu, korzystam z pomocy opieki społecznej, głównie w celu refundacji rachunków za gaz, prąd i drobne kwoty na leki. Mam przyznawany co ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
16-08-2018, 23:19  
Żurom
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Czy pracownik socjal może przychodzić do klienta z psychologiem, bez zgody klienta?

Witam
Mieszkam samotnie i mam niepełnosprawność w stopniu znacznym, przyznaną bezterminowo.
Od jakiegoś czasu, korzystam z pomocy opieki społecznej, głównie w celu refundacji rachunków za gaz, prąd i drobne kwoty na leki.
Mam przyznawany co miesiąc zasiłek celowy, który jest kwestią uznaniową, co wiąże się z przeprowadzaniem wywiadu środ., raz w miesiącu.
Pracownik socjalny, (bardzo niemiła i nieprzyjemna pani), zawsze przychodzi do mnie z kimś, co podobno ma zapewnione ustawowo, no ok.
Przez ostatnie pół roku, często proponowała mi odwiedziny z psychologiem, na co nigdy nie wyraziłem zgody, gdyż uważam, że psycholog nie jest mi w żadnym wypadku potrzebny. Mam przyjaciół i znajomych, z którymi rozmawiam na różne tematy i zagadnienia, po prostu mija się to celem.
Natomiast ostatnio, ta sama pracownik socjalny, bez mojej zgody i uprzedzenia przyszła do mnie z psychologiem, który zaczął zadawać mi dość dziwne pytania.
Jestem tym bardzo zdziwiony, gdyż jestem człowiekiem spokojnym, niepijącym, nie urządzam żadnych burd, czy awantur, nikt się na mnie nie skarży, ani mną nie interesuje, jestem normalny, w pełni poczytalny, etc; więc..
I tu jest moje pytanie:

Czy pracownik socjalny z opieki społecznej, bez uprzedzenia i wiedzy klienta i co najważniejsze, bez zgody klienta, może przyjść do klienta, z psychologiem?, który bez przestawienia się, w ogóle kim jest, zaczyna zadawać klientowi pytania?.

Czy w tej sytuacji, mam prawo żądać zmiany pracownika socjalnego?, a jeśli tak, to na jakiej podstawie prawnej, innymi słowy, na co i na który artykuł mam się powołać, w ewentualnym piśmie o zmianę pracownika socjal. do kierownictwa?.

Bardzo proszę o jakąś radę, dla mnie jest to bardzo poważna sprawa, gdyż nie wiadomo z kim się do mnie ta pani, przywlecze następnym razem.
Żurom jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pracownik przejmuje klientów (odpowiedzi: 1) Mam następującą sytuację. Zaufany pracownik w pewnym momencie stwierdził, że "odchodzi gdzie indziej". W rozmowie w cztery oczy stwierdził, że nie do...
§ Pośrednik klienta przyprowadził klienta do mojego mieszkania (odpowiedzi: 3) Cześć wszystkim, Mam pytanie. Dość pilne bo wszystko działo się bez mojej wiedzy. Moi rodzice chcą sprzedać mieszkanie. Sami wystawili ogłoszenie...
§ Zakaz pracy i podejmowania zleceń od Klientów obecnego Klienta (odpowiedzi: 0) Witam, Mam zapytanie. Prowadzę działalność gospodarczą i świadczę usługi na rzecz innej firmy. W umowie o współpracy znalazł się zapis: ...
§ Pracownik podbiera klientów (odpowiedzi: 3) Witam Prowadzę działalność w branży internetowej, jeden z pracowników po 4latach pracy zwolnił się, założył firme o podobnym profilu (sprzedaż...
§ Czy pracownik warsztatu może jeździć samochodem klienta ? (odpowiedzi: 7) Czy mechanik może jeździć samochodem klienta (oczywiście bez jego wiedzy) ? czy w pewnych określonych okolicznościach może ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.