mały zus plus - Forum Prawne

 

mały zus plus

W 2019 roku prowadziłem dział. gosp. korzystając z Ulgi na start. Nie rozpocząłem korzystania z małego zusu, bo zamknąłem działalność po 4 miesiącach w tym samym roku. Teraz planuję wrócić do prowadzenia dział. gosp. i ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
09-10-2020, 21:50  
makbet123
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie mały zus plus

W 2019 roku prowadziłem dział. gosp. korzystając z Ulgi na start. Nie rozpocząłem korzystania z małego zusu, bo zamknąłem działalność po 4 miesiącach w tym samym roku.

Teraz planuję wrócić do prowadzenia dział. gosp. i chcę skorzystać z ulg zusowskich. Wiem, że odpada ulga na start i mały zus, ponieważ nie minął okres 5 lat od zamknięcia poprzedniej firmy. Chciałbym skorzystać zatem z ulgi mały zus plus, w następujący sposób: rozpocząć działalność 1 lub 2 listopada, płacić do końca 2020 pełne składki (za listopad i za grudzień) a w styczniu wnioskować o mały zus plus.

Czy od stycznia 2021 włącznie moje składki będą obniżone? Czy takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe? Czy istnieje korzystniejsze rozwiązanie?

Dz. gosp. tym razem planuję prowadzić najpóźniej do końca 2021
makbet123 jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.