Orzecznictwo zdalne - Forum Prawne

 

Orzecznictwo zdalne

Czy dopuszczalne jest to ze zarówno orzeczenie lekarza orzecznika jak i trzyosobowej komisji lekarskiej zus odbyło się bez mojego udziału i skutkowało odmową przyznania świadczenia . Dodatkowo komisja nie podała uzasadnienia swojego orzeczenia , jak ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna


Odpowiedz
 
31-03-2021, 20:07  
Mario 13
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie Orzecznictwo zdalne

Czy dopuszczalne jest to ze zarówno orzeczenie lekarza orzecznika jak i trzyosobowej komisji lekarskiej zus odbyło się bez mojego udziału i skutkowało odmową przyznania świadczenia . Dodatkowo komisja nie podała uzasadnienia swojego orzeczenia , jak powinno wyglądać odwołanie w tej sytuacji ?
Mario 13 jest off-line  
01-04-2021, 20:02  
ecli0505
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Orzecznictwo zdalne

pozostaje napisać odwołanie do Sądu
ecli0505 jest off-line  
02-04-2021, 16:55  
ecli0505
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Orzecznictwo zdalne

https://forumprawne.org/zabezpieczen...kregowego.html
ecli0505 jest off-line  
02-04-2021, 17:13  
Mario 13
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Orzecznictwo zdalne

Skorzystałem z darmowej pomocy prawnej dostępnej w Starostwie . Radca prawny sporządził dokument odwołanie z uzasadnieniem następującej treści :

,,Nie zgadzam się z tą decyzją, że komisja lekarska nie miała możliwość zapoznać się z moim stanem zdrowia i dokonać szczegółowych badań.
Jestem w trakcie leczenia i moje leczenie nie zostało zakończone. Nie mogę przez to podjąć zatrudnienia.
Z uwagi na powyższe wniosłem o przedłużenia świadczenia rehabilitacyjnego po 14 grudnia 2020r., aby zdobyć środki na życie.
ZUS odmówił przyznania zasiłku bez uwzględnienia powyższej sytuacji.''

Mam wątpliwości czy oby na pewno powyższe argumenty przyczynią się pozytywnie do mojej sprawy? Dodam jeszcze że w decyzji nie ma mowy o tym jakoby komisja twierdziła że nie ma możliwości zapoznać się z moją sprawą.Jednocześnie ów radca doradził mi że optymalnym rozwiązaniem będzie ubieganie się o adwokata z urzędu który będzie mnie reprezentował w sprawie przeciwko zus przygotował mi wniosek zatytułowany WNIOSEK O ZWOLNIENIE OD KOSZTÓW SĄDOWYCH ORAZ USTANOWIENIE PEŁNOMOCNIKA Z URZĘDU.
Mario 13 jest off-line  
03-04-2021, 14:19  
ferdynat
Użytkownik
 
Posty: 81
Domyślnie RE: Orzecznictwo zdalne

Masz tutaj odwołanie:

https://forumprawne.org/zabezpieczen...kregowego.html

żaden radca lub adwokat nie jest potrzebny. Składasz odwołanie w Zus-ie który wydał zaskarżoną decyzje, na kopii przystawia tobie stempel. Jeden egzemplarz wraz z aktami zus przekazuję do właściwego sądu okręgowego.

Normalnych warunkach trwa to ok. 2 lata (okręg i apelacja).

Najważniejsze żebyś powołał w odwołaniu właściwego biegłego lub kilku, którzy ocenia twój stan zdrowia.
ferdynat jest off-line  
03-04-2021, 16:15  
ferdynat
Użytkownik
 
Posty: 81
Domyślnie RE: Orzecznictwo zdalne

Niech Pan przeczyta to:

https://wbrewzus.pl/jakie-koszty-pon...d-decyzji-zus/

Cyt.: Odwołanie od decyzji ZUS jest zwolnione z wszelkich opłat, strona wnosząca odwołanie od decyzji ZUS jest ustawowo zwolniona z obowiązku odprowadzania wpisu sądowego.

Zgodnie z art. 4779 § 1 K.p.c. Termin na złożenie odwołania od decyzji ZUS wynosi miesiąc, licząc od dnia doręczenia decyzji.
ferdynat jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nauczanie zdalne (odpowiedzi: 2) Witam Czy szkoła może narzucić 1 dzień w tygodniu naukę stacjonarną a w pozostałych zdalną?
§ Zdalne zgromadzenia? (odpowiedzi: 2) Dzień dobry. Jesteśmy firmą informatyczną i z powodów zaistniałej sytuacji pandemicznej postanowiliśmy stworzyć aplikację dającą możliwość zdalnej...
§ Posiedzenie zdalne (odpowiedzi: 0) Sprawa ma się tak. Sprawa rozwodowa bez orzekania o winie i brak małetnich miała odbyć się na dniach. Została odwołana ale jest możliwość złożenia...
§ Ocenianie zdalne z w f (odpowiedzi: 5) Mój syn dostał "dwójkę" za pracę w domu ????jak to możliwe ?? Oczywiście chodzi tu o druga klase podstawową
§ zlecenie zdalne (odpowiedzi: 2) Nie dawno dostałem coś takiego od klientki Podeśle jednak jpg.. bo nie mamy umowy.. i w sumie muszę mieć rawy jako podkładkę, że to moje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.