Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim - Forum Prawne

 

Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Witam Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten wątek,ale miałem problem gdzie to zrobić. W razie czego proszę o moderatora o odpowiednie przeniesieni tematu do odpowiedniego działu. Moja historia rozpoczęła się od forumowej znajomości ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Zamknięty temat
 
04-02-2018, 02:03  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Witam
Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten wątek,ale miałem problem gdzie to zrobić. W razie czego proszę o moderatora o odpowiednie przeniesieni tematu do odpowiedniego działu.
Moja historia rozpoczęła się od forumowej znajomości z pewnymi ludźmi,którzy jak widać okazali się dla mnie toksyczni.Nie będę się tu zagłębiał w dokładne szczegóły historii ,ale postanowione zostało że spróbujemy sił na własnym forum, które od podstaw założył kolega i do spółki mianował mnie administratorem,czego nie chciałem. W trakcie tworzenia forum wynikła masa konfliktów, nie potrafiliśmy się dogadać w niczym, co do finansowania forum, podejścia, zaangażowania itp.Prosiłem o zmianę statusu konta na usera co zostało zignorowane,sam też kilka razy to robiłem,ale właściciel forum ponownie przywracał mi status administratora, aż zablokował mi możliwość tego zmiany czy osunięcia konta/konflikt pogłębił się i postanowiłem opuścić forum. prosiłem o suniecie konta, nie postów .Chciałem po prostu by moje konto znikło z tego forum. moje prośby były całkowicie przez ekipę forum ignorowane. Postanowiłem ze w takim razie skoro mam taką możliwość osunę swoje tematy na forum ,których jestem autorem, czyli dnia 02.02.2018 usunąłem zawartość swoja z forum. Poniżej link do filmu który to pokazuje:
***mod***

Kolejnego dnia moja zawartość została przywrócona na forum, a dalsze prośby tym razem o usuniecie konta mojej zawartości ignorowane, zablokowano mi na forum dosłownie wszystko, nawet komunikator. Widnieję tylko na forum jako sztuczny administrator bez możliwości edycji nawet własnej zawartości która napisałem. Kolejne filmiki obrazują jak to wygląda. Ostatni pokazuje że nawet już komunikator na forum mam zablokowany:

Poniżej screenshoty jeszcze jak sprawa wygląda i jak jestem przez moderacje i administrację tego forum traktowany:

***mod***

Najzabawniejsze jest to że nie rozumiem postępowania tych ludzi w tej sprawie.To paranoja i Kuriozum. Tym bardziej ze sama członkini ekipy tego forum, mowa o @LadyInBlue na innym forum pisze ze jest za usuwaniem kont użytkownika danego forum czy serwisu jeśli jest takie jego życzenie. A tu nagle zwrot o 180'. Chcą mi chyba pokazać swoją .... i tu nie wiem,władzę czy głupotę?
Tutaj jej post :

***mod***

Pytanie moje brzmi co w takiej sytuacji powinienem zrobić i jakie mogę ewentualnie przedsięwziąć kroki prawne, by moje konto i teraz już i zawartość została z tego konta osunięta?
Tu zdjęcie pokazujące na liście moje prośby o usuniecie konta:
***mod***

Poniżej pokazuje Wam moje wiadomości wysłane do administracji forum po przywróceniu mojej usuniętej zawartości. jak jeszcze mogłem pisać na Shoutbox i wysyłać prywatne wiadomości :


***mod***

Tu pokazuje zmodyfikowany na szybko regulamin forum po godzinie od przywrócenia z kopii mojej zawartości, która usunąłem:***mod***

Z góry dziękuje za udzielona pomoc i porady.
Illidan jest off-line  
04-02-2018, 10:52  
mypetro
Zbanowany
 
Posty: 4.374
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Dlaczego nie możesz tak po prostu, po ludzku przestać się tam logować?
mypetro jest off-line  
04-02-2018, 10:58  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Przestałem się tam logować, ale oni wykorzystują moje konto i moja zawartość do promowania teraz swojego forum, czy jak to nazwać inaczej. Tego sobie już po prostu nie życzę, a dwa tak się nie postępuje raczej gdy ktoś prosi o usunięcie konta, a potem jego zawartosci. No bo jak inaczej określisz ich sposób postępowania teraz?
Illidan jest off-line  
04-02-2018, 11:12  
Regand
Praktyk
 
Regand na Forum Prawnym
 
Posty: 31.329
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Mała podpowiedz,
Nawet tutaj na naszym forum prawnym uzytkownik nie ma mozliwosci usuniecia tego co kiedys napisal. Konto usunie ale mądrosci na zawsze pozostana.
Po prostu nie ma jak prawnie tego zrobic.
Regand jest on-line  
04-02-2018, 11:30  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie

No dobrze, ale ale dlaczego konta nie usunęli? Zrobili że mnie sztuczną personę na swoim forum? Ja wiem ze usunięcie konta, to nie usunięcie zawartości. Ale skoro ja ją sam usunołem to jakim prawem ja ktoś przywraca? Tu każdy z was może wyedytowac post i napisać "Post do usunięcia", to wasze prawo? Tak? Ja już nic nie mogę zrobić.

A co z prawem autorskim w takim razie i z ustawą o ochronie danych osobowych? Też się tu w oparciu o to nic nie da zrobić?
Przepraszam moderatora, przyzwyczajenie z innych forów, gdzie posty się łączą automatycznie.
Illidan jest off-line  
14-03-2018, 01:01  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Nie chce podbijać tematu...ale nikt już nie ma żadnej rady , pomysłu? Co z prawem Autorskim? Skoro napisałem artykułu, które są moją własnością i nie życzę sobie by były one na tym forum zamieszczone to mogę domagać się ich usunięcia? Czy jest sens kontaktować się w takiej sprawie z prawnikiem, Kancelarią Prawną?
Illidan jest off-line  
14-03-2018, 01:37  
TomaszBogacki
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Również jestem ciekaw jak ma sie prawo do tego typu spraw, skoro ktoś jest autorem artykułów i nie życzy sobie, by były publikowane w danym miejscu,sam je usunął a ktoś wbrew niemu je przywraca i ignoruje prośby autora o usunięcie tych zawartości.
TomaszBogacki jest off-line  
14-03-2018, 07:14  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 36.892
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Cytat:
Napisał/a TomaszBogacki Zobacz post
... by były publikowane w danym miejscu, ...
Nie są publikowane. Po za tym temat był już omawiany na FP, proszę wykazać minimum własnej inicjatywy w poszukiwaniu odpowiedzi.
LeszsekS jest off-line  
17-03-2018, 00:59  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie

Nie są publikowane? To co jest twoim zdaniem publikacją? Publikacja na danym forum artykułu to nie Publikacja?
Temat był omawiany na nie jednym forum, nie tylko tu. Ja zanim napisałem swój sprawdziłem dokładnie podobne i nigdzie nie ma żadnych konkretów, nikt tak naprawdę nic nie wie. Postanowiłem napisać swój wątek by odświeżyć ogólny problem, tym bardziej że mój przypadek to już nie tylko usunięcie konta, ale i usuniecie mojej autorkiej zawartosci, a takiego wątku nigdzie podobnego nie spotkałem.

Także uwierz mi, szukam odpowiedzi na razie w sieci od miesiąca minimum i nie znajduję jej jak i u was czy na innym forum.
Może ktoś chociaż powi mi czy jest sens z tym iść do adwokata by ewentualnie założyć sprawę? Czy to ma sens i czy to jest grą warta świeczki i pieniędzy rzecz jasna?
Przepraszam za post pod postem, zapomniałem że tu się nie łączą automatycznie.
Illidan jest off-line  
17-03-2018, 10:04  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 36.892
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Cytat:
Napisał/a Illidan Zobacz post
Nie są publikowane? To co jest twoim zdaniem publikacją? ...
Zanim zaczniesz dyskutować zapoznaj sie ze znaczeniem terminu "publikacja", jesteś na Forum Prawnym a nie pod budką z piwem.

Poczytaj również o licencji domniemanej jak i o dyskusjach na forach.
LeszsekS jest off-line  
17-03-2018, 14:02  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie

No właśnie, dobrze zauważyłeś, jestem na forum prawnym, oczekuję fachowej porady, jestem laikiem i próbuję rozumować logicznie. Skoro masz jakieś konkretne uwagi to je napisz. Co to jest Publikacja zapoznam się.
Puki co bez urazy rozmowa z tobą to żadne konkrety a dyskusja właśnie pod budką z piwem.
Nie wiem czy Wikipedia to dobre żrodlo, ale według niej to moje artykuły to publikacja, dobrowolna, bo nie sprzedałem tych treści, ale wynika że jednak publikacja. Dlatego chciałem coś co jest moje usunąć z pewnego miejsca tylko. Ok, to lecimy dalej, teraz zapoznam z następnym zagadnieniem...
Domiemana. Licencja to jest wtedy gdy skądś odchodząc pozwalam korzystac z mojej zawartości gdzieś wyrażam na to zgodę. W tym przypadku nie wyraziłem, sam swoją zawartość skasowałem po czym bez mojej zgody została przywrucona. Więc tu jest złamanie prawa już, tak to rozumuję. Co do dyskusji na forach. Każde ma inne zasady, regulaminy, ale regulamin danego forum nie powinien stanowić aktu prawnego co komu wolno, skoro Administrator może sobie pod siebie pisać go jak mu się podoba, publikacje czy usuwanie kont powinny określać odpowiednią akty, regulacje prawne jak to jest chociażby w przypadku Facebook czy Google. Z tego co ja rozumiem regulamin określać powinien zasady korzystania z danego forum, uczestnictwa w nim tylko. Także...tak ja to widzę. W moim. Przypadku regulamin był edytowany przez administratora po przywruceniu moich tekstów tak z ciekawości.Wiec nie może coś takiego być żadna podstawa do tego by trzymać kogoś konto na siłę czy jego treści, tym bardziej że ja je skasowem. Regułamin jest jednostronny i każdy administrator może go zmieniać dowolnie jak mu w danej chwili pasuje.
Illidan jest off-line  
17-03-2018, 21:21  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 36.892
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Cytat:
Napisał/a Illidan Zobacz post
... Nie wiem czy Wikipedia to dobre żrodlo, ...
Nie na FP. "utworem opublikowanym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został zwielokrotniony i którego egzemplarze zostały udostępnione publicznie;" Art. 6. Prawo autorskie
Cytat:
Napisał/a Illidan Zobacz post
... Domiemana. Licencja to jest wtedy gdy skądś odchodząc pozwalam korzystac z mojej zawartości gdzieś wyrażam na to zgodę. ...
Mylisz się. Szukaj - "licencja domniemana", np. tutaj: https://forumprawne.org/prawo-autors...racodawce.html

PS.
W internecie rozpowszechnia się.
LeszsekS jest off-line  
18-03-2018, 00:58  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Cytat:
1) utworem opublikowanym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został zwielokrotniony i którego egzemplarze zostały udostępnione publicznie;
No dobrze,ale w myśl tego puntu ja mam te rzeczy udostępnione jeszcze na swojej stronie i innym forum,więc...jest zwielokrotniony,nie chce jedynie by nadal był na forum "MyITWorld".
Ok,podsumowujmy powoli...czyli jestem w tyłku i nic nie mogę zrobić z tym? Udanie się do Radcy prawnego,Adwokata z tym tez nie ma sensu?
Nie mam nawet na jakiej podstawie żądać usunięcia konta? Czyli wynika ze fora mogą robić wszystko jak im się podoba a użytkownicy nie mają żadnych praw,administratorzy mogą robić co chcą i regulaminy tworzyć i dostosowywać do danej chwili tak żeby było dla nich to korzystne?
Illidan jest off-line  
18-03-2018, 09:27  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 36.892
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Cytat:
Napisał/a Illidan Zobacz post
... i innym forum,więc...jest zwielokrotniony,...
Nie, nie jest. Jest rozpowszechniony. Czytaj przepisy prawne w całości i ze zrozumieniem, zwielokrotnienie jest związane z udostępnieniem egzemplarzy utworu.
Cytat:
Napisał/a Illidan Zobacz post
... Czyli wynika ze fora mogą robić wszystko jak im się podoba a użytkownicy nie mają żadnych praw,administratorzy mogą robić co chcą i regulaminy tworzyć i dostosowywać do danej chwili tak żeby było dla nich to korzystne?
Prosiłem przecież abyś poczytał dokładnie o licencji domniemanej oraz o forach dyskusyjnych. Temat tutaj był omawiany wielokrotnie.
LeszsekS jest off-line  
18-03-2018, 19:52  
Illidan
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Problem z osunięciem konta i zawartości swojej na nim

Uwierz mi próbuje to zrozumieć, sam przyznasz ze jest to zawiłe, ty widać przez swoje doświadczenie nie masz problemu już z prawidłową interpretacją tego,ja jako laik jak widzisz mam:
Cytat:
Nie, nie jest. Jest rozpowszechniony. Czytaj przepisy prawne w całości i ze zrozumieniem, zwielokrotnienie jest związane z udostępnieniem egzemplarzy utworu
.
Zwielokrotnienie jest związane z udostępnieniem egzemplarzy, czyli ...naprawdę można się w tym pogubić. Ja to rozumiem ze jednak jest udostępniony przez zwielokrotnienie.
Zapoznam się głębiej w wolnej chwili z tymi zagadnieniami. Poszukam też tematów na forum o których sugerujesz, bo tu na razie natrafiłem na jeden odnośnie usuwania kont z forum jak na razie. Wybacz, ale nie mam tez dużo czasu by czytać każdy temat od deski do deski ale postaram się przyjrzeć temu dogłębniej.
I jeszcze ostatnie pytanie które już zadałem?Mam szanse z tym coś zrobić udając się do radcy Prawnego, adwokata?
Puki co dziekuje Ci za poświęcony czas i wszystkie odpowiedzi.
Illidan jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problemy z zamknięciem konta PayPal. (odpowiedzi: 2) Witam. Ostatnio chciałem zamknąć konto PayPal. Moje konto było ograniczone, więc nie mogłem wypłacać pieniędzy. Na koncie PayPal mam 30 zł,...
§ Czy bank ma prawo grozić zamknięciem konta nierezydentowi? (odpowiedzi: 1) Czy jest zgodne z prawem unijnym aby bank zamknął konto wieloletniemu klientowi, Polakowi, który przestał być rezydentem (zamieszkiwać) w Polsce?...
§ Problem z usunięciem konta na portalu finansowym (odpowiedzi: 4) Witam Od kilku lat bawiłem się na finansowo. Pożyczałem pieniądze od innych ludzi tak samo jak ja innym pożyczałem. Niedawno miałem problem z...
§ Netia - problem z usunięciem konta netiaonline (odpowiedzi: 2) Witam Mam pytanie chodzi mi o to że zrezygnowałem z usług neti telefon i internet teraz mam niezależnego operatora od kabli orange który ma swój...
§ Osunięcie ziemi - odszkodowanie (odpowiedzi: 3) Mam pytanie do osób które znają się na sprawach ubezpieczeniowych. w dniu 08.01.2011 r. zawarta została umowa ubezpieczenia domu w PZU, pół roku...
§ Problem z usunięciem konta !! Pilne ! (odpowiedzi: 14) Niedawno, próbując usunąć konta ( dwa ) na serwisie Allegro dostałem wiadomość o takiej treści "Informujemy, że konto o nazwie agusia nie może...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.