Agent a OWCA a świadczenie wyrównawcze

  • Autor wątku Autor wątku Krzysztofpi
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
K

Krzysztofpi

Nowy użytkownik
Dołączył
11.2022
Odpowiedzi
1
Dzień dobry.
Jestem nowym użytkownikiem, przeszukując forum nie znalazłem odpowiedzi na powyższy temat i bardzo zależy mi na znalezieniu odpowiedzi na pytanie.

Mianowicie, jak to jest z wypłata świadczenia wyrównawczego dla OWCA?

Temat jest następujący:

OWCA (osoba wykonująca czynności agencyjne) a może dokładniej OFWCA (osoba fizyczna wykonująca czynności agencyjne) a Agent a świadczenie wyrównawcze.

Jeśli jestem osobą zatrudnioną przez Multiagencję na umowę świadczenia usług agencyjnych to czy w rozumieniu kodeksu cywilnego ta Multiagencja jest "Agentem" i nie należy się mi, jako OWCY, świadczenie wyrównawcze?
Oczywiście biorąc pod uwagę pełny tekst Art. 764(3)

Czy może są jakies Orzeczenia Sądu które interpretują słowo Agent = OWCA


Rozumiem przypadek kiedy jest relacja Agent a konkretne Towarzystwo Ubezpieczeniowe ale jak to jest z Multiagencją a osobami w niej zatrudnionymi? Czy im nie należy się świadczenie wyrównawcze, skoro wykonywały taką sama pracę jak Agent dla konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
Powrót
Góra