art. 200b kk

  • Autor wątku Autor wątku cham 01
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
C

cham 01

Użytkownik
Dołączył
01.2012
Odpowiedzi
66
Ostatnio emocje wzbudziły wyznania pani Marii Czubaszek, iż dokonała swego czasu dwóch aborcji.
Mam więc takie prawne pytanie.
Czy gdyby pani Maria Czubaszek wyznała w publicznym wywiadzie, że jako dwunastoletnia dziewczynka uprawiała seks ze straszym mężczyzną i bardzo miło wspomina ten romans, to czy by mogła zostać oskarżona o pochwalanie czynów o charakterze pedofilskim?
 
Nie, ponieważ 12 letnie dziecko nie odpowiada za przestępstwo, nawet jeśliby zrobiła 2 razy gorsze rzeczy... Odpowiedzialność karna zaczyna się od 13.roku życia (w momencie ich ukończenia można mieć sprawę sądową.)
 
Nie można tego nazwać odpowiedzialnością karną sensu stricte. W rozumieniu Kodeksu karnego, odpowiedzialność za przestępstwa "zaczyna się" od 17 roku życia, a w określonych przypadkach - od 15.

Nieletni, który popełnił czyn karalny po ukończeniu 13 lat ale nie ukończył lat 17 podlega sądowi rodzinnemu, który opiera się na ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich (art. 1 §1 pkt. 2).
 
Chodzi o to , że DZISIAJ 70 letnia Maria Czubaszek by powiedziała w publicznym wywiadzie dla telewizji , że dobrze jej było w związku ze starszym mężczyzną kiedy miała 12 lat, że uprawiała z nim seks i było fajnie.
Więc pochwalałaby zachowania o charakterze pedofilskim mówiąc takie rzeczy.
A pochwalania publicznego zabrania art.200b kk.

Gdyby powiedziała , że ma traumę do dzisiaj i korzysta z pomocy psychiatry to by było OK.
Ale czy mogłaby powiedzieć, że jej się to podobało?
 
Czy gdyby pani Maria Czubaszek wyznała w publicznym wywiadzie, że jako dwunastoletnia dziewczynka uprawiała seks ze straszym mężczyzną i bardzo miło wspomina ten romans, to czy by mogła zostać oskarżona o pochwalanie czynów o charakterze pedofilskim?

Jasne, że tak, dlatego to jest dyskryminujące prawo. Tym bardziej krzywdzące, że będzie to dyskryminacja ofiary. Każdy człowiek może swoje przeżycia erotyczne opublikować, tylko usatysfakcjonowana "ofiara" pedofila nie może.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra