Budowa altanki na działce rolnej.

gelo76

New member
Witam wszystkich,
mam następujący problem, mam działkę rolną, pow. 96 arów ( 1,16ha przeliczeniowego), ziemia klasy IIIA,IIIB, IVA, IVB, mniej więcej po połowie III i IV klasa.
Na działce nie ma zabudowań, w gminie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, wystąpiłem o warunki zabudowy dostałem odpowiedź pozytywną. Budowę planuje dopiero za jakieś 5 lat.
Postanowiłem na działce na razie postawić altankę murowaną, wyszukałem projekt i zgłosiłem tą chęć do starostwa.
Dzisiaj dostałem decyzję odmowną, starostwo powołuję się, że teren w PZP z 2001 roku jest oznaczony jako RP, czyli teren z podstawowym przeznaczeniem pod użytkowanie rolnicze - uprawy polowe.
Powołują się na art. 30 ust. 6 pkt. 2 - prawa budowlanego.
Oczywiście chcę się odwołać i w związku z tym mam pytania:
- Nie rozumiem podstawowej kwestii, skoro w gminie nie ma aktualnego PZP, to jak mogą decyzję opierać na nieważnym PZP z 2001 roku?
- Podejrzewam, że starostwo mój wniosek opierało na art. 29 ust.1 pkt.1 w odwołaniu chciałbym się powołać na art. 29 ust.1 pkt. 2, czy to odniesie skutek?
- w odwołaniu chciałbym uzasadnić, że altanka ma wspomagać produkcję rolną, chcę tam trzymać narzędzia oraz móc się schronić przed słońcem, deszczem, odpocząć w czasie prac rolnych, czy to odniesie skutek?
- podobno od stycznia 2009 łatwiej można zabudować grunty klasy IV, czy mógłbym to wykorzystać w sprawie altanki?
- w decyzji jest informacja, że odwołanie ma być skierowane do wojewody, może lepiej skierować do Samorządowego Organu Odwoławczego?

Proszę bardzo o pomoc.
Z góry dziękuje.
 
Też chciałem postawić taki gospodarczy na działce rolnej gdzie nie ma Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
Według informacji które zebrałem trzeba by najpierw wystąpić o warunki zabudowy do gminy a później do starostwa o pozwolenie.
Tak na zdrowy rozsądek to jeśli ziemia jest przeznaczona na uprawy to nie na budowę -takie moje zdanie ale mogę się mylić.
 
Powrót
Góra