E-sąd - sprostowanie pozwu w postępowaniu upominawczym

  • Autor wątku Autor wątku Dominica
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
D

Dominica

Nowy użytkownik
Dołączył
03.2006
Odpowiedzi
20
Jestem pracownikiem Spółki Jawnej, której jeden z Klientów nie zapłacił za fakturę VAT. Przygotowałam i złożyłam pozew przez e-sąd w postępowaniu upominawczym o zapłatę tej zaległej faktury, jednak pomyliłam się w pozwie i źle wpisałam kwotę zaległych odsetek, zamiast 290,93zł wpisałam 230,93zł.
E-sąd odpisał, że wątpliwości budzi ta kwota i przekazuje sprawę do rozpoznania sądowi właściwości ogólnej pozwanego.
Z tego co mi się wydaje powinnam do tego Sądu tradycyjnego napisać teraz sprostowanie pozwu i poprosić o zmianę żądanej przez nas kwoty roszczenia?
Czy powinnam teraz do tego Sądu tradycyjnego przesłać również dokumenty, czyli kopie faktury VAT, wezwania do zapłaty, kopii pistu przewozowego itp. ?
 
Sąd wezwie Was do uzupełnienia ewentualnych braków formalnych ale wcześniej możecie złożyć dokumenty o których Pani pisze.
 
A te sprostowanie pozwu też lepiej napisać, że kwota odsetek była błędnie wpisana?
 
Złóż pismo procesowe wnioskodawcy w którym skorygujesz pozew.
 
Powrót
Góra