Leczenie na terenie UE

  • Autor wątku Autor wątku angelene
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A

angelene

Nowy użytkownik
Dołączył
02.2011
Odpowiedzi
2
Witam,
od prawie 6 lat pracuję w Irlandii cały czas zatrudniona w jednej firmie mam umowę na czas nieokreślony. W najbliższym czasie czeka mnie drobny lecz wymagający późniejszej kontroli (około 3 - 4 tygodni) zabieg chirurgiczny. Ponieważ nie posiadam karty medycznej uprawniającej do zniżki chciałabym wykonać go w Polsce. Struje mną kilka powodów między innymi koszty zabiegu i zaufanie do mojego lekarza z Polski.
Czy mój pracodawca może odmówić mi wolnego z tego powodu i czy może zwolnić mnie z pracy? I czy są jakieś przepisy, którymi mogę się bronić w razie konfrontacji? Firma w której pracuje ma dość restrykcyjną politykę w takich przypadkach.
Dziękuję za pomoc
 
Po pierwsze jakby cię zwolnił pracodawca to po takim okresie należy Ci się odprawa,,po drugie zawsze możesz wziąśc urlop płaty lub bezpłatny,,po za tym zawsze możesz iść do lekarza i mówisz co i jak jaka sprawa i dostajesz chorobowe,(w tym przypadku nie może cię zwolnic),ale skoro jestes tak długo w jednej firmie to myślę że pracodawca zrozumie twoją sytuację
 
No właśnie z tym urlopem jest problem. Ciężko dostać jakikolwiek urlop bo firma ma teraz dużo zleceń i na prośbę o urlop bezpłatny najczęściej słyszymy "NIE" a płatny jest przymusowy o określonych terminach bo wtedy zamykają całą fabrykę i nie trwają one dłużej niż dwa tygodnie.
 
To trochę ja obóz pracy,to jedynie moim zdaniem tylko do lekarza iść,a może jak masz jakiegoś znajomego lekarza to może skierowanie by Ci dał że musisz ten zabieg zrobić ..
 
Sorki ale dziwne pytanie-nie przyjdziesz do pracy bo pojedziesz na zabieg do Polski i czy istnieja przepisy które wstawia się za Tobą.Po prostu zrobisz ukłon dla pracodawcy i porzucisz prace i zapomnij o odprawie.Co innego jak będziesz miał zwolnienie lekarskie od GP i w tym czasie wyskok do Polski .
 
do GP po zwolnienie i do polski-moznz tak...
jesli nie masz MC to mozesz zrobic zabieg w irlandii i odopisac sobie to od podadku chyba forma med-1 ma to sens jesli zabieg kosztuje wiecej niz 300e.dodatkowo zostajac w irlandii bedziesz miala co tydzien chorobowe.
pracodawca nie moze cie zwolnic jesli jestes chora i masz zwolnienie od GP.Jesli to zrobi to odrazu do sadu pracy.
 
Powrót
Góra