Mandat SKM

  • Autor wątku Autor wątku Test01
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
T

Test01

Nowy użytkownik
Dołączył
01.2014
Odpowiedzi
2
Witam w pośpiechu kupując bilet w automacie przez przypadek wybrałem bilet z ulgą handlową która wynosi 50% czyli tyle samo ile wynosi ulga studencka. Istnieje jakaś możliwość aby się odwołać?
 
Jeśli faktycznie bilet który posiadałeś jest tej samej wartości jaki powinieneś posiadać, to moim zdaniem należy napisać reklamację. Poszukaj podobnych tematów, dowiesz się co należy dokładnie napisać.
 
Ulga studencka wynosi 51%, więc wbrew pozorom to nie jest tyle samo, co przy uldze handlowej 50%.

Przepis prawny:
Ustawa z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego

Art 4
4a. Do ulgi 51% przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podstawie biletów jednorazowych, są uprawnieni studenci do ukończenia 26 roku życia; osobom, które ukończyły studia pierwszego stopnia przysługuje to prawo do dnia 31 października roku, w którym ukończyły te studia.
 
Powrót
Góra