'metoda' na radar

  • Autor wątku Autor wątku petey500
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
P

petey500

Użytkownik
Dołączył
07.2005
Odpowiedzi
71
Witam,
na czysto rozrywkowej stronie joemonster.org znalazlem taki oto interesujacy 'instruktaz', wiem ze zgodnie z charakterem tejze strony i ten tekst powinien byc potraktowany z dystansem, ale chcialbym aby zarowno praktycy jak i teoretycy prawa tu zagladajacy napisali co o nim mysla i co w nim napewno 'jest nie tak'.
Wklejam caly artykul w poscie nizej, gdyz tu sie juz nie zmiesci, a tu prosze link do niego:

http://www.joemonster.org/art/7885/Spos ... e-radarowa

Pozdrawiam.
 
Co zrobić jak złapią Cię na radar? Oto drobna podpowiedź...

W razie zatrzymania z radarem:

Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów (zasada główna).

1. - prosimy o legalizację radaru (udajemy, że dokładnie czytamy, bo na 100% jest OK)


2. - zgłaszamy małą uwagę - "Panie Poruczniku (grzecznie - niezależnie od stopnia policjanci to lubią) - ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje, ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego - dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika" - mówimy dalej:

- "Widzi Pan - zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy, łącznie z zasilaniem, jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V. Proszę, więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.
- oczywiście taki dokument nie istnieje. - Sprawia trafia więc do Sądu Grodzkiego

3. - w tzw. międzyczasie piszemy do Głównego Urzędu Miar i Wag - pismo "zapytanie", w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego (np. wagi) ma wpływ na wynik pomiaru. Dostajemy odpowiedź- "oczywiście, że tak" oraz pouczenie, że: "jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej "a wiec urządzenia pomiarowego", które ma legalizacje, natomiast bateria lub akumulator "legalizacji nie posiada" to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem, ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie i podlega karze,

4. - na naszej sprawie pokazujemy odpowiedz z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd by nie wymierzał kary grzywny "Panu Porucznikowi" za posługiwanie się urządzeniem pomiarowym, które nie posiada legalizacji.
 
poprosze o link w takim razie, gdzy nie moge znalezc.
 
został skasowany automatycznie, a czy da się odzyskać to pytanie do admina.
 
Panie Poruczniku :?: Nie zauważyłam,żeby policjanci lubili mylenie stopni.Trzeba się ładnie uśmiechnąć,zamrugać rzęsami,obiecać poprawę i już.Ale to tylko wyjście dla kobiet.Panowie muszą wymyślać takie kombinacje alpejskie...przykro mi :wink:
 
hehe- stosuj.... stosuj ten "instruktaż" ...- to dobry sposób ,aby najpierw rozsmieszyć ,a później wkurzyć policjanta..:), i zwykła kontrola zamiast trwać 10-15 min będzie trwała np. 2h.. :wink: - można przecież podjechać z toba na Komisariat aby dokonać kontroli osobistej ciebie i współpasażerów...,sprawdzić czy masz cale i kompletne wyposażenie pojazdu.. , czy np. gaśnica posiada ważną datę ważności, mozna ściagnąc na miejsce WRD aby sprawdzili stan techniczny pojazdu (bo przecież np. coś w nim stuka...) i wiele innych rzeczy... :evil:

ps. zresztą jesli nie zgadzasz sie z nałozonym mandatem (bo uważasz że pomiar był nieprawidlowy z różnych powodów) zawsze możesz go nie przyjąc i w Sądzie dochodzić swoich racji... i tak pewnie by sie to skończyło..:P- policjant by odstąpił od ukarania cię mandatem tylko skierował od razu wniosek do Sądu..:)
 
Widać jak łatwo można zmanipulować ludzi przez internet. Sprawdził chociaż ktoś podstawy prawne przytoczone w tej metodzie?

Bo pierwszy raz widze ustawę o miarach i wagach, jak już to ustawę o miarach i próżno tam szukać artykułu 63. O urzędzie takim też nie słyszałem.

Pozatym jeśli nawet zastosowac ustawę o miarach to i tak argument wyssany z palca, bo wystarczy w takim wypadku legalizacja samego urzadzenia pomiarowego, urzadzenia dodatkowe sa sprawdzane przy tym również. Określa to ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 20 stycznia 2004 r. w sprawie wymagań metrologicznych, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym. Mowa jest tam o zespole zasilającym, który również podlega kontroli i sprawdzeniu przy przyznaniu legalizacji.
 
Bo pierwszy raz widze ustawę o miarach i wagach, jak już to ustawę o miarach i próżno tam szukać artykułu 63. O urzędzie takim też nie słyszałem

no fakt
waga to tez miara
 
Powrót
Góra