Oszustwa w serwisie, włamania i kradzież kont użytkowników.

  • Autor wątku Autor wątku Rangy
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
R

Rangy

Nowy użytkownik
Dołączył
09.2017
Odpowiedzi
5
Cześć. Mamy taką sytuację w serwisie pod którym działa gra online, że jedna osoba o dynamicznym IP, ale host ten sam (Vectra) oszukuje ludzi pod pretekstem wykonania usługi za korzyści w grze, koniec końców włamuje im się na konta i zmienia dane do logowania etc.

Również ten użytkownik stosował zagrywki typu phishing, ale na komunikatorze zewnętrznym.

Niestety nie wszystkich się da uchronić, a proceder trwa od kilku miesięcy. Czy da się coś w tej sprawie zrobić?
 
Ostatnia edycja:
Dobrze, ale co potrzeba aby donieść takie rzeczy? Czy wystarczą IP logowań oraz zdjęcia rozmów, tudzież podszywanie się pod jednego z administratorów serwisu? Mam IP logowań na inne konta oraz doniesienia użytkowników.
 
zgłoszenia musi dokonać osoba poszkodowana. Ty też zostałeś oszukany?
 
Niestety nie. Jestem administratorem serwisu, który w tej sprawie działa.
 
Zglasza osoba ktora czuje sie poszkodowana, wtedy policja sie zglosi po ciebie po IP i na tej podstawie do dostawcy internetowego po dane klienta.
 
Powrót
Góra