potrącenie ustawowe

  • Autor wątku Autor wątku Adam150
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A

Adam150

ja jako wierzyciel prowasze egzekucje przeciwko dłużnikowi sprawa u komornika. (kwota 10.000zł)

w miedzy czasie mój dłużnik otrzymał klauzule iż ja jestem mu winny (kwota 1.600zł) z innego tytułu.

po tym fakcie ja jako wierzyciel wysłałem pismo do dłużnika i oświadczyłem iż potrącam ustawo z swojego zadłużenia kwote która ja jestem mu winny (1.600zł)
o tym fakcie również poinformowałem komornika

czy ja teraz mogę wystosował powództwo przeciwegzekucyjne aby pozbawić tytułu wykonawczego? (dowód: oświadzczenie ustawowe)

boję się jeśli tego teraz nie zrobie to w niedalekiej przyszłości mój Dłużnik (Wierzyciel dla kwoty 1600) zaniesie klauzule do komornika, i wyezekwuje odemnie 1600zł a sam jest nie wypłacalny
 
Możesz ale musisz się liczyć z obciążeniem kosztami procesu jeśli przy pierwszej czynności przeciwnik uzna powództwo gdyż obecnie nie dał powodu do wytoczenia sprawy.
 
Powrót
Góra