Prawo autorskie do zdjęć

  • Autor wątku Autor wątku akan
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
A

akan

Nowy użytkownik
Dołączył
03.2010
Odpowiedzi
2
Witam

Czy osoba która robiła zdjęcia mojego jaszczura (legwan zielony) może je uznać za swoje i sprzedać fotki z moim zwierzakiem bez mojej zgody?
Bardzo proszę o odpowiedź
 
Czy to jest problem natury prawnej?

Zdjęcia robione przez fotografa są jego własności, a ponadto przysługuje mu ochrona na gruncie prawa autorskiego;
 
To wiem ale znajomy nie jest fotografem, zajmuje się zoologią. Napisał artykuł o legwanach który opublikuje pewna gazeta. Dodatkowo chce sprzedać foty mojego gada, a ja nie chcę aby mój zwierzak trafił do gazety.Czy w tej sprawie nie mam nic do powiedzenia?Chcę jeszcze napisać, że zdjęcia były robione na moja prośbę do użytku własnego
 
Nie musi być fotografem, aby jego prace mogły zostać uznane za utwór. W tym konkretnym przypadku nie da się nic zrobić, z punktu widzenia prawnego ma całkowitą możliwość publikacji takich prac. Zwierzęciu jako takiemu nie przysługuje prawo do... ochrony wizerunku :)
 
Powrót
Góra