Pytanie o urlop

  • Autor wątku Autor wątku zzzzzzzzzz
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Z

zzzzzzzzzz

Nowy użytkownik
Dołączył
06.2012
Odpowiedzi
3
Witam wszytkich, na poczatku opisze swoja sytuacje: pracuje w niemczech na umowie ktora podpisalem na rok, pierwsze pol roku jest okresem probnym po ktorym przysluguje mi 26 dni urlopu,prace zaczalem w polowie kwietnia i mialem zamiar zostac w niemczech na stale, niestety plany sie zmienily i musze na wrzesien wracac do szkoly, wracajac we wrzesniu bede mial przepracowane 4,5 miesiaca, czy beda mogl sie upominac o wyplacenie pieniadzy za niewykorzystany urlop mimo ze nie minelo pol roku?
Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 
W Niemczech jest zasada ze urlop w formie wolnego ma priorytet nad wyplata ekwiwalentu pienieznego.
Najprawdopodobniej bedzie tak, ze wylicza ci przyslugujacy urlop za te 4 miesiace, czyli 9-10 dni urlopu i jesli umowa formalnie sie bedzie konczyc (pamietaj o wypowiedzeniu, ktore jest wymagane nawet na okresie probnym!) 15 wrzesnia, to bedziesz faktycznie pracowac do 5 wrzesnia, potem wolne od pracy, ale ciagle jeszcze umowa o prace w sensie prawnym do 15 wrzesnia
 
a zeby mi wyplaciil musze jakies dokumenty skladac? i ile przed odejsciem musze dac wypowiedzenie?
 
Na ile przed odejsciem musisz dac wypowiedzenie jest napisane w twojej umowie pracy. Na okresie probnym z reguly 2 tygodnie wczeniej.

Zeby ci wyplacili urlop, to musisz o tym po prostu porozmawiac z pracodawca, ale jak pisalem, jak on bedzie wolal ci dac urlop zamiast pieniedzy, to nie mozesz go zmusic do wyplacania kasy.
 
Powrót
Góra