Renta rodzinna, a graniczna kwota przychodu powodująca jej zmniejszenie

  • Autor wątku Autor wątku warzywko32
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
W

warzywko32

Nowy użytkownik
Dołączył
01.2020
Odpowiedzi
15
Cześć,

pobieram rentę rodzinną z Zakładu Emerytalno-Rentownego MSWiA. Jednocześnie jestem studentem (wiek 25 lat) i pracuję na umowę zlecenie.

Zawsze myślałem, że muszę pilnować tego ile zarabiam, żeby nie przekroczyć 70% granicznej kwoty przychodu, aby moje świadczenie nie zostało obniżone.

Akurat w tym roku jest taka możliwość, więc zacząłem się tym tematem bardziej interesować i przeglądając stronę ZER MSWiA natknąłem się na pewną informację:

"Do przychodów mających wpływ na zawieszenie lub zmniejszenie świadczeń emerytalno-rentowych NIE WLICZA SIĘ natomiast przychodów uzyskiwanych z tytułu wykonywania pracy zarobkowej nieobjętej obowiązkowymi ubezpieczeniami społecznymi. Przychody nieobjęte obowiązkiem ubezpieczeń społecznych, a tym samym nieuwzględniane przy ustalaniu przychodu wpływającego na zawieszenie lub zmniejszenie świadczeń, to w szczególności przychody osiągnięte z tytułu:

*wykonywania pracy na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo współpracy z osobą wykonującą takie umowy, przez ucznia szkoły ponadpodstawowej lub studenta - do ukończenia 26 roku życia." (źródło: http://zer.mswia.gov.pl/zer/informa...ncistow-osiagajacych-dodatkowe-przychody.html)

Czy mam zatem rozumieć, że jako, że jestem studentem i pracuję na umowę zlecenie to ograniczenie tego ile mogę sobie dorobić mnie nie dotyczy? I mogę przekroczyć sumę 70%przeciętnych miesięcznych zarobków bez żadnych konsekwencji powodujących zmniejszenie świadczenia rentowego?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że sprawa jest oczywista i limity zarobku mnie NIE dotyczą, ale mimo wszystko wolę usłyszeć też potwierdzenie od kogoś z Was.
 
Powrót
Góra