Sprzedaż serwisu a dane osobowe użytkowników

  • Autor wątku Autor wątku MWL
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
M

MWL

Nowy użytkownik
Dołączył
09.2018
Odpowiedzi
3
Dzień dobry.

Planuję sprzedaż serwisu ogłoszeniowego, z ogłoszeniami o pracy. Serwis ten składa się na aplikację, domenę, know-how oraz w szczególności bazę danych, zawierającą dane osobowe przedsiębiorców, oraz kandydatów.

Umowa z użytkownikami została podpisana za pomocą zaakceptowania regulaminu, w którym wskazany jest właściciel, oraz zapis mówiący o możliwości jego zmiany.

Kupujący serwis, uważa, że wystarczające jest tutaj poinformowanie użytkowników o zmianie regulaminu, gdzie zmianie ulegnie właściciel.

Z mojej perspektywy, jest to jednak sprzedaż bazy danych, co może być nie do końca zgodne z RODO.

Jak ostatecznie wygląda sprawa? Czy sprzedaż takiej bazy, w ramach serwisu który został zaakceptowany przez użytkowników jest zgodna z prawem i możliwa? Czy w takiej sytuacji należy podjąć jakieś procedury prawne? Jak w sposób legalny rozwiązać ten problem?
 
Tu jest kilka zagadnień - np. czy robić to jako zbycie przedsiębiorstwa.

Na pewno należy poinformować o zmianie tożsamości administratora danych - nie byłoby tego problemu np. przy zbyciu udziałów w spółce która jest właścicielem serwisu.

Czy podstawa prawna do przetwarzania danych jest właściwa, ważna itd to odrębny temat.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź i doceniam to!

corporate'owiec napisał:
Tu jest kilka zagadnień - np. czy robić to jako zbycie przedsiębiorstwa.

W grę wchodzi nie tyle sprzedaż całego przedsiębiorstwa co najwyżej jego zorganizowanej części (ZCP). Osoba kupująca, sugeruje jednak, że można sprzedać poszczególne składniki, bez sprzedaży ZCP.

Czy można legalnie sprzedaż bazę danych osobowych wraz z takim serwisem, by zachować ciągłość dostarczania usługi?

corporate'owiec napisał:
Czy podstawa prawna do przetwarzania danych jest właściwa, ważna itd to odrębny temat.

Podstawą prawną jest dostarczanie usług klientom w sposób ciągły, czyli niezbędność do wykonania umowy o świadczenie usług zgodnie z Regulaminem (art. 6 ust. 1 lit. b RODO). Chyba to byłoby uzasadnione? Ale nie jestem całkiem pewien...
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra