zasiłek chorobowy - brak decyzji a zasiłek wypłacony

  • Autor wątku Autor wątku marzena7711
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
M

marzena7711

Użytkownik
Dołączył
08.2007
Odpowiedzi
59
Sprawa dotyczy zasiłku chorobowego wypłacanego przedsiębiorcy przez ZUS. Nie wiem czy taka jest powszechna praktyka, ale mój ZUS jak wypłaca zasiłek chorobowy to nie wydaje żadnej decyzji (a przynajmniej nic nie doręcza) - dokonuje jedynie przelewu. Nie zgadzam się z wysokością zasiłku przelanego przez ZUS, ale że nie mam decyzji to nie wiem co i jak powinnam skarżyć.
Ma ktoś jakąś radę?
 
Co to za bzdura o jakimś doręczaniu decyzji przez ZUS? Pierwsze słyszę. Jak masz PUE, to w tabelce "zasiłki" pojawia się data decyzji czy dostaniesz zasiłek czy nie, ale ZUS nie "doręcza" żadnej decyzji...no chyba że negatywną.
 
Jeżeli nie zgadzasz się z wysokością wypłaconego zasiłku napisz do ZUS pismo o wydanie decyzji ustalającej jego wysokość.
 
Kto ustala wysokość zasiłku ZUS czy pracodawca? Czy zasiłek chorobowy jest tak samo liczony jak macierzyński?
 
Powrót
Góra