w pkt 7 proszę wpisać: Pozwany wnosi o oddalenie powództwa w całości z uwagi na przedawnienie roszczeń dochodzonych przez powoda.
pkt 8
Pozwany wnosi o zasądzenie na jego rzecz kosztów procesu według norm przypisanych.
pkt 9
W uzasadnieniu proszę opisać stan faktyczny (kiedy Pan dostał faktury, za usługi świadczone w jakim okresie, etc. krótko i zwięźle). Wskazać, że termin płatności faktur upłynął ponad 10 lat temu, wobec tego roszczenie jest oczywiście bezzasadne, gdyż uległo przedawnieniu.
pkt 10
Jeżeli ma pan jeszcze te faktury lub monity proszę je wpisać w rubrykę dowód 10.1.1 i w rubrykę 10.1.2 roszczenie jest przedawnione, i dołączyć do sprzeciwu.
PROSZĘ KONIECZNIE PAMIĘTAĆ O:
1. wniesieniu sprzeciwu w terminie,
2. wniesieniu sprzeciwu w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach (z ew. załącznikami), z których każdy powinien być własnoręcznie podpisany,
3. w sprzeciwie określić czy zaskarża się nakaz w całości lub w części (w tym wypadku w całości)
W przeciwnym razie nakaz się uprawomocni i będzie miał moc prawomocnego wyroku sądowego. Nakaz ma nadawaną także z urzędu klauzule wykonalności.
Mama nadzieje, że o niczym nie zapomniałem. Czeka Pana jeszcze rozprawa sądowa, ale sprawa wygląda na prostą.
Powodzenia.