M
matti07
Nowy użytkownik
- Dołączył
- 12.2017
- Odpowiedzi
- 16
Witam, wiem, że temat był już wałkowany wielokrotnie , szczególnie tej firmy i przejrzałem sobie różne posty na ten temat ale każda sprawa jest nieco inna dlatego też mam kilka pytań;
Niedawno otrzymałem pismo od tej firmy zatytułowane wezwanie do zapłaty;
" działającw imieniu GPM videxus Sa przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego wzywam do zapłaty należności,dotyczy mandatu pkp ;
Wierzytelność została zasądzona prawomocnym nakazem zapłaty sygn akt..."
List przyszedł zwykły, nie polecony; Wiem , że radzicie, żeby nie kontaktować się z takimi firmami i tak tez zrobiłem;
Pierwsze co zrobiłem, to zadzwoniłem do sądu z zapytaniem o sprawę, podając sygnaturę akt;
Pani się roześmiała, mówiąc mi, że sprawa jest z roku 2001 i u nich już jest zarchiwizowana, żeby dzwonić do tej firmy, bo pkp wyprzedaje stare długi i nie ja pierwszy, ale że nic nie może mi pomóc, bo już tej sprawy niema;
Ja w 2001 r miałem lat 18, nie przypominam sobie żadnego mandatu pkp, zmienilem adres, nic z sądu nie dostałem od tego czasu;
Wg mnie dług jest przedawniony, jeśli sprawa sądowa była 16 lat temu;
Czyli co teraz mam robić ? Czy ta firma może oddać sprawę do komornika ?
Bo z tego co czytałem w innych podobnych tematach to może no i ja chciałbym uniknąc dodatkowych kłopotów pt zajęcie rachunku, pismo do pracodawcy itd;
Więc może lepiej napisać do tej firmy z prośbą o przesłanie informacji tzn skąd ta kwota ( ponad 500 zł) ,o przesłanie mi nakazu zapłaty oraz powołać się na przedawnienie ?????
Chciałbym po prostu uprzedzić niepotrzebne zamieszanie z komornikiem;
Czy jest warto pisać ? Jeśli tak to co mam napisać ? Pomóżcie proszę; Ja nigdy nie byłem w takiej sytuacji;
Z góry dziękuję
Niedawno otrzymałem pismo od tej firmy zatytułowane wezwanie do zapłaty;
" działającw imieniu GPM videxus Sa przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego wzywam do zapłaty należności,dotyczy mandatu pkp ;
Wierzytelność została zasądzona prawomocnym nakazem zapłaty sygn akt..."
List przyszedł zwykły, nie polecony; Wiem , że radzicie, żeby nie kontaktować się z takimi firmami i tak tez zrobiłem;
Pierwsze co zrobiłem, to zadzwoniłem do sądu z zapytaniem o sprawę, podając sygnaturę akt;
Pani się roześmiała, mówiąc mi, że sprawa jest z roku 2001 i u nich już jest zarchiwizowana, żeby dzwonić do tej firmy, bo pkp wyprzedaje stare długi i nie ja pierwszy, ale że nic nie może mi pomóc, bo już tej sprawy niema;
Ja w 2001 r miałem lat 18, nie przypominam sobie żadnego mandatu pkp, zmienilem adres, nic z sądu nie dostałem od tego czasu;
Wg mnie dług jest przedawniony, jeśli sprawa sądowa była 16 lat temu;
Czyli co teraz mam robić ? Czy ta firma może oddać sprawę do komornika ?
Bo z tego co czytałem w innych podobnych tematach to może no i ja chciałbym uniknąc dodatkowych kłopotów pt zajęcie rachunku, pismo do pracodawcy itd;
Więc może lepiej napisać do tej firmy z prośbą o przesłanie informacji tzn skąd ta kwota ( ponad 500 zł) ,o przesłanie mi nakazu zapłaty oraz powołać się na przedawnienie ?????
Chciałbym po prostu uprzedzić niepotrzebne zamieszanie z komornikiem;
Czy jest warto pisać ? Jeśli tak to co mam napisać ? Pomóżcie proszę; Ja nigdy nie byłem w takiej sytuacji;
Z góry dziękuję