zapalniczka pistolet

  • Autor wątku Autor wątku armather
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Jeżeli będziesz je tylko nosił za paskiem, to nikt się o tym nie dowie, wiec nie rozumiem do czego zmierzasz, a jeżeli będziesz używał go w niewłaściwy sposób, to za jaj i na latarnie.
 
Sądzę że sprawa wygląda tak ( jak z noszeniem np: plastykowej repliki katany na plecach czy styropianowego baseballa ): nosić możesz - masz prawo.
Policjanci będą zatrzymywać Cię w celu ustalenia czy rzeczona zapalniczka jest istotnie zapalniczką - moga i będa czynić to zapewne nader często - mają nie tylko prawo ale i obowiązek. Mało tego, w pewnych okolicznościach może to nawet być dla Ciebie niebezpieczne - skoro zapalniczka jest tak łudząco podobna do realnej broni.
To teraz tylko kwestia Twojego wyboru ile czasu chcesz spędzać z przyjaciółmi a ile na komendzie.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź.
Zawsze wiedziałem, że na tyn forum na prawdę można znaleźć konkretną odpowiedź .
Myślę ,że temat zapalniczki pistoletu oraz wszystkiego co z tym związane jest oczywiste. Raz jeszcze dziękuję :)

Teraz mam następne pytanie związane z trochę inna rzeczą - postanowiłem, że zapytam tutaj by nie marnować miejsca na forum na zakładanie nowego tematu.

Wyszły nowe piękne rewolwery zoraki - strzelające gumowymi kulkami oraz nabojami hukowymi .

Moje pytanie - mam 17 lat chciałbym to sobie kupić nie dla tego, że chcę "lansować się bronią" czy "udawać dorosłego" ale dla tego, że po prostu bardzo lubię militaria

Nie potrzebna mi wersja obronna - postanowiłem zakupić rewolwer hukowy (jest to broń alarmowa 6mm legalna w Polsce )

No i to samo pytanie - tyle, że od razu zaznaczę to jest broń sprzedawana dla osób dorosłych - zatem nie pytam o prawo związane z zastraszeniem etc - nie chciałbym tego nosić nawet w sposób "pokazowy" etc...

Chciałbym czasem po prostu wyjść do lasu ... i wystrzelać sobie magazynek czy 2 hukowych naboi ...
Zastanawiam sie czy jest jakiś paragraf związany z "posiadaniem przez osobę nieletnią (chociaż brakuje niecały rok...) przedmiotu dozwolonego do sprzedaży od 18 lat " Jeżeli jest to co mogą mi zrobić?
Mam tu na myśli sytuację oczywistą tzn. powiedzmy ktoś słyszał huk w lesie...polcija się kręciła w okolicy - złapią mnie w celu przeszukania , znaleźli to - widzą ,że nie jest to broń , ma papiery i wgl. ale jednak wszem i wobec wiadomo ze jest to dostępne od lat 18nastu

tutaj przy okazji chciałbym również zapytać Was o taką sytuację z gzem - również leglanym w naszym kraju ( dokładniej sabre red) ale od 18 lat... mam go ponad rok - nigdy mnie z nim nikt nie zatrzymał , nie przeszukał itp. no ale wiadomo - przezorny zawsze ubezpieczony :)
 
Może odpowiem inaczej niź sie spodziewasz ale konkretnie i kompleksowo: są pewne zabawki dostępne tylko dla pełnoletnich i to jest słuszne. :)
P.S. W Twoim przypadku ( bez obrazy ) zwłaszcza. :)
 
Powrót
Góra