Witam. Wychowuję Córkę, z której ojcem nie byłam w związku małżeńskim. On aktualnie jest w związku małżeńskim, którego owocem jest dwójka dzieci. Oboje z żoną aktualnie pracują. Wiem, że pobierają też świadczenia z MOPR m.in 500+. We wniosku ojciec wpisał trójkę dzieci (pierwsze ma ze mną). Dziecko na stałe jest ze mną, sporadycznie odwiedza ojca. Przy mnie jest zameldowana. Ojciec nie ma ograniczonej władzy. Ma ustalone kontakty, których nie realizuje. Oprócz tego, że zabiera Córkę na tydzień na wyjazd w czasie wakacji. Regularnie płaci alimenty. Czy miał prawo wpisać Córkę we wniosku składając o 500+? Czy należy mu się takie świadczenie? Czy po zmianach, będzie miał prawo do połowy (ja nie pobierałam ów świadczenia z uwagi na dochód ale po zmianach teraz też złożyłam wniosek). Czy MOPR powinien przeprowadzić postępowanie, u kogo przebywa na co dzień dziecko? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.